راهنمای معامله امن

آنچه که باید جهت مراقبت از خود در مقابل کلاهبرداری و فریب بدانید

1. تعداد زیاد واحدهای اقامتی در سایت ویلاجار باعث شده است تا قیمت‌ها در شرایطی کاملا رقابتی توسط میزبان‌ها نرخ ‌گذاری شوند.

2. ارتباط تلفنی مسافر با میزبان در سایت ویلاجار بصورت بیواسطه انجام ‌میشود تا مسافر بتواند بدون نیاز به پرداخت کمیسیون و کارمزد به سایت ویلاجار، واحد اقامتی خود را با به‌صرفه‌ترین قیمت از میزبان اجاره نماید

3. معمولا میزبان، مبلغی معادل حداقل یک شب را به عنوان بیعانه دریافت می‌کنند تا از قطعی بودن رزرو توسط مسافر اطمینان داشته باشد و واحد اقامتی خود را در تاریخ مورد نظر به فرد دیگری اجاره ندهد.

4. اگر شماره تلفنی در سایت ویلاجار نمایش داده می‌شود به معنی آن است که هویت کاربر بررسی شده و مورد تائید است و واریز مبلغ بیعانه به حساب میزبان مورد تائید سایت ویلاجار می‌باشد. سایت ویلاجار شرایط سختگیرانه‌ای برای پذیرش آگهی و عضویت میزبان‌ها دارد و کاربران میزبان به روش‌های مختلفی شناسائی و احراز هویت می‌شوند. به لطف این مقررات سختگیرانه، از ابتدای فعالیت سایت ویلاجار تاکنون (از سال 1393) هیچگونه شکایتی از مسافر مبنی بر کلاهبرداری وصول نشده است.

5. قبل از رزرو، مطمئن شوید که میزبان دارای مجوز خانه - مسافر از سازمان گردشگری و جهانگردی باشد. داشتن مجوز خانه - مسافر از سازمان گردشگری به این معنی است که ساختمان مورد اجاره بیمه شده است و مرتبا توسط بازرسان سازمان گردشگری بازدید می‌شود.

6. اخذ هرگونه هزینه اضافه بر مبلغ درج شده در سایت ویلاجار توسط میزبان از مسافر تحت هر عنوان اعم از حق کمیسیون،‌ پورسانت،‌ حق دلالی و غیره، مجاز نمی باشد.

7. ساعت تخلیه و تحویل،‌ شرایط رزرو، میزان مبلغ بیعانه و نحوه ابطال رزرو (انصراف یا کنسلی) بصورت توافقی بین مسافر و میزبان می باشد و سایت ویلاجار دخالتی در این توافق ندارد. حتما قبل از واریز وجه، شرایط ابطال رزرو (انصراف یا کنسلی) را جویا شوید و به آن پایبند بمانید.

8. امکانات و تجهیزاتی را که در تصاویر دیده می شود و یا در بخش امکانات به آن اشاره شده است (مثل: کولر گازی در هر اتاق، بخاری در هر اتاق، فوتبال دستی، میز بیلیارد، تلویزیون LCD، اینترنت، سیستم صوتی، سرویس بهداشتی فرنگی، استخر، سونا، جکوزی و ...) باید موجود و قابل استفاده باشد. همچنین بهتر است جریمه ای را در صورت فقدان امکانات فوق در نظر بگیرید.

9. میزبان موظف است ملک مورد اجاره را در شروع مدت اجاره بصورت نظافت شده و مرتب تحویل مسافر دهد. مسافر نیز موظف است ملک مورد اجاره را در پایان مدت اجاره بصورت مرتب شده در حد عرف به میزبان عودت دهد.

10. اجاره به افراد مجرد ممنوع است. ارائه اصل سند شناسایی و محرمیت زوجین مطابق با مشخصات میهمان الزامی میباشد و میزبان موظف است قبل از رزرو این موضوع را به مسافر یادآوری نماید و به هنگام ورود مهمان به واحد اقامتی، مدارک شناسایی و محرمیت را کنترل نماید.

11. ورود حیوانات خانگی به ملک مورد اجاره ممنوع می باشد مگر آنکه میزبان مکانی مجزا و خارج از فضاهای مسکونی جهت نگهداری حیوانات خانگی در اختیار مسافر قرار دهد.

12. از به همراه آوردن لوازم قیمتی و جواهرات خود در سفر جداً خودداری کنید و به هنگام تحویل گرفتن واحد اقامتی، از امنیت آن بطور کامل مطمئن شوید.

13. سایتهای جعلی بسیاری با تقلید از لوگو، ظاهر سایت و نام ویلاجار ساخته شده اند و با سوءاستفاده از اعتماد مسافران به ویلاجار، اقدام به کلاهبرداری و دریافت بیعانه از مسافران می‌نمایند. برای شناسایی ویلاجار اصلی، در گوگل جستجو کنید: «ویلاجار»، اولین سایتی که مقابل آن عبارت «تبلیغ» یا «Ad» نباشد ویلاجار اصلی است. در صورتیکه از این سایتهای تقلبی شکایت کردید لطفا از نام فارسی ویلاجار در شکایت نامه استفاده نکنید و حتما نشانی اینترنتی صحیح همان سایت را در برگه شکایت درج کنید. معمولا نشانی اینترنتی این نوع سایتها، تقریبا شبیه نشانی سایت ویلاجار اصلی است.

14. در صورت مشاهده هر گونه تخلف از قوانین سایت، می توانید از طریق لینکهایی که به همین منظور در بخشهای مختلف سایت ویلاجار قرارداده شده است، اقدام نمایید.