راهنمای رزرو ویلا

چگونه ویلا رزرو کنیم؟

برای رزرو ویلا، مستقیما با تلفن میزبان تماس بگیرید و درباره قیمت، تعداد نفرات و تاریخ سفر، مذاکره و چانه‌زنی کنید و سپس بیعانه را به حساب میزبان واریز (کارت به کارت) نمائید. واریز بیعانه شما توسط ویلاجار تضمین می‌شود. ارتباط مهمان با میزبان در سایت ویلاجار بصورت بیواسطه انجام ‌میشود تا مهمان بتواند بدون نیاز به پرداخت کمیسیون و کارمزد به سایت، واحد اقامتی خود را با کمترین قیمت از میزبان اجاره نماید. بسیاری از سایتهای اجاره اقامتگاه، با واسطه شدن بین مهمان و میزبان، از طرفین پورسانت و کمیسیون دریافت می‌نمایند و باعث افزایش قیمت تمام شده اجاره اقامتگاه می‌شوند. ویلاجار سایت رایگان نمایش آگهی اجاره اقامتگاه است و نفعی در قراردادها ندارد. درآمد سایت ویلاجار از محل تبلیغات بعضی اقامتگاهها است که با علامت ویژه مشخص شده‌اند. پس از توافق بین مهمان و میزبان، معمولا مبلغی معادل حداقل یک شب به عنوان بیعانه بصورت کارت به کارت توسط میزبان دریافت می‌شود تا از قطعی بودن رزرو توسط مهمان اطمینان حاصل شود و میزبان واحد اقامتی خود را در تاریخ مورد نظر به فرد دیگری اجاره ندهد. باقیمانده مبلغ کل توافق شده هنگام ورود مهمان به اقامتگاه، توسط میزبان دریافت می‌شود.

چگونه اعتماد کنیم؟

فعالیت سایت ویلاجار از سال 1393 شروع شده و از سال 1394 تا کنون، دارای مجوز نماد اعتماد الكترونیكی (e-namad) از مركز توسعه تجارت الكترونیكی وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌باشد.

هویت واقعی همه کاربرانی که شماره تلفن‌ آنها در سایت نمایش داده می‌شود قبلا توسط ویلاجار بررسی و احراز هویت شده‌ بنابراین واریز مبلغ بیعانه بابت همان اقامتگاهی که در سایت نمایش داده می‌شود به حساب همان میزبان مورد تائید سایت ویلاجار می‌باشد و توسط ویلاجار تضمین می‌شود و درصورت واریز بیعانه توسط مهمان و پاسخگو نبودن میزبان، مبلغ بیعانه توسط سایت ویلاجار به حساب مهمان عودت خواهد یافت. سایت ویلاجار دخالتی در اختلافات احتمالی بعدی بین مهمان و میزبان ندارد. معمولا اختلافات احتمالی بعدی مربوط به تمیز نبودن اقامتگاه یا استخر، گرمایش یا سرمایش نامناسب، دریافت مبلغ اضافی بابت نظافت، رفتار بی ادبانه میزبان یا سرایدار، کنسل کردن یکطرفه از جانب میزبان یا مهمان، عدم رعایت محرمیت، عدم رعایت حریم خصوصی (دربست نبودن) و یا ناقص بودن تجهیزات و امکانات اقامتگاه بوده که همه موارد در زیر اقامتگاه‌ها بصورت کامنت درج شده و در صورت لزوم، میزبان از سایت ویلاجار اخراج شده است. لطفا به تاریخ عضویت میزبان در سایت ویلاجار و کامنت‌ها توجه بیشتری داشته باشید و تجربیات خودتان را برای استفاده سایرین در زیر همان اقامتگاه ثبت کنید. همچنین اگر اقامتگاه دیگری که در سایت ویلاجار موجود نیست توسط میزبان به مهمان پیشنهاد شد واریز بیعانه بابت اجاره آن اقامتگاه توسط سایت ویلاجار تضمین نمی‌شود.

شرایط کنسلی رزرو چیست؟

اگر شرایط کنسلی و فسخ رزرو در توضیحات اقامتگاه و یا در مذاکرات به صورت پیام متنی مشخص نشده به این معنی است که امکان کنسلی پس از واریز بیعانه وجود ندارد و در صورت کنسلی توسط مهمان، بیعانه مسترد نخواهد شد. بنابراین قبل از واریز بیعانه، شرایط کنسلی رزرو به هر علتی (حتی مسدود شدن جاده‌ها به علت کرونا و یا حوادث طبیعی) را از طریق پیام متنی بپرسید و به آن پایبند باشید. در برخی موارد ممکن است میزبان با جابجائی تاریخ رزرو شما موافقت کند و لازم است این موافقت بصورت مکتوب (پیام متنی) و قابل استناد باشد. اگر میزبان در پاسخ به درخواست کنسلی شما اعلام کرد در صورتیکه اقامتگاه در همان تاریخ به فرد دیگری اجاره داده شود مبلغ بیعانه را عودت خواهد داد، برایتان قابل قبول نباشد و فرد دیگری را برای استفاده از اقامتگاه در همان تاریخ معرفی کنید چون در اغلب موارد اعلام می‌شود که اقامتگاه اجاره نرفته و خالی مانده است.

مرجع قیمت گذاری کیست؟

قیمت‌ها در سایت ویلاجار بر اساس عرضه و تقاضا و در شرایطی کاملا رقابتی توسط میزبان (مالک یا کیوسک‌های اجاره ویلا) نرخ گذاری می‌شود. به تاریخ ویرایش آگهی دقت کنید.

قبل از رزرو، مطمئن شوید که میزبان دارای مجوز خانه - مسافر از سازمان گردشگری و جهانگردی باشد. داشتن مجوز خانه - مسافر از سازمان گردشگری به این معنی است که ساختمان مورد اجاره بیمه شده است و مرتبا توسط بازرسان سازمان گردشگری بازدید می‌شود.

آیا قیمت‌های سایت دقیق و نهایی است؟

قیمت درج شده در سایت ویلاجار مربوط به وسط هفته و با تعداد ظرفیت نرمال (اعلام شده توسط میزبان) می‌باشد. قیمت در آخر هفته‌ها (از ظهر چهارشنبه تا عصر جمعه) و تعداد نفرات بیشتر بصورت توافقی می‌باشد. اخذ هرگونه هزینه بیشتر از مبلغ توافق شده با میزبان تحت هر عنوان اعم از حق کمیسیون،‌ پورسانت،‌ حق دلالی و غیره، مجاز نمی باشد. اگر اقامتگاه دارای سرایداری می‌باشد از پرداخت هرگونه وجهی به سرایدار اقامتگاه نیز پرهیز نمائید. با توجه به سوابق قبلی، این گونه پرداخت‌ها به مرور زمان مبدل به عادت و وظیفه شده و در کیفیت خدماتی که سرایدار بابت آنها از میزبان حقوق دریافت می‌نماید خلل و نقصان ایجاد کرده و برای مهمانان بعدی نیز مشکل ایجاد می‌کند.

ویلا را چه ساعتی تحویل می‌دهند؟

ساعت تحویل (ورود به اقامتگاه) و تخلیه (خروج از اقامتگاه) بخشی از شرایط رزرو است و باید از میزبان سوال شود اما معمولا خروج مهمان قبلی حدود ساعت 11 تا 12 است و ورود مهمان جدید حدود ساعت 14 تا 15 است و فاصله بین این دو زمان، نظافت و ضدعفونی کردن اقامتگاه انجام می‌شود. این ساعت‌ها ممکن است برای هر اقامتگاه متفاوت باشد که توسط میزبان به مهمان اعلام خواهد شد و لازم است قبل از واریز بیعانه، این شرایط را سوال کنید.

امکانات و تجهیزاتی را که در تصاویر دیده می شود و یا در بخش امکانات به آن اشاره شده است (مثل: کولر گازی در هر اتاق، بخاری در هر اتاق، فوتبال دستی، میز بیلیارد، تلویزیون LCD، اینترنت، سیستم صوتی، سرویس بهداشتی فرنگی، استخر، سونا، جکوزی و ...) باید موجود و قابل استفاده باشد. اگر ویلا با استخر آبگرم اجاره می‌کنید دمای آب داخل استخر را بر اساس دماسنج از میزبان جویا شوید. نقصان امکانات را در زیر همان اقامتگاه بصورت کامنت درج کنید تا رسیدگی شود.

میزبان موظف است ملک مورد اجاره را در شروع مدت اجاره بصورت نظافت شده و مرتب تحویل مهمان دهد. مهمان نیز موظف است ملک مورد اجاره را در پایان مدت اجاره بصورت مرتب شده در حد عرف به میزبان عودت دهد. دریافت هرگونه وجهی از مهمان بابت نظافت ممنوع است. با توجه به سوابق قبلی که درخواست مبلغ بابت نظافت منجر به درگیری بین مهمان و میزبان شده است موکدا خواهشمند است در صورت مواجه با چنین وضعیتی، مبلغ نظافت را بدون هرگونه بحث و جدل به میزبان پرداخت نمائید و پس از پایان سفر و با ارائه رسید، مبلغ پرداخت شده بابت هزینه نظافت را عیناً از ویلاجار دریافت کنید. مسافرت شما نباید با این خاطره‌ تلخ پایان یابد و ویلاجار با میزبان متخلف برخورد خواهد کرد.

اجاره به افراد مجرد ممنوع است. ارائه اصل سند شناسایی و محرمیت زوجین مطابق با مشخصات میهمان الزامی میباشد و میزبان موظف است قبل از رزرو، این موضوع را به مهمان یادآوری نماید و به هنگام ورود مهمان به واحد اقامتی، مدارک شناسایی و محرمیت زوجین را کنترل نماید.

ورود حیوانات خانگی به ملک مورد اجاره ممنوع می باشد مگر آنکه میزبان مکانی مجزا و خارج از فضاهای مسکونی جهت نگهداری حیوانات خانگی در اختیار مهمان قرار دهد.

از به همراه آوردن لوازم قیمتی و جواهرات خود در سفر جداً خودداری کنید و به هنگام تحویل گرفتن واحد اقامتی، از امنیت درب‌ها، دریچه‌ها، پنجره‌ها و حفاظ پنجره‌ها بطور کامل مطمئن شوید.

نشان تجاری (برند) ویلاجار با شماره 325292 ثبت شده است و هرگونه سوءاستفاده از آن، پیگرد قانونی دارد. سایتها و صفحات جعلی بسیاری با تقلید از لوگو، ظاهر سایت و نام ویلاجار ساخته شده اند و با سوءاستفاده از اعتماد مهمانان به ویلاجار، اقدام به دریافت بیعانه و کلاهبرداری از مهمانان می‌نمایند. برای شناسایی ویلاجار اصلی، در گوگل جستجو کنید: «ویلاجار»، اولین سایتی که مقابل آن عبارت «تبلیغ» یا «Ad» نباشد ویلاجار اصلی است.

در صورت مشاهده هر گونه تخلف از قوانین سایت، می توانید از طریق بخش تماس با ویلاجار و یا بصورت درج کامنت زیر اقامتگاه اقدام نمائید.