اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

مازندران - رامسر   ( رامسر ، سادات شهر - آب گرم سنگ بن )
دوشنبه 10 خرداد 1395

در ایران چشمه های معدنی و گرم فراوانی وجود دارد و این به علّت فعالیت های آتشفشانی در سراسر این مرز و بوم و تکرار چرخه های آن از زمان های بسیار دور تا عهد حاضر می باشد.

آب معدنی به آبی اطلاق میشود که به طور طبیعی از زمین خارج شده و با آب های معمولی ( آشامیدنی) از نظر تعداد و نوع مواد معدنی و گاز های محلول در آن فرق داشته باشد. در اغلب چشمه های معدنی و آبگرم، گازهای زیادی مانند هیدروژن سولفوره (H2O) ، دی اکسید کربن و ... وجود دارد و اغلب گازهای موجود در این چشمه ها اثر درمانی دارند. برخی از این گازها دارای ترکیبات و خواصی هستند که در رفع برخی از بیماری های مفصلی، استخوانی و پوستی نقش موثر درمانی دارند.  آبگرم رامسر منبع با ارزش طبیعی است که بدون هیچ دست یا عوامل انسانی به فعالیت خود ادامه می دهد و بسیار مورد توجه گردشگران و مسافران است. آب تنی در آبگرم رامسر از لذت بخش ترین تفریحات این شهر است. بدون هیچ گونه پکیج یا آبگرمکن، با بالا آمدن آب از زمین به صورت داغ و حتی گاهی به صورت قل قل می تواند در درمان امراض مختلفی موثر باشد. حتی اگر داخل آبگرم هم نشوید، بخار آن شما را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث تنفس راحت تر می شود. البته طبیعت زیبا و بی مانند رامسر نیز در این مسئله بی تاثیر نبوده است.

رامسر چشمه های آبگرم زیادی دارد که بعضی از آن ها خارج شهر و بعضی هم داخل شهر می باشند. چشمه هایی که بیرون از شهر قرار گرفته اند شامل اشکرگرما و سنگ بنه و چشمه کش در فاصله 12 کیلومتری شهر نرسیده به سادات شهر می باشند. فضای این چشمه های آبگرم مانند خزینه های قدیمی است اما آبگرم هتل رامسر محیطی مدرن را برای گردشگران ایجاد کرده تا با سلیقه افراد سازگاری داشته باشد.

مهمترین چشمه های آبگرم معدنی در رامسر عبارتند از:

 • آبگرمهای معدنی و بهداشتی محمود گرما و عزیز گرما (رامسر)
 • آبگرم اشکرگرما (ساداتشهر)
 • آبگرم کش (ساداتشهر)
 • آبگرم سنگ بنه (ساداتشهر)
 • آبگرم شاه مادر گرمابه (پشت هتل جدید رامسر)
 • آبگرم سنا (پشت هتل رامسر)
 • آبگرم هتل پارسیان
 • آبگرم محمود گرما
 • آبگرم عزیز گرما
 • آبگرم سنا
 • آبگرم هتل پارسیان از آبگرم های معروف رامسر می باشد که دارای استخری با بنای جدید و شیوه ای مدرن می باشد. یکی از مزیت های این آبگرم وجود پارکینگ برای مسافران است.
 • آبگرم شاه مادر گرمابه که خواص بسیار زیادی برای بهبودی کمر درد و درد مفاصل پا را دارا می باشد. این آبگرم در پشت هتل رامسر واقع شده و در گذشته محل رفت و آمد مادر محمدرضا شاه بوده است.

آبگرم معدنی رامسر از دل کوه های البرز جوشیده و در پایین منطقه ییلاقی اربکله از زمین خارج میشود. با عبور از این جاده بوی بد باروت به مشام میرسد که نشانه نزدیک شدن به چشمه آبگرم است که امروزه هواداران زیادی پیدا کرده است و با طراحی استخرهای جدید و نو همه روزه از مسافران استقبال میکنند.

 لازم است در زمان استفاده از چشمه های آبگرم نکات بهداشتی به طور جدی رعایت شود و به این منابع ارزشمند آسیبی وارد نشود. بخش‌های گسترده‌ای از مرکز شهر رامسر از آب‌های گرم معدنی با خاصیت‌ های طبی و درمانی برخوردار بوده که گردشگران زیادی از این آب‌ها بهره‌مند میشوند. 

چشمه‌های آب گرم چندین رشته را تشکیل می‌دهند و به چشمه‌های گوگردی گازدار معروف هستند و در نقاطی مانند جواهرده، کتالم، سادات محله و خود شهر رامسر واقع شده‌اند که چشمه‌ها توسط اهالی محلی و گردشگران مورد استفاده قرار می‌گیرند و علاوه بر خاصیت درمانی این چشمه‌ها، طبیعت زیبا و محیطی دیدنی را برای عموم فراهم کرده‌اند و مجموعه هتل‌های رامسر، شهرداری‌های محلی و بخش خصوصی از طریق ایجاد استخر شنا، دوش و وان‌های متعدد، محل‌های مناسبی را برای استفاده و استحمام مسافران و مردم محلی در روستاها ایجاد کرده‌اند. وجود این آبگرم‌ها در نزدیکی ساحل دریا ویژگی منحصر به‌ فردی را به رامسر بخشیده است. البته در فاصله پنج کیلومتری جنوب شرقی رامسر در شهرهای کتالم و سادات شهر نیز چندین وان و استخر آب گرم معدنی وجود دارد که برای درمان بیماری‌های پوستی، رماتیسم و دردهای عصبی و عضلانی سودمند است.

دمای آبهای معدنی رامسر

دمای آبگرم رامسر حدودا 42 درجه می باشد و این حرارت، بیشینه درجه حرارت قابل تحمل برای بدن انسان است. لذت شنا کردن در این آب بسیار گرم فراتر از شنا کردن در استخر معمولی با حرارت پایین است. به همین خاطر علاوه بر خواص درمانی فوق العاده زیاد این چشمه ها، از آن ها برای شنای تفریحی نیز استفاده می شود. میزان دمای بزرگترین آبگرم معدنی رامسر که به شماره یک معروف است 42 درجه سانتیگراد می باشد که بهترین حد تحمل بدن است.

مسیو بهلر از اهالی فرانسه که در دربار ناصرالدین شاه قاجار درجه سرتیبی داشت و مهندس دارالفنون بود در سفرنامه خود تحت عنوان جغرافیای رامسر، رشت و مازندران که در سال 1269 آنرا به رشته تحریر در آورده است درباره آبگرم معدنی رامسر چنین می نویسد:

در میان جنگلهای رامسر به فاصله نیم فرسخ از دریا آبگرم واقع است و آب آنجا بسیار نافع است و بسیار مشهور و اشخاص زیادی به جهت رفع بعضی امراض، آنجا می روند.

برای رفتن به چشمه های آبگرم رامسر به استان مازندران و شهر رامسر سفر کرده و از آنجا با راهنمایی اهالی شهر به آبگرم مورد نظر خود رفته و از خواص بی پایان آبگرم و طبیعت بی نظیر رامسر بهره مند شوید.

اقامت در رامسر

برای اقامت در رامسر می‌توانید با مراجعه به سایت ویلاجار از هزینه اقامت ویلا در رامسر و اطلاعات مربوط به کلبه های جنگلی مطلع شوید و با آرامش در طی سفر به رامسر در محل مورد علاقه خود سکونت کنید.

همچنین در طی سفر به رامسر از جاذبه‌های دیگری مثل آبشار زیبای میج و روستای جواهرده نیز دیدن نمایید.

دیدگاه کاربران


رضا لشکری
رضا لشکری
یکشنبه 08 خرداد 1401
من خیلی دوست داشتم رامسر زندگی کنم ،ولی شنیدم تشعشع رادون بسیار بالا در رامسر، ساکنان این شهر رو 5 برابر سایر نقاط ایران آسیب میزنه و منصرف شدم.
سجاد
سجاد
دوشنبه 15 آذر 1400
من خیلی رامسر رفتم ولی تا حالا چشمه های ابگرمش و نرفتم ولی میگن خاصیت درمانی داره ایندفعه حتما چشمه ها هم یه سر میزنم
حیدری
حیدری
سه شنبه 06 مهر 1400
چقدر زیباست...من زیاد رفتم رامسر ولی واقعا نمیدونستم یه همچین جای زیبایی وجود داره...خدارو شکر که تمیز مونده
mohammad_d-4
mohammad_d-4
چهارشنبه 06 مرداد 1400
خیلی خوب بود آبگرمش و واقعا اگر یه مدت مدام بیاید جنبه درمانی و تاثیرشو متوجه میشید هتل هم در نزدیکیش هست که امکاناتش خیلی خوب بود.
mrsnoondxb
mrsnoondxb
شنبه 22 خرداد 1400
آبگرم رامسر بهترین آبگرم دنیاست.. البته اینم بگم که رامسر بیشترین تشعشع را در جهان داره..اما پیشنهاد میکنم با تورهای یکروزه حتما به آبگرم برید.😍
مهرداد
مهرداد
شنبه 25 اردیبهشت 1400
آبگرم رامسر رو نمیدونم ولی سنگ بنه سادات شهر رامسر واقعا تمیز و حالت درمانی فوق العاده داره بخصوص برای بیماریهای پوستی
بنده چندسال هستش که میام و راضی هستم
مهرداد
اصفهان
mahmoud.shoeibi
mahmoud.shoeibi
یکشنبه 12 اردیبهشت 1400
رامسر شهری است که علاوه بر زیبایی👍👍👍👍 تشعشع خیلی زیادی داره و در دنیا رتبه یک برای رامسر هست. این شهر آبگرم های خیلی خوبی هم داره که در روزهای تعطیل مردم استقبال خوبی میکنند.
asgari
asgari
یکشنبه 15 فروردین 1400
آبگرم رامسر یا همان آب های معدنی رامسر خواص درمانی موثری دارند و اطرافشان هم طبیعت زیبا و دیدنی که حضور در این چشمه ها را خوشایندتر میکنه.
ahmadreza._.hsj
ahmadreza._.hsj
شنبه 16 اسفند 1399
واقعاً آبگرم رامسر کثیف ترین آبگرمی بود که تا حالا رفتم. فقط پول میگیرن از مردم و هیچ امکاناتی حتی یه صندل ساده که باید به گردشگرها بدن هم پیدا نمی شه.
amluck
amluck
پنج شنبه 16 بهمن 1399
مدیریت هتل رامسر و شهرداری رامسر باید فکری برای بهداشت آبگرم رامسر بکنند. این گنجینه طبیعی به عنوان درآمدزاترین عنصر توریست ساز و ثروت ساز رامسر شناخته میشه.
آرش اصغری
آرش اصغری
چهارشنبه 17 دی 1399
سلام
دوتا سوال داشتم اول اینکه الان مجتمع های آبگرم باز هستن و فعالیت دارن با این شرایط کرونا؟؟؟؟ دوم اینکه کدوم مجتمع گرمابه خوب هستش و نزدیک هست که هم قسمت عمومی داشته باشه و هم قسمت شخصی داشته باشه میشه معرفی کنید هم عمومی باشه و هم شخصی و یا شماره دار باشه ؟؟؟؟؟؟
ممنونم از سایت خوبتون
شایان
شایان
سه شنبه 16 دی 1399
دمای آبش از دمای بدن بالاتر هست و به همین خاطر لذت شنا کردن در این آب خیلی بیشتر از آب های معمولی است.
عباس دستوری
عباس دستوری
یکشنبه 14 دی 1399
سلام
میخواستم بدونم تو این جاهایی که گفتید ویلایی هست که اختصاصی حوض آبگرم داشته باشه؟
مدیر سایت ویلاجار
سلام، خیر متاسفانه، حوضچه های آبگرم در اجاره بخش خصوصی است و به عموم مردم خدمات ارائه می دهند.
mehdishams1218
mehdishams1218
یکشنبه 25 آبان 1399
رامسر واقعا زیباست و عروس شهرهای شمالی🌹🍃🌹 مجتمع آب درمانی آبگرم سادات شهر رامسر در خیابان دستغیب واقع شده. توصیه میکنم اگر واقعا نیاز به آب درمانی دارید برید.
samira_s_3
samira_s_3
چهارشنبه 07 آبان 1399
سلام. رامسر واقعا زیباست 😍😍 ما با تور گردشگری پارسال یک روزه از رشت حرکت کردیم به سمت آبگرم رامسر یادش بخیر خیلی خوب بود کلا هزینه تور شد 100 هزار تومان.
electriki_asgari
electriki_asgari
یکشنبه 13 مهر 1399
اطراف چشمه پر از درختان جنگلی سرسبز و زیباست که جذابیت چشمه رو بیشتر میکنه. 👍👍👍
من یکسال با تور گردشگری یک روزه رفتم خیلی خوب بود.
محمدرضا
محمدرضا
یکشنبه 19 مرداد 1399
این چشمه های آبگرم علاوه بر این ‌که جذابیت توریستی دارد، می‌توانند در درمان بسیاری از امراض کاربرد داشته باشند. در شهر رامسر استخرهای زیادی وجود دارد که همگی از آبگرم طبیعی تامین می‌شوند.
حوریه1340
حوریه1340
دوشنبه 30 تیر 1399
در شهر رامسر استخرهای زیادی وجود دارد که همگی از آبگرم طبیعی تامین می‌شوند. «آبگرم مادر شاه» یکی از معروف‌ترین استخرهای آب گرم رامسر هستش که در پشت هتل قدیم رامسر واقع شده.
asalbano
asalbano
چهارشنبه 11 تیر 1399
من کمر درد شدید داشتم پنج شش بار رفتم آبگرم خوب خوب شدم. واقعا تاثیر داره.
amin
amin
یکشنبه 01 تیر 1399
شهرستان رامسر مملو از رودخانه‌های خروشان و چشمه‌های پر آب است که خواص زیادی دارند و پتانسیل گردشگری رامسر با وجود این چشمه ها تکمیل شده است. آبگرم رامسر جزو بهترین چشمه های آبگرم در شمال ایران است.
saba
saba
دوشنبه 26 خرداد 1399
آبگرم هتل رامسر ...یه سربالاییه برید معلومه هم نمره داره هم عمومی
آبگرم کش و سنگ بنه رو شنیدین? اونجا هم خوبه.
pw._.55
pw._.55
پنج شنبه 22 خرداد 1399
چشمه های آب معدنی رامسر بهترین نوع آب برای رماتیسم هستش. این چشمه ها از دل البرز بیرون میاین و برای بیماری های مختلف معجزه گر هستند.
mehdishams1218
mehdishams1218
چهارشنبه 21 خرداد 1399
واقعا رامسر زیباست و عروس شهرهای شمالی است..🍃🌹 انواع جاذبه های طبیعی و گردشگری را میتوان اینجا یافت، آبگرم رامسر برای امراض مختلف مفید است و از آن برای دردهای عضلانی استفاده میشود.
احمد یزدانی
احمد یزدانی
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399
سلام
الآن میخوام برم آب معدنی ولی نمیدانم در این روزگار کرونایی باز هست یا نه؟
تلفنی اعلام نشده تا بپرسم
مدیر سایت ویلاجار
سلام
مشابه فعالیت استخرها، آبگرم هم فعلا بخاطر کرونا تعطیل است.
برای اطلاع بیشتر می توانید یکی از ویلاهای رامسر را در پائین همین صفحه انتخاب کنید و با تلفن مالک ویلا تماس بگیرید. مالک ویلا ساکن همان منطقه است و اطلاعات بیشتری دارد.