راهنمای معامله امن

آنچه که باید جهت مراقبت از خود در مقابل کلاهبرداری و فریب بدانید

1. اگر شماره تلفنی در سایت ویلاجار نمایش داده می‌شود به معنی آن است که هویت کاربر بررسی شده و مورد تائید است و واریز مبلغ بیعانه به حساب میزبان مورد تائید سایت ویلاجار می‌باشد و توسط ویلاجار تضمین می‌شود. سایت ویلاجار شرایط سختگیرانه‌ای برای پذیرش آگهی و عضویت میزبان‌ها دارد و کاربران میزبان به روش‌های مختلفی شناسائی و احراز هویت می‌شوند. به لطف این مقررات سختگیرانه، از ابتدای فعالیت سایت ویلاجار تاکنون (از سال 1393) هیچگونه شکایتی از مسافر مبنی بر کلاهبرداری (واریز بیعانه و پاسخگو نبودن میزبان) دریافت نشده است. معدود شکایات رسیده مربوط به تمیز نبودن ویلا یا استخر، گرمایش یا سرمایش نامناسب، دریافت مبلغ اضافی بابت نظافت، رفتار بی ادبانه میزبان یا سرایدار، کنسل کردن یکطرفه از جانب میزبان یا مسافر، عدم رعایت محرمیت، عدم رعایت حریم خصوصی و دربست بودن و یا ناقص بودن تجهیزات و امکانات ویلا بوده که همه موارد در زیر ویلاها بصورت کامنت درج شده و در صورت لزوم، میزبان از سایت ویلاجار اخراج شده است. لطفا به تاریخ عضویت میزبان در سایت ویلاجار و کامنت‌ها توجه بیشتری داشته باشید و تجربیات خودتان را برای استفاده سایرین در زیر ویلاها ثبت نمائید. سایت ویلاجار دخالتی در اختلافات احتمالی بعدی بین مسافر و میزبان ندارد.

2. ارتباط تلفنی مسافر با میزبان در سایت ویلاجار بصورت بیواسطه انجام ‌میشود تا مسافر بتواند بدون نیاز به پرداخت کمیسیون و کارمزد به سایت، واحد اقامتی خود را با کمترین قیمت از میزبان اجاره نماید. بسیاری از سایتهای اجاره ویلا، از مسافر پورسانت و کمیسیون دریافت می‌نمایند و باعث افزایش قیمت تمام شده اجاره ویلا می‌شوند. ویلاجار سایت رایگان نمایش آگهی اجاره ویلا است و نفعی در قراردادها ندارد. درآمد سایت ویلاجار از محل تبلیغات بعضی ویلاها است که با علامت ویژه مشخص شده‌اند.

3. پس از توافق بین مسافر و میزبان، مبلغی معادل حداقل یک شب به عنوان بیعانه بصورت کارت به کارت توسط میزبان دریافت می‌شود تا از قطعی بودن رزرو توسط مسافر اطمینان حاصل شود و میزبان واحد اقامتی خود را در تاریخ مورد نظر به فرد دیگری اجاره ندهد. اگر شرایط کنسلی و فسخ رزرو در توضیحات سایت و یا در مذاکرات به صورت پیام متنی مشخص نشده به این معنی است که امکان کنسلی پس از واریز بیعانه وجود ندارد و در صورت کنسلی توسط مسافر، بیعانه مسترد نخواهد شد. بنابراین قبل از واریز بیعانه، شرایط کنسلی رزرو را از طریق پیام متنی بپرسید و به آن پایبند باشید. اگر میزبان در پاسخ به درخواست کنسلی شما اعلام کرد در صورتیکه ویلا در همان تاریخ به فرد دیگری اجاره داده شود مبلغ بیعانه را عودت خواهد داد، برایتان قابل قبول نباشد و فرد دیگری را برای استفاده از ویلا در همان تاریخ معرفی کنید چون در اغلب موارد اعلام می‌شود که ویلا خالی مانده است.

4. قیمت‌ها در سایت ویلاجار بر اساس عرضه و تقاضا و در شرایطی کاملا رقابتی توسط میزبان (مالکان یا کیوسک‌های اجاره ویلا) نرخ گذاری می‌شود. به تاریخ ویرایش آگهی دقت کنید.

5. قبل از رزرو، مطمئن شوید که میزبان دارای مجوز خانه - مسافر از سازمان گردشگری و جهانگردی باشد. داشتن مجوز خانه - مسافر از سازمان گردشگری به این معنی است که ساختمان مورد اجاره بیمه شده است و مرتبا توسط بازرسان سازمان گردشگری بازدید می‌شود.

6. قیمت درج شده در سایت ویلاجار مربوط به وسط هفته و با تعداد ظرفیت نرمال (اعلام شده توسط میزبان) می‌باشد. قیمت در آخر هفته‌ها (از ظهر چهارشنبه تا عصر جمعه) و تعداد نفرات بیشتر بصورت توافقی می‌باشد. اخذ هرگونه هزینه اضافه بر مبلغ درج شده در سایت ویلاجار (یا توافق شده با میزبان) تحت هر عنوان اعم از حق کمیسیون،‌ پورسانت،‌ حق دلالی و غیره، مجاز نمی باشد. اگر ویلا دارای سرایداری می‌باشد از پرداخت هرگونه وجهی به سرایدار ویلا نیز پرهیز نمائید. با توجه به سوابق قبلی، این گونه پرداخت‌ها به مرور زمان مبدل به عادت و وظیفه شده و در کیفیت خدماتی که سرایدار بابت آن حقوق دریافت می‌نماید خلل و نقصان ایجاد کرده و برای مسافران بعدی نیز مشکل ایجاد می‌کند.

7. ساعت تخلیه و تحویل،‌ شرایط رزرو، میزان مبلغ بیعانه و نحوه ابطال رزرو (انصراف یا کنسلی) بصورت توافقی بین مسافر و میزبان می باشد و سایت ویلاجار دخالتی در این توافق ندارد. حتما قبل از واریز وجه، شرایط ابطال رزرو (انصراف یا کنسلی) را جویا شوید و به آن پایبند بمانید.

8. امکانات و تجهیزاتی را که در تصاویر دیده می شود و یا در بخش امکانات به آن اشاره شده است (مثل: کولر گازی در هر اتاق، بخاری در هر اتاق، فوتبال دستی، میز بیلیارد، تلویزیون LCD، اینترنت، سیستم صوتی، سرویس بهداشتی فرنگی، استخر، سونا، جکوزی و ...) باید موجود و قابل استفاده باشد. اگر ویلا با استخر آبگرم اجاره می‌کنید دمای آب داخل استخر را بر اساس دماسنج از میزبان جویا شوید. نقصان امکانات را در زیر همان ویلا بصورت کامنت درج کنید تا رسیدگی شود.

9. میزبان موظف است ملک مورد اجاره را در شروع مدت اجاره بصورت نظافت شده و مرتب تحویل مسافر دهد. مسافر نیز موظف است ملک مورد اجاره را در پایان مدت اجاره بصورت مرتب شده در حد عرف به میزبان عودت دهد. دریافت هرگونه وجهی از مسافر بابت نظافت ممنوع است. با توجه به سوابق قبلی که درخواست مبلغ بابت نظافت منجر به درگیری بین مسافر و میزبان شده است موکدا خواهشمند است در صورت مواجه با چنین وضعیتی، مبلغ نظافت را بدون هرگونه بحث و جدل به میزبان پرداخت نمائید و پس از پایان سفر و با ارائه رسید، مبلغ پرداخت شده بابت هزینه نظافت را عیناً از ویلاجار دریافت کنید. مسافرت شما نباید با این خاطره‌ تلخ پایان یابد و ویلاجار با میزبان متخلف برخورد خواهد کرد.

10. اجاره به افراد مجرد ممنوع است. ارائه اصل سند شناسایی و محرمیت زوجین مطابق با مشخصات میهمان الزامی میباشد و میزبان موظف است قبل از رزرو، این موضوع را به مسافر یادآوری نماید و به هنگام ورود مهمان به واحد اقامتی، مدارک شناسایی و محرمیت زوجین را کنترل نماید.

11. ورود حیوانات خانگی به ملک مورد اجاره ممنوع می باشد مگر آنکه میزبان مکانی مجزا و خارج از فضاهای مسکونی جهت نگهداری حیوانات خانگی در اختیار مسافر قرار دهد.

12. از به همراه آوردن لوازم قیمتی و جواهرات خود در سفر جداً خودداری کنید و به هنگام تحویل گرفتن واحد اقامتی، از امنیت درب‌ها، دریچه‌ها، پنجره‌ها و حفاظ پنجره‌ها بطور کامل مطمئن شوید.

13. سایتهای جعلی بسیاری با تقلید از لوگو، ظاهر سایت و نام ویلاجار ساخته شده اند و با سوءاستفاده از اعتماد مسافران به ویلاجار، اقدام به کلاهبرداری و دریافت بیعانه از مسافران می‌نمایند. برای شناسایی ویلاجار اصلی، در گوگل جستجو کنید: «ویلاجار»، اولین سایتی که مقابل آن عبارت «تبلیغ» یا «Ad» نباشد ویلاجار اصلی است.

14. در صورت مشاهده هر گونه تخلف از قوانین سایت، می توانید از طریق لینکهایی که به همین منظور در بخشهای مختلف سایت ویلاجار قرارداده شده است، اقدام نمایید.