اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

مازندران - رامسر  
دوشنبه 22 خرداد 1396

از سرگرمی های پر هیجانی که این روزها مورد توجه خیلی از جوانان قرار گرفته است و می تواند موجب بالا رفتن آدرنالین در آنها شود، زیپ لاین است.

این سرگرمی مهیج یا به عبارت دیگر سافاری (در صنعت گردشگری منظور از سافاری، سفری میباشد که همراه با لذت بردن و هیجان از طبیعت به وسیله عکس گرفتن، تهیه فیلم و یا بازی و سرگرمی های مختلف با استفاده از پتانسیل های طبیعی منطقه و بدون آسیب زدن به آن است.) زیپ لاین بوسیله هارنس و یا همان تونیک صخره نوردی و تسمه و کارابینی که به قرقره متصل است انجام می گیرد به طوریکه معمولا قرقره روی سیم بکسلی قرار گرفته که دو نقطه از یک دره را به یکدیگر متصل کرده و افراد را در حالتی معلق و با سرعت فراوان به آن سوی دره منتقل می کند.

زیپ لاین سرعت ثابتی ندارد و سرعت آن به اختلاف ارتفاع نقطه آغازی و پایانی آن بستگی دارد. برای رعایت اصول ایمنی لوازم جانبی در نظر گرفته شده که می توان به لباس مخصوص زیپ لاین که هارنس نام دارد، کارابین، دستکش و کلاه ایمنی اشاره کرد.

زیپ لاین در شهرهای متعددی از ایران راه اندازی شده است اما بیشتر در شهرهای شمالی ایران به دلیل وجود جنگل های سرسبز کوهستانی وجود دارد که از جمله آنها می توان به توچال، رامسر، نمک آبرود و لاهیجان اشاره کرد که زیپ لاین لاهیجان را با طولی بیش از هزار متر طولانی ترین زیپ لاین ایران است. در اینجا به زیپ لاین یکی از جاذبه های گردشگری رامسر میپردازیم.

زیپ لاین تله کابین رامسر یکى از پر هیجان ترین بخش های مجموعه تفریحى تله کابین رامسر است. این مجموعه همواره از جاذبه های گردشگری رامسر بوده و برای مسافران عروس شهرهای شمال عضو جدانشدنی در سفر میباشد. مجموعه تله کابین رامسر شامل تله کابین، پیست کارتینگ، پاراسیلینگ، قایق سواری، زیپ لاین و.... بوده و امکاناتی نظیر کافی شاپ و رستوران را فراهم کرده است.

زیپ لاین مجموعه تله کابین رامسر در سایت بالاى کوه و در میان انبوه درختان جنگل ایلمیلی قرار گرفته است. این سرگرمی پرهیجان 450 متر طول دارد و شامل سه خط زیپ و دو پل معلق چوبى میباشد. به طوریکه بعد از طى کردن هر زیپ لاین باید از آن پیاده شده و از روی پل معلق چوبی باریکی که بر روی دره قرار گرفته عبور کنید تا به زیپ لاین بعدی برسید. قبل از استفاده از زیپ لاین، وزن افراد را سوال میکنند و در صورتی که از 90 کیلوگرم بالاتر باشید اجازه استفاده از آن را نخواهید داشت. پس از اینکه بلیط زیپ لاین را تهیه کردید، از پیاده رو و پله هایی که قرار دارد، با فاصله 15 دقیقه به ایستگاه بالایی رفته و سوار شوید. اطراف زیپ لاین مناظر زیبای درختان انبوه و در بعضی نقاط دریا را مشاهده میکنید که به هیجان بیشتر این سرگرمی می افزاید.

اگر پکیج کامل زیپ لاین که شامل دو زیپ لاین و دو پل معلق هست را بخواهید باید مبلغ بیشتری بپردازید و در غیر اینصورت میتوانید هزینه یک زیپ لاین و یک پل معلق را پرداخت کرده و مسیر کمتری را طی کنید.

به افرادی که خواهان لذت بردن از این تفریح شاد و مهیج هستند توصیه میکنیم حتما آن را تجربه کنند و نگران یاد نگرفتن این سرگرمی و یا افتادن از آن نباشند زیرا بعد از آموزش مختصر توسط پرسنل مجموعه و همچنین پوشیدن لباس های ایمنی مخصوص می توانند لحظه های شاد و خاطره انگیزی را در سفر به رامسر تجربه کنند. سعی کنید به توصیه های مسئول زیپ لاین به طور کامل گوش کنید تا دچار مشکل نشوید و بین زمین و آسمان معلق نمانید. آنها درمورد نحوه ترمز و زمان آن شما را راهنمایی میکنند.

برای دسترسی به زیپ لاین رامسر باید به شهر رامسر در استان مازندران سفر کرده و در 5 کیلومتری مسیر رامسر به سمت چابکسر به مجموعه تفریحی تله کابین رامسر برسید. در سفر به رامسر حتما با برنامه قبلی اقامتگاه مورد نظر خود را رزرو کرده و یا از سایت ویلاجار، ویلاهای اجاره ای رامسر را انتخاب کنید تا برای شب ماندن دچار مشکل نشوید.

دیدگاه کاربران


محمد اسماعیلی
محمد اسماعیلی
شنبه 06 آذر 1400
خیلی هیجان انگیز و در عین حال ترسناکه، منم رفتم ولی خیلی ترسیدم سریع برگشتم
mahyar
mahyar
شنبه 02 مرداد 1400
چون از لای درخت ها رد میشی خیلی هیجان انگیزه مسیرش کوتاهه ولی ارزششو داره و تجربه خفنی است.
mahsa.naseri0188
mahsa.naseri0188
چهارشنبه 12 خرداد 1400
زیپ لاین رامسر اصلا به درد نمیخوره من که دوست نداشتم. خیلی بی خود بود. در عوض شهر کوچیکی مثل شهرکرد زیپ لاین خوبی داره.
ali__1112224
ali__1112224
دوشنبه 06 اردیبهشت 1400
ما امتحان کردیم خیلی هیجان انگیز بود🌹منظره اطراف بسیار زیبا و جذاب و بهترین لحظه ها را اینجا تجربه کردیم.
shahrad
shahrad
چهارشنبه 13 اسفند 1399
خیلی عالیه من به ترسم غلبه کردم و سوار شدم. خیلی هیجان داشت.😁 با هارنس به قرقره متصل میشه و با تکان کوچیکی شروع به حرکت میکنه.
jahani
jahani
دوشنبه 13 بهمن 1399
تفریح هیجان انگیز و ترسناکیه.. روی سیم بکسلش قرقره قرار داره و بین دو نقطه متصل شده و افراد در حالت معلق مسیر زیپ لاین را عبور میکنند.
goalkee
goalkee
شنبه 06 دی 1399
زیپ لاین یک سرگرمی پرهیجان هست. من رفتم رامسر اما از ترسم سوار نشدم. دوست دارم دوباره برم و بر ترسم غلبه کنم.
panahi.m60
panahi.m60
یکشنبه 18 آبان 1399
رامسر سرسبزترین شهر ایران و زیپ لاینش بهترین زیپ لاین دنیاست. بهترین سرگرمی که تو شمال میشه انجام داد زیپ لاینش هست. عالی 👏👏👏👏
mhdi___shanbezadehh
mhdi___shanbezadehh
دوشنبه 28 مهر 1399
جای خیلی خیلی خفنی هستش 🤩 واقعا هر کس نرفته نصف عمرش بر فناست.
ali.karegar_4062
ali.karegar_4062
پنج شنبه 30 مرداد 1399
واقعا جرات میخواد. من که از ارتفاع میترسم. اما سرسبزی اطراف خیلی آدم رو وسوسه میکنه. 👏👏👏 کلا مجموعه تله کابین و زیپ لاین رامسر بهترین تفریح شمال هستش.
محمدی64
محمدی64
شنبه 11 مرداد 1399
ما رفتیم. مسئول زیپلاین کاملا در مورد نحوه ترمز و زمانش صحبت کرد ولی یکی از دوستانم که کمی ترسیده بود ترمز را خیلی زود و مداوم کشید که باعث شد وسط مسیر متوقف شود. حواستون باشه و به صحبت هاشون گوش بدید.
حامد
حامد
شنبه 21 تیر 1399
زیپ لاین تله کابین رامسر از بهترین تفریحات رامسر هستش.. اینو بدونید زیپ لاین سرعت ثابتی نداره و بستگی به سرعت اول و آخر داره.
mansorabadi
mansorabadi
شنبه 07 تیر 1399
ما رفتیم نفری چهل تومن بود فوق العاده عالی بود و بسیار هیجان انگیزه و پیاده روی بی نظیری هم داشت. از این بالا جنگل بسیار زیباست.
l.e.i.l.aaaa
l.e.i.l.aaaa
شنبه 31 خرداد 1399
زیپ لاین رامسر از مهیج ترین بخش های مجموعه تفریحى تله کابین رامسر هستش👏 که باید با احتیاط انجام داد و از دستکش و کلاه ایمنی که اونجا گذاشتند استفاده کرد.
tina_kiani
tina_kiani
یکشنبه 25 خرداد 1399
زیپ لاین رامسر در مسیر چابکسر قرار داره و با رامسر پنج کیلومتر فاصله داره.. توی مشکین شهر هم زیپ لاین هستش در اطراف پل مشگین شهر، امکان انجام فعالیت های مثل زیپ لاین وجود داره خیلی هیجان انگیزه واقعا..
bbakhshi_com
bbakhshi_com
دوشنبه 19 خرداد 1399
زیب لاین بام سبز رامسر از هر زیپ لاینی که من با دوستام رفتم بهتر بوده. خاطره انگیز ترین مکان عمرم همینجاست.