اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

مازندران - رامسر  
چهارشنبه 31 خرداد 1396

رامسر به عروس شهرهای شمال ایران شهرت دارد و از جمله زیباترین و جذاب ترین مراکز گردشگری ایران به شمار می رود. تنوع پوشش گیاهی، بارش فراوان و قرار داشتن در منطقه ای بین دریا و جنگل، این شهر را به منطقه ای رویایی و بی نظیر و مملو از جاذبه های گردشگری تبدیل کرده است.

این شهر به علت داشتن کوه های مرتفع و بارش های فراوان، دارای آبشارهای زیبایی مانند آبشار سیاسرت، آبشار صفارود، آبشار راشمه دره در جواهرده و چشمه های آبگرم و جذابیت های جنگلی بی مانندی همچون دالخانی است که چشم انداز این شهر و جذابیت آن را دو چندان کرده اند؛ اما از میان این جاذبه ها آبشارهای این منطقه هنوز ناشناخته مانده اند.

یکی از این آبشارهای زیبا و خروشان واقع در رامسر، آبشار ایج یا آبشار میج (Mij) در نزدیکی روستای ایج است.

 

معرفی روستای ایج

آبشار باشکوه و زیبای ایج در فاصله کمی از روستای ایج از توابع اشکورات واقع شده است و شمالی ترین روستا در اشکور بالا می باشد. اشکور، دره ای شمالی جنوبی است که در بخش مرزی استان مازندران قرار گرفته است.

روستای ایج از توابع بخش مرکزی رامسر میباشد و با مرکز شهر 130 کیلومتر فاصله دارد. جمعیت روستا در تابستان حدود 500 نفر میباشد که از این تعداد حدود 27 خانواده در این روستا به طور دائمی ساکن هستند. بافت این روستا هنوز سنتی است و خانه های آن از چوب و خشت و گل ساخته شده است.

این روستا با داشتن کوه های مرتفع در اطراف، رودخانه، باغ های فندق و گیلاس، چشمه های متنوع، فضاهای تاریخی و از همه مهمتر آبشار، به منطقه ای دیدنی و توریست پذیر تبدیل شده است.

برخی معتقدند کلمه ایج، از ایرج گرفته شده که به معنی سرزمین آریایی است.

 

آشنایی با آبشار میج

آبشار ایج که به آبشار میج و آبشار ده قلو رامسر نیز شهرت دارد یکی از جاذبه های طبیعی گردشگری استان مازندران می باشد که همه ساله مورد بازدید بسیاری از مسافران و گردشگران قرار می گیرد.

آب این آبشار از ذوب شدن برف های کوه خشت چال در فصل های گرم که در ارتفاعات اشکور علیا یا اشکوکیا واقع شده است، سرچشمه می گیرد.

آبشار ایج با موقعیت جغرافیایی E502908 N363633 در مسیر خود که از ارتفاعات کوه به سمت دره ای عمیق سرازیر می گردد، از فراز صخره ای بر روی صخره ای دیگر می ریزد و به همین علت آبشارهای متعددی در این منطقه جاری می شوند و این امر موجب شده این آبشار را آبشار ده قلو نیز بنامند.

از جمله زیبایی های این آبشار وجود آب فراوان و خروشان آن و همچنین فضاهای غار مانند بزرگیست که در زیر سنگ های آبشار تشکیل شده اند و به زیبایی و جذابیت آبشار می افزایند. به طوریکه با نشستن در کنار این آبشار می توانید از زیبایی های دره اشکور، تابش و تلالو خورشید، آهنگ دلنشین آب و همچنین از مه موجود در ارتفاعات این منطقه رویایی لذت ببرید.

قطعا آهنگ دلنشین آب آبشار ده قلو و پوشش گیاهی خوش رنگ و زیبای اطراف آن هر گردشگری را به خود جذب میکند و برای سفر بعدی به ایج وسوسه میکند.

اما از نقاط ضعف این جاذبه گردشگری، مسیر رسیدن به آن است که باید عریض تر شود و آسفالت آن نیز نیاز به لکه گیری و ترمیم دارد. همچنین هوای مه آلود منطقه ایجاب میکند که از علائم هشداردهنده و تابلوهای اخطار مناسبتری استفاده شود و روشنایی جاده تامین گردد تا رانندگان دچار مشکل نشوند.

 

سفر به آبشار میج

جاده آسفالته اشکور از رحیم آباد آغاز می گردد. با گذشتن از این جاده آسفالته به جاده پر پیچ و خمی می رسید که پس از طی مسیر طولانی به مدت دو ساعت همراه با اتومبیل و گذراندن مسیرهای فرعی در انتهایی ترین نقطه اشکور به دهکده ی زیبای ایج می رسید.

لازم به ذکر است که بخش انتهایی این جاده دارای دست اندازهای فراوانی می باشد اما از زیبایی این جاده می توان به صخره های کوچک و بزرگ در طول مسیر که به علت فشار آب آبشار ایج فرسایش یافته اند، اشاره کرد.

همچنین میتوانید با استفاده از ویلاهای اجاره ای رامسر و یا اجاره سوئیت در رامسر، مدت زمان بیشتری در این شهر بمانید و از مناطق دیگر آن مانند اربکله، سد میجران و هتل قدیم رامسر دیدن کنید و از امکانات تفریحی این منطقه مانند پاراسیلینگ، زیپ لاین تله کابین رامسر و کارتینگ راکارت و چشمه های آبگرم آن نهایت لذت را ببرید.

دیدگاه کاربران


زهرا
زهرا
چهارشنبه 04 مرداد 1402
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رامسر، علی محمد فاضلی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان رامسر با اشاره به گزارش مردمی حادثه غرق شدن دو گردشگر با نسبت پدر و فرزند اظهار داشت: این حادثه در آبشار میج اشکور اتفاق افتاد و یک پدر و کودک خردسال غرق شدند.
وی افزود: با اعلام مفقود شدن این دو نفر،کار جستجوی گروه امداد و نجات آغاز شد.
رئیس جمعیت هلال احمر رامسر تصریح کرد: با اعزام نیرو‌های عملیاتی امدود و نجات ارزیابی محیطی محل حادثه انجام و عملیات جستجو و نجات را در مسیر آبشار انجام شد.
به گفته فاضلی، با تلاش نجاتگران پیکرگردشگر پیدا شد اما به علت تاریک شدن هوا و دید کم در آب عملیات ادامه یافت که در نهایت گروه غواصی با جستجوی عمیقتر پیکر گردشگر دوم پیدا شد.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان رامسر از مردم خواست با توجه به گرم شدن هوا نهایت دقت و احتیاط را در مناطق شنا ممنوع و یا شنا در رودخانه ها داشته باشند.
علی محمد فاضلی گفت: پیکر پدر و کودک خردسال تحویل مراجع قضایی شد.
وی ادامه داد: شهروندان و گردشگران و مسافران اگر به مناطق آشنایی ندارند بدون رعایت ایمنی از شنا در آبشارها،مخازن پشت سد‌ها و رودخانه ها خودداری کنند.

خبرگزاری تسنیم
1402/04/20
زهرا
زهرا
چهارشنبه 04 مرداد 1402
من خودم به شخصه به عنوان یک مسلمون یک هموطن هرچی شما بگین به دوستان عزیز هموطنان میگم به این آبشارخطرناک اصلا سفرنکنید این همه مناطق جاذب و ایمن با عقل حرکت کنید هرگز با رفتن به این روستا با جون خودتون و خانوادتون بازی نکنی عزیزان دلم، اهای آقای مسئول آهای شورا اهآی دهیارهرچی که هستی نمی‌دونم چرا به تابلوی خطرغرق شدگی وشنا ممنوع نمی‌زنی چرا این ابشار کثیف انقد کشته میدهد؟
شادی نژاد مقدم
شادی نژاد مقدم
شنبه 17 تیر 1402
آبشار بسیار زیبایی هست، اما شنا در آن خطرناکه
هانا
هانا
جمعه 16 تیر 1402
مخوف بسیار خطرناک برای شنا
شناگر را به داخل حفره پر فشار کشیده میشه و فوتی هم داده
باران
باران
یکشنبه 30 آبان 1400
حتما موقع سفر به روستا با احتیاط رانندگی کنید، درسته جاده ی اشکور آسفالته ولی در عوض یه جاده ی پر پیچ و پر از دست انداز و همینطور عرض خیلی کمه
mahmood
mahmood
یکشنبه 07 شهریور 1400
برای رفتن به این آبشار باید حدود 1 ساعت و نیم پیاده روی کنید و مسافت سختی داره نسبتا اما ارزش رفتن دارد و میشه در آن شنا کرد.
معصومه
معصومه
سه شنبه 29 تیر 1400
ما رفتیم روستای ایج، مردم روستا گفتن اینجا آبشار نداره و تو اینترنت الکی تبلیغ گذاشتن ☹
مدیر سایت ویلاجار
آبشار میج وجود دارد و لوکیشن آبشار که اینجا اعلام شده دقیق است
خودروی خود را ابتدای روستای میج پارک کنید و حدود 500 متر پیاده تا پل چوبی بروید، آبشار را خواهید دید.
البته در تابستان آب خیلی کم است.
مریم بابایی
مریم بابایی
یکشنبه 27 تیر 1400
آبشار زیبا و بکری است و در روستای آن بوم گردی احداث شده برای مسافران.
alifirozja3
alifirozja3
یکشنبه 09 خرداد 1400
آبشار میج در رامسر قرار داره و اردیبهشت ماه بهترین زمان بازدید از این آبشار هست. در مستند بهشت پنهان هم در مورد این آبشار توضیح داده شده.
sepeidsaj
sepeidsaj
شنبه 04 اردیبهشت 1400
آبشار میج بسیار زیباست ما به همراه گروه طبیعتگرد رفتیم خیلی خوش گذشت. دسترسی آسان و خوبی داره.
idsaj
idsaj
دوشنبه 11 اسفند 1399
میج بسیار زیباست من اینجا با دوستام رفتیم یه تفریح و موتور سواری عالی تا نزدیک آبشار انجام دادیم خیلی خوبه حتما برید.
henga
henga
چهارشنبه 08 بهمن 1399
روستای میج و آبشار میج خیلی زیبا هستد. من چند تا عکس زمستانی از این روستا دارم عالیه.
ahmadreza
ahmadreza
دوشنبه 01 دی 1399
برای دیدن آبشار باید به منطقه بالا اشکور و روستای میج برید تا روستا ماشین میره اما از روستا تا آبشار نیم ساعت الی 45 دقیقه پیاده راه هست.
fereshteh.nasr
fereshteh.nasr
پنج شنبه 29 آبان 1399
سلام آبشار میج در اشکور رامسر قرار داره. ما رفتیم جاتون خالی بود, از تو عکس زیباییش رو نمی تونید ببینید, باید از نزدیک برید😻
sasan_khalatbarii
sasan_khalatbarii
یکشنبه 11 آبان 1399
اشکورات خیلی جای خوبی هست و طبیعتش بی نظیر 😊😊 با ماشین آفرود برید تا بتونید راحت با ناهمواری هاش کنار بیاید.
manasloshop
manasloshop
دوشنبه 21 مهر 1399
اشکورات خیلی با حاله 😄😄 این منطقه مرز مشترک جذابی با سه استان مازندران، گیلان و قزوین دارد و بسیار دیدنی است.
farzane_kmp
farzane_kmp
شنبه 25 مرداد 1399
👍 با نشستن در کنار این آبشار می توانید از زیبایی های دره اشکور لذت ببرید. بسیار تماشایی و خیره‌کننده است.
leila_khoshrooyan
leila_khoshrooyan
یکشنبه 05 مرداد 1399
فوق العاده است 👍👍👍 واقعا استخر طبیعت ساز چقدر زیباست👌👌👍👍
مهماندوست
مهماندوست
دوشنبه 16 تیر 1399
آبشار ایج آبشار باشکوه و زیبایی هستش که در رامسر قرار داره...خدایا شکرت رامسر چقدر زیباست..😍😍😍😍
dr.mohammadroshani
dr.mohammadroshani
دوشنبه 02 تیر 1399
فضاهای غار مانند بزرگی که در زیر سنگ های آبشار قرار دارند به زیبایی آبشار اضافه کرده اند و محیط خاصی ایجاد شده که میتوان در کنار آبشار مدتی درنگ کرد و تلالو و درخشش خورشید را تماشا کرد.
رامین
رامین
سه شنبه 27 خرداد 1399
من رفتم واقعا جای با صفایی بود..آبشار با شکوه میج در بالادست روستای میج قرار داره که این روستا هم جزو منطقه اشکورات است.
hr.2569
hr.2569
شنبه 24 خرداد 1399
من با اینکه در مرداد رفتم آبش سرد بود، خیلی چسبید😍😃👌 جاتون خالی بود باید از نزدیک دید تا زیباییش رو درک کنید. این آبشار نزدیک روستای ایج در اشکورات قرار گرفته و جاده اش از رحیم آباد آسفالته است.
ghasedak
ghasedak
یکشنبه 18 خرداد 1399
در کنار این آبشار می توانید بشینید و از زیبایی های اشکور و مه موجود در ارتفاعات این منطقه لذت ببرید. زیر آبشار یک فضای غار مانندی قرار داره که میشه اونجا اتراق کرد.😻