اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

مازندران - رامسر   ( رامسر ـ مجتمع رفاهی تفریحی شهر سبز رامسر )
دوشنبه 03 خرداد 1395

رامسر معروف به عروس ایران در غرب مازندران واقع شده و از پرطرفدارترین شهرهای توریستی محسوب میشود. این شهر در زمان گذشته به سخت‌سر معروف بوده است. رامسر فاصله کمی از دریا و کوه دارد و به همین خاطر زیبایی‌های آن بی انتهاست. از جاذبه های توریستی رامسر میتوان به روستای جواهرده، چشمه‌های آب گرم معدنی، ساحل زیبا، قلعه مارکوه، بوستان جنگلی صفا رود، ییلاق گرسماسر، موزه تماشاگه خزر و تله‌کابین اشاره کرد. رامسر معمولا در فصول بهار و تابستان مملو از گردشگر است که سفر خود را با حضور در مجموعه تله کابین رامسر تکمیل می سازند.

مجتمع تفریحی تله کابین در پنج کیلومتری غرب رامسر (به سمت شهرستان رودسر) و یا 103 کیلومتری شهرستان رشت واقع شده و یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری رامسر محسوب می شود. مجموعه سبز رامسر از ساحل دریای خزر تا 700 متر بالای سطح دریا و تا امتداد قله کوه ایلمیلی کشیده شده و با امکانات رفاهی فراوان، میزبانی از شما را انتظار می‌کشد. تله کابین رامسر به علت واقع شدن بین جنگل و دریا و کوهستان، جذابیت فوق‌العاده‌ای دارد بطوریکه پس از رسیدن به بالای قله، نه تنها از چشم‌انداز زیبایی برخوردار خواهید شد بلکه از دیدن انبوه امکانات و تاسیسات ساخته شده در بالای قله کوه متعجب خواهید شد. همینطور قسمتی از شهر چابکسر نیز از بالای تله کابین مشخص است. در بالای کوه، امکانات فراوانی شامل هتل، رستوران، اغذیه فروشی و ... جهت استفاده گردشگران ساخته شده است و در مسیری طولانی امکان پیاده‌روی و بازدید از غرفه‌های مختلف صنایع دستی و اغذیه‌فروشی‌های مختلف فراهم شده است.

تله کابین رامسر دارای محیطی جذاب می باشد که با توجه به وجود پیست کارتینگ، مراکز خرید، کافی شاپ و مراکز تفریحی، شهربازی، برگزاری جشنواره های مختلف، هتل و… محیطی شاد و کامل را رقم زده است. تله کابین رامسر به عنوان بزرگترین خط تله کابین کشور از کنار ساحل خزر تا ارتفاعات جنگلی با 40 کابین به طول 2 کیلومتر امتداد دارد و توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری و احداث شده است.

خط تله کابین در رامسر از ایستگاه 1 در بخش شمالی با امکان جابجایی 4000 نفر در روز به ایستگاه 2 در قله زیبای ایلمیلی، با چشم انداز کامل دریا، جنگل و شهر رامسر را فراهم کرده است. ایستگاه یک تله کابین به ایستگاه بام معروف است و میتوان در محوطه آن پیاده روی دلچسبی انجام داد. طول مسیر 2000 متر رفت و 2000 متر برگشت است. تله کابین رامسر با سرعت 3 متر بر ثانیه، مسیر 2000 متری را در مدت 12 دقیقه طی می نماید و تا ارتفاع 700 متری بالا رفته تا سختی صعود از صخره های رفیع البرز را به سفری آسان و دوست‌داشتنی برای همه افراد خانواده تبدیل کند.

تله کابین رامسر در مجموعه‌ای واقع شده است که آن را مجموعه رفاهی ـ تفریحی شهر سبز می نامند.

ساخت و توسعه مجتمع رفاهی تفریحی شهر سبز رامسر در سال 1383 هجری شمسی آغاز شد و سرانجام خط تله کابین رامسر در سال 1387 راه اندازی گردید.

پس از برقراری مسیر یک تله کابین رامسر، تکمیل پروژه عظیم شهر سبز رامسر آغاز شد و اکنون این مجتمع بر فراز قله سماموس قرار گرفته است.

در بخش کوهپایه‌ای مجتمع، شهربازی سرزمین رویاها شامل پیست‌های کارتینگ، پیست ATV و زمین بازی پینت‌بال و سینمای شش بعدی قرار گرفته است.

بخش ساحلی شامل فروشگاه‌ها و خدمات تفریحی و رفاهی است. نزدیکترین پمپ بنزین به مجموعه تله کابین رامسر در فاصله 5 دقیقه ای از آن و در میدان شهید رجایی واقع شده است. باشگاه دریایی تله کابین با امکانات متنوعی شامل جت اسکی، کشتی مایا، قایق رانی دریایی و پاراسیلینگ شاتل فعال است. فاز فراساحلی نیز در حال توسعه می باشد تا تبدیل به نمونه ای استثنایی در دریای خزر شود.

طراحی محیطی زیبا، مناطق دست‌نخورده گردشگری و آبنمای موزیکال و رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها، تالار و تفرجگاه زیبای کوهستانی از دیگر قسمتهای دیدنی در این مجموعه می‌باشند.

شهربازی مجموعه شامل بازی های کودکانه و بزرگسال است. از بازی های بزرگسال میتوان به سقوط آزاد، برج مبارز، پاندول فضایی، قلعه وحشت، ستاره دریایی، ماشین ضربه ای، چرخ و فلک، ماشین کوهستان و... اشاره کرد.

با پایان یافتن گردش در بخش ساحلی می توانید به صورت پیاده روی از طریق پل عابر به طرف دیگر مجموعه رفته و یا با اتومبیل از زیرگذری که دو قسمت کوهپایه ای و ساحلی را به هم وصل می کند، عبور کرده تا به بخش دیگر بروید. بخش مهیج و جالب پل عابر معلق است که دو بخش ساحلی و کوهپایه را به هم وصل کرده است. کف پل عابر هنگام حرکت از روی آن تاب می خورد و احساس هیجان و ترس شما را فرا میگیرد.

قیمت بلیت امکانات مجموعه تله کابین رامسر

 • تله کابین: برای هر نفر قیمت بلیت 50000 تومان و برای کودکان زیر چهار سال رایگان است. در ضمن وزن کل نفرات هر کابین نباید از 320 کیلوگرم بیشتر باشد. گنجایش تله کابین 4 نفر است.
 • موتور چهارچرخ : برای استفاده مدت زمان 6 دقیقه برای هر نفر 45000 تومان
 • پارکینگ: هزینه ورود خودرو به پارکینگ مجموعه، 12000 تومان
 • زیپ لاین : هزینه مسیر اول 40000 تومان و مسیر نیمه 45000 تومان و مبلغ مسیر کامل 60000 تومان در نظر گرفته شده است. استفاده از زیپ لاین متناسب با شرایط اقلیمی است.
 • سینما شش بعدی: 25000 تومان برای هر نفر است.
 • کارتینگ راکارت: جهت استفاده هر نفر در مدت زمان 6 دقیقه 50000 تومان
 • جت اسکی : هر نفر 150000 تومان در مدت زمان 15 دقیقه
 • بازی‌های کودکانه شهربازی: 8000 تومان و برای کودکان 5 الی 15 سال با وزن کمتر از 38 کیلوگرم و قد بیشتر از یک متر طراحی شده است.
 • بازی‌هایی بزرگ‌سالان در شهربازی: متوسط قیمت بلیت بازی ها 20000 تومان و شرایط آنها وزن کمتر از 75 کیلوگرم و قد بیشتر از 150 سانتی‌متراست.
 • قایق تندروی رامسر: برای هر نفر مبلغ 60000 تومان و مدت زمان استفاده هر دور گردش 15 دقیقه است.
 • پینت بال رامسر: برای هر نفر 40000 تومان و در صورت نیاز به گلوله اضافه برای هر نفر مبلغ 15000 تومان برای 50 گلوله. مدت زمان بازی پینت بال 30 دقیقه است.
 • کشتی تفریحی مایا در رامسر: برای یک ساعت گردش دریایی به همراه پذیرایی و موسیقی زنده 70000 تومان
 • شاتل دریایی رامسر: مبلغ 80000 تومان برای استفاده هر نفر در مدت زمان 15 دقیقه در یک دور
 • اسکی روی آب: برای هر نفر 150000 تومان و مدت زمان استفاده در هر دور 15 دقیقه می باشد. کلاس آموزشی اسکی روی آب نیز مبلغ 100000 تومان است.
 • (قیمت های اعلام شده مربوط به سال 1399 است و از آنجا که مجموعه زیر نظر بخش خصوصی اداره می شود و ممکن است قیمت ها تغییر کند.)

ساعت کاری تفریحات مجموعه تله کابین

 • تله‌کابین (8 صبح الی7 عصر)
 • موتور چهارچرخ (10 صبح الی 24)
 • زیپ لاین (9:30 صبح الی 20:30 شب)
 • کارتینگ راکارت (10 صبح الی 22:30)
 • ورزش‌های آبی مجموعه تله کابین (9 صبح الی 21)
 • پینت بال (10 صبح الی 24)
 • شهربازی (10 صبح الی 24)

لوازم ضروری در سفر به تله کابین رامسر

داروهای شخصی، آب آشامیدنی، یک دست لباس گرم، کرم ضد آفتاب، پتوی سبک، یک زیرانداز مناسب، مقداری مواد غذایی مقوی و سبک مثل آجیل، خرما و شکلات، کرم ضد گزش حشرات و کفش مناسب و ترجیحا ساق دار.

دسترسی به مجموعه تله کابین رامسر

به استان مازندران و شهر سرسبز رامسر رفته و بعد از اینکه از شهر خارج شدید با طی کردن 5 کیلومتر و گذر از میدان شهید رجایی به طرف غرب و چابکسر و رودسر بروید و در نهایت به ورودی بام میرسید.

اقامت در مجموعه تله کابین رامسر

در این مجموعه توریستی امکانات اقامتی نیز برای گردشگران در نظر گرفته شده که میتوانند از کلبه‌های جنگلی و سوئیت‌های لوکس با ظرفیت 2 الی 6 نفر استفاده کنند. همچنین برای مسافران این خطه سرسبز امکان اجاره ویلا در رامسر نیز موجود است.

دیدگاه کاربران


سارا
سارا
یکشنبه 12 آذر 1402
از تله کابین نمک ابرود طولانی تره ولی خدمات رسانی رستوران و کافه ش بی کیفیت هست
یکی از غرفه ها هم برای عکاسی با لباس محلی بود که هر کی علاقه داشت میتونست لباس کرایه کنه و عکس بندازه
ستاره
ستاره
یکشنبه 12 آذر 1402
هوا خیلی سرد بود کاش برای گرمایش کافه و غرفه هایی که بالای بام هستند فکری کنند، بوی سرویس های بهداشتی هم انقدر زیاد بود نمیشد از کنارشون رد بشی
حمیده
حمیده
چهارشنبه 07 دی 1401
با تله کابین رفتیم بالای بام رامسر یک کافه در بین جنگل بود که متاسفانه خیلی رونق نداشت کاش میشد فکری برای کسب و کارهایی که بالای بام هستند داشت که مشتری بیشتری داشته باشند
اشکان
اشکان
سه شنبه 16 آذر 1400
تو تله کابینای ایران اول تله کابین گردنه حیران بعد نمک ابرود از همه بهتره
malek13576663
malek13576663
سه شنبه 06 مهر 1400
تله کابین رامسر یکی از معروفترین و پرطرفدارترین جاهای تفریحی در شهر سبز رامسر
محمد مقربی
محمد مقربی
چهارشنبه 06 مرداد 1400
خیلی تله کابین خوبی است امکانات خیلی خوبی داره و کلی هم طرفدار داره و ازتون عکس هم میگیرند اگر بخواید بهتون میدن و ویو خیلی خوبی هم داره میتونید از غربِ چابکسر تا شرقِ رامسر را تماشا کنید و لذت ببرید.
sajad_baharvandi
sajad_baharvandi
یکشنبه 12 اردیبهشت 1400
مجموعه تله کابین قبلا برای دانشجوها و بعضی قشرها تخفیفاتی در نظر میگرفت و امکان استفاده از امکانات این مجموعه را به آنها میداد. واقعا مجهز و فول امکانات این مجموعه.
salammatmehvar
salammatmehvar
دوشنبه 16 فروردین 1400
زیپ لاین تله کابین رامسر را حتما تجربه کنید بینظیره من رفتم دلم خواست دوباره برم❤️
bakhshi
bakhshi
شنبه 16 اسفند 1399
من تله کابین رفتم پل معلق دومی زیپ لاین خیلی ترسناک بود، کناره هاش حفاظ نداره خیلی ترسناک ولی در عین حال لذت بخش.
camelia
camelia
شنبه 18 بهمن 1399
رامسر بسیار زیباست. وقتی از وسیله های تفریحی استفاده میکنید مثل تله کابین و زیپ لاین خیلی خونسرد باید باشید.
ماجد
ماجد
یکشنبه 21 دی 1399
ما تابستان رفتیم و روز جمعه بود، صف تله کابین واقعا طولانی بود و تقریبا 1 ساعت توی صف بودیم. اما اون بالا واقعا هوا عالی بود و منظره ای که به دریا و رامسر داشتیم هم عالی بود. امکاناتی که بالای تله کابین هست هم خیلی زیاده حتی هتل کلبه ای درست کردن اون بالا
behzad
behzad
چهارشنبه 17 دی 1399
هتل 4 ستاره و سالن کنسرت و رستوران ایلمیلی هم اینجا قرار داره. که بعضی روزها برای مشتری هاش تخفیفات ویژه ای میذاره.
camelia.eb
camelia.eb
چهارشنبه 21 آبان 1399
من رفتم پل معلق دومی خیلی ترسناک بود، کنار هاش حفاظ نداشت اما خیالتون راحت باشه نمیفتین! پایین پای آدم هم مردم عبور میکنند و نگاه میکنند، نمیتونی جیغ هم بزنی اگه جیغ میزدی همه نگاهت میکردن بدتر هول میشدی😫😂 بند مشکی هم حکم ترمز داره باید چهار بار میکشیدم که سرعتم کم بشه که متاسفانه من نکشیدم و شد آنچه نباید می شد🙈🤣
pezhman.mt
pezhman.mt
دوشنبه 05 آبان 1399
برای دیدن تله کابین که میرید ورودی داره که اونجا آلاچیق هم قرار دادند. بخواین ناهار بخورین امکاناتش هم هست تفریحات آبی مثل قایق هم اینجا میشه انجام داد.😘❤️
saman_mohammdi13744
saman_mohammdi13744
دوشنبه 07 مهر 1399
تله کابین رامسر در مسیر رودسر قرار دارد و واقعا بهترین جای ایران همینجاست.❤️ ویو طبیعت از بالای تله کابین بسیار چشم نواز و هیجان انگیز است.👌👌👌👌
امیرحسین اخلاقی
امیرحسین اخلاقی
یکشنبه 26 مرداد 1399
بهترین و فوق العاده ترین تله کابین از ساحل به دل جنگل واقعا زیباست .

کرایه ویلا در چالکرود

از شبی 1,500,000 تومان

(مازندران, رامسر)

سیمین
سیمین
چهارشنبه 15 مرداد 1399
یکی از زیباترین مسیرهای تله کابین کشور است. بهای بلیط تله کابین 30000 تومان بود الان احتمالا بیشتر شده اما اگر رامسر رفتید یکبار می ارزه که هزینه کنید.
اشکان
اشکان
پنج شنبه 26 تیر 1399
بلیطش در آبان 97 سی هزار تومن بود که به نظرم گرونه. به خصوص برای خانواده های پر جمعیت. ویوی زیبایی از بالا داره و چندتا رستوران و کافی شاپ و یه زیپ لاین هم بالای کوه داره.
camelia.eb
camelia.eb
سه شنبه 10 تیر 1399
تو مسیر تله کابین دو تا پل معلق قرار داره که دومیش واقعا ترسناکه اما من با خونسردی و حفظ ظاهر تونستم ازش رد بشم 😂 یه جاش هم ترمز کردم اما موفق نبودم..برای ترمز کردن از یه بند مشکی که اونجاست باید استفاده کنید.
niayessh3
niayessh3
یکشنبه 01 تیر 1399
من هم تله کابین رامسر رفتم هم نمک آبرود.. رامسر از نمک آبرود‌ بهتره..😍😍😍 اما هردو رو امتحان کنید خوبه..ما پارسال رفتیم رامسر نفری 40 تومن ازمون گرفتند.
sepanjaofficial
sepanjaofficial
دوشنبه 26 خرداد 1399
تله کابین رامسر در مجموعه ی بام سبز رامسر قرار گرفته و همیشه پر از گردشگر و مسافر هستش من خیلی از رامسر و تله کابینش خاطره دارم 🌷 رامسر سبز عروس شهرهای شمال رو از بالا میبینی خیلی دل فریبه...اینجا فقط تله کابین نیست؛ جت اسکی، زیپ لاین، ورزش های آبی و ... برای گردشگران در نظر گرفته شده است. در ضمن قیمت بلیطش 50 هزار تومان و برای ماشین 10 هزار ورودی میگیرن.
asheghanehtou
asheghanehtou
چهارشنبه 21 خرداد 1399
تله کابین هیجان انگیز رامسر درمان بیماری های روحی و جسمی است.😊 طبیعت قشنگ شمال رو زیر پات میبینی و حس رهایی بهت میده.👌👌