اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

مازندران - رامسر   ( مازندران، رامسر )
جمعه 11 تیر 1395

شهر رامسر که به علت جاذبه‌های گردشگری فراوان و طبیعت زیبای خود به زیباترین شهر ایران لقب گرفته‌است و همواره مقصد مناسبی برای گردشگری و سیاحت و آغاز ماجراجویی‌های جدید می‌باشد. رامسر در گذشته با نام سخت سر شناخته می‌شده و اهالی آن به زبان‌های هندواروپایی و فارسی گیلکی صحبت می‌کنند. شهر رامسر در قسمت غربی استان مازندران واقع شده است و از سمت شرق به شیرود از غرب به جلگه رودسر راه دارد. همچنین از سمت شمال به دریای خزر و از سمت جنوب به رشته‌کوه‌های البرز متصل شده است.

این شهر زیبا به علت شرایط جغرافیایی خاص خود هم به دریا و هم به کوهستان دسترسی دارد و به همین سبب از آب و هوای ویژه‌ای برخوردار گشته است یعنی تابستان‌ها هوا بسیار مطلوب و دلپذیر است و زمستان‌های معتدلی دارد. وجود مناطق ییلاقی بسیار زیبا، جنگل‌های سرسبز، سواحل تفریحی با امکانات رفاهی مناسب و همچنین جاذبه‌های تاریخی ارزشمند در رامسر باعث شده که این شهر از دیر باز یکی از مقاصد مهم گردشگری برای گردشگران داخلی و خارجی باشد. به همین سبب درآمد اصلی مردم رامسر از صنعت گردشگری تامین می‌شود. در این مقاله قصد داریم به معرفی برخی از جاذبه‌های گردشگری شهر رامسر بپردازیم.

جاذبه‌های گردشگری رامسر:

هتل قدیم و هتل جدید رامسر

یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های تاریخی شهر رامسر هتل قدیمی رامسر است. این هتل با معماری خاص و متفاوت خود در سبک آرت دکو توسط برترین معماران اروپایی و ایرانی در زمان حکومت پهلوی ساخته شده است. مشخصه‌ی بارز و منحصر به فرد این هتل گچبری‌ها و مجسمه‌های خاص آن می‌باشد که همه با دقت و ظرافت توسط هنرمندان بزرگی ساخته شده است. مساحت این هتل سه طبقه‌ی عظیم 5000 متر مربع می‌باشد و در زمان پهلوی مراسم و گردهمایی‌های مهمی در این هتل برگزار شده است.

هتل جدید رامسر نیز هتلی است که در حال حاضر برای مسافران قابل سکونت می‌باشد و در کنار هتل قدیمی واقع شده است. این هتل از امکانات رفاهی عالی و بی‌نظیری برخوردار است.

کاخ موزه مرمر

در شهر رامسر عمارتی مربوط به دوران پهلوی وجود دارد که این عمارت با نام مرمر یا کاخ سلطنتی شناخته می‌شود. امروزه عمارت مرمر به موزه‌ای برای بازدید عمومی مبدل گشته است. عمارت مرمر توسط رضاشاه در سال 1316 در یک باغ سرسبز و پهناور به مساحت 60 هزار متر ساخته شد. رضاشاه این عمارت را با امکانات رفاهی کاملی به عنوان استراحتگاهی برای خاندان پهلوی احداث نموده بود.

جالب است بدانید که بسیاری از گونه‌های نادر و کمیاب گیاهی در این باغ وجود دارد و به همین علت فضای کاخ مرمر به عنوان باغ گیاه‌شناسی برای علاقه‌مندان به بررسی و مطالعه‌ی گیاهان استفاده می‌شود.

تله‌کابین رامسر 

بزرگترین تله کابین کشور در شهر رامسر واقع شده است. مسیر تله کابین رامسر از دریای خزر شروع و تا منطقه‌ی جنگلی بالای کوهستان ادامه دارد. این تله کابین تنها تله کابین خاورمیانه است که از دریا به جنگل کشیده می‌شود. همچنین امکانات رفاهی مناسبی برای گردشگرانی که از تله کابین استفاده می‌کنند وجود دارد که از میان آن‌ها می‌توان به کافه ها و رستوران ها همچنین مرکز خرید سنتی واقع شده در این بخش اشاره کرد.

جنگل دالخانی

جنگل دالخانی در روستای باستانی دالخانی واقع شده است. این جنگل در میان کوهستان و در ارتفاع 800 متری واقع شده است. از زیبایی‌های این جنگل می‌توان به فضای پوشیده در مه آن اشاره کرد که حس راز آلود و هیجان انگیزی را به گردشگران القا می‌کند. جنگل دالخانی همچنین با نام دالان بهشت نیز شناخته می‌شود و این لقبی است که مردم به خاطر درختان بلند و سبز آن به این منطقه داده‌اند. همچنین گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری در این منطقه وجود دارند که این جنگل را به محل مناسبی برای مطالعه و بررسی گونه‌های جدید تبدیل کرده است.

روستای اربکله

روستای سرسبز اربکله در فاصله 5کیلومتر از شهر رامسر در کوه‌های اربکله واقع شده است. نام قدیمی این روستا اربا کله است زیرا در زبان رامسر اربا به معنی خرمالو و کله به معنی کوه می‌باشد و در دوران قدیم این روستا پوشیده از درختان زیبای خرمالو بوده. علت محبوبیت این روستا چشم اندازی است که از شهر رامسر و ساحل دریا به گردشگران هدیه می کند. چشم انداز فوق العاده از جنگل و کوه و دریا که هر کسی را به وجد می آورد.این روستا برای اهالی رامسر نیز بسیار محبوب است. بعضی از آنها عقیده دارند کسی که روستای اربکله را ندیده باشد، اصلا زیبایی های شمال را درک نکرده است.درختان پرتقال و نارنج نیز در گوشه و کنار اربکله به زیبایی خودنمایی می کنند و برای گردشگران جذابیت خاصی دارد.

جواهرده

جواهرده یکی از مناطق زیبا در استان مازندران و از جاذبه های گردشگری رامسر محسوب می‌شود. جواهرده زیبایی وصف ناپذیری دارد و می توان از آن به عنوان یکی از شاهکارهای خلقت در عرصه طبیعت یاد کرد که همواره مورد توجه کوهنوردان و طبیعت گردان حرفه ای بوده است.با توجه به ارتفاع قرار گیری جواهرده، روستای جواهرده از جهت دسترسی به شهر های رامسر و قزوین در ارتباط است به خاطر موقعیت جغرافی خود و بودن در ارتفاعات محل مناسبی برای گذراندن یک تابستان رویایی در آن می‌باشد.  

جنگل دو هزار و سه هزار

جنگل دو هزار و جنگل سه هزار از قدیمی ترین جنگل‌های رامسر هستند که توسط رشته‌کوه‌های بلندی از هم جدا شده اند. هرکدام از این جنگل ها در ارتفاع متفاوتی از سطح زمین واقع شده و همچنین آب و هوای آنها نیز با یکدیگر متفاوت است. علت نام گذاری این جنگل‌ها تعداد رودهایی است که از بالای کوه به سمت جنگل‌ها جاری می‍شد. این جنگل ها با طبیعت بکر و دست نخورده خود به محل مناسبی برای کوهنوردی و طبیعت گردی تبدیل شده اند.

چشمه‌های آبگرم معدنی

آبگرم رامسر منبع با ارزش طبیعی و از جاذبه‌های مهم گردشگری شهر رامسر است که بسیار مورد توجه گردشگران و مسافران واقع شده است. آب تنی در آبگرم رامسر از لذت بخش‌ترین تفریحات این شهر است. آب گرم این چشمه‌ها بدون استفاده از هیچگونه آبگرمکن انسانی و فقط با بالا آمدن آب از دل زمین به صورت داغ درآمده اند و در درمان امراض مختلفی موثر باشد.چشمه های آب گرم رامسر از جهت خواص درمانی قدمتی هزار ساله دارند و از دیرباز به توصیه ی اطبای ایران باستان برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می‌شدند، امروزه نیز با تحقیق و پژوهش هایی که از ترکیبات و ذرات تشکیل دهنده ی آب این چشمه ها به عمل آمده پژوهشگران خواص درمانی این آب‌ها را تایید کرده اند.

قلعه مار کوه

قلعه‌ مارکوه از سبزترین و زیباترین مناطق کشورمان است، در بالای نوک این کوه قلعه ای واقع شده است که نام آن از کوهی گرفته شده است که روی آن قرار دارد و به آن قلعه قلعه‌ی مارکوه می‌گویند. همچنین روستایی با این نام در دامنه های شمالی کوه مارکوه واقع شده است. مارکوه حدود 10 کیلومتر با رامسر فاصله دارد و در سال 1379 به عنوان آثار ملی کشورمان به ثبت رسید. اولین دست نوشته‌های تاریخی که از این قلعه در آن ها نام برده شده است مربوط به قرن سوم هجری می‌باشد. پس احتمالا ساخت قلعه نیز در همان قرن صورت گرفته است. این قلعه در طی دوره های مختلف به عنوان پایگاه نظامی برای جلوگیری از حملات دشمنان استفاده می‌شده است.بیشترین مصالح به کار رفته در قلعه سنگ، ساروج و گچ است.  همچنین بیشتر قسمت های قلعه در طی گذشت سالیان بسیار از بین رفته است و حالا فقط قسمتی از آن باقی مانده است که شامل حصار ها و برج های نگهبان آن است.

برج و مرکز خرید آرامش

بزرگترین مرکز خرید رامسر که با نام مرکز خرید آرامش  شناخته می‌شود در بلوار رزاقی و روبروی برج‌های آرامش واقع شده است. این مرکز خرید از چندین طبقه تشکیل شده است که در هرکدام از آنها مغاره‌هایی برای فروش لباس، کیف و کفش و صنایع دستی وجود دارد.  

برج های آرامش نیز بزرگترین مجموعه ساختمان‌های مسکونی و تجاری رامسر را تشکیل می‌دهند.

شهربازی سرزمین رویاها

اگر از طرفداران پارک‌های بازی و تجربه‌های هیجانی باشید شهربازی رامسر از تجربه‌های بی‌نظیری است که هرگز آن را فراموش نمی‌کنید. شهر رویاها جاییست پر از شور و هیجان و شادی که می‌توانید همراه با خانواده و دوستان خود یک عصر دلپذیر و خاطره‌انگیز بسازید و از امکانات و دستگاه‌های بازی آن مانند سقوط آزاد، پاندول فضایی و تاب زنجیری استفاده کنید.

دریاچه قو

یکی از جاذبه های زیبا و تماشایی رامسر دریاچه قو می باشد. این دریاچه مصنوعی، در مجاورت روستای جواهرده قرار گرفته و با اهداف گردشگری و تفریحی ساخته شده است.برای بازدید از دریاچه قو، می بایست مبلغی را برای ورودی پرداخت نمایید. در مجاورت دریاچه، قایق های پدالی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید و گشتی در دریاچه بزنید و اردک ها و مرغابی ها را نیز مشاهده کنید. آلاچیق هایی در پیرامون دریاچه وجود دارند که می توانید از آن ها بهره ببرید و در کنار عزیزانتان، لحظات خوشی را سپری کنید. در صورتی که تمایل داشته باشید، می توانید از امکانات اقامتی نیز بهره ببرید و شب را در مجاورت دریاچه، سپری کنید. این دریاچه، در ماه های گرم سال، می تواند گزینه مناسبی برای سفر باشد.

بوستان جنگلی صفارود

پارک جنگلی صفارود  از مناطق گردشگری رامسر است که در نزدیکی جواهرده واقع شده است. این منطقه گردشگری پوشیده از درخت‌های زیبا و فضایی سرسبز است که مکان مناسبی برای پیک نیک و گشت و گزار در روزهای بهار و تابستان است. این بوستان دارای چشمه‌های معدنی، آلاچیق های زیبا و امکانات رفاهی دیگری برای گردشگران می‌باشد.

اقامتگاه مناسب

می‌توانید جهت یافتن بهترین اقامتگاه در طول سکونت خود در شهر رامسر لیست ویلاهای رامسر یا اقامتگاه های بومگردی این شهر را در سایت ویلاجار ببینید و مطابق با سلیقه‌ی خود اقامتگاه مورد نظرتان را رزرو کنید.

دیدگاه کاربران


حسنی
حسنی
یکشنبه 11 دی 1401
قدم زدن در بلوار کازینو و تماشای شهر از بالای تله کابین خیلی قشنگه برای یکبار دیدن حتما ارزش داره
زهرا
زهرا
یکشنبه 14 آذر 1400
من چند بار رامسر اومدم ولی جنگل دالخانی و از همه جای رامسر بیشتر دوست داشتم
sami
sami
سه شنبه 05 مرداد 1400
رامسر همیشه سرسبز با ساحل بکر که پرتقال های خیلی خوشمزه ای داره و تله کابین هیجان انگیز.
nakisa
nakisa
شنبه 22 خرداد 1400
اگر به شهر زیبای من رامسر آمدید حتما از ساحل ماسه ای هم دیدن کنید. اوج هیجان را میتونید با جت اسکی و قایق سواری تجربه کنید.
euro.gallery
euro.gallery
شنبه 11 اردیبهشت 1400
در مرکز خرید آرامش رامسر قسمت پایینش فروشگاه رفاه و فروشگاه پوشاک زنانه خیلی خوبی هست. اگر نوروز رفتید حتما سری به این مرکز تجاری بزنید.
abi.aks
abi.aks
یکشنبه 15 فروردین 1400
پلاژ خلج از بهترین سواحل گردشگری مازندران است که در نزدیک رامسر قرار داره بسیار عالیست.
amuzesh
amuzesh
شنبه 16 اسفند 1399
هتل رامسر با معماری مشابه آرت دکو در سال 1311 ساخته شده و امروزه هم به عنوان موزه فعال هست.
somayeh.p6262
somayeh.p6262
چهارشنبه 15 بهمن 1399
جنگل دالخانی خیلی زیباست از جاده دالخانی که عبور میکنید سری هم به روستای گرسماسر بزنید.
khanm
khanm
دوشنبه 15 دی 1399
اقامتگاه بوم گردی سدخنم در رامسر یکی از بهترین اقامتگاه ها برای رزرو است.
امیرحسین اخلاقی
امیرحسین اخلاقی
یکشنبه 26 مرداد 1399
بهترین بلواریه که از قدیم الایام از زمان شاه بجای مونده از خوده هتل هستش مستقیم تا ساحل

اجاره ویلا لب دریا چالکرود

از شبی 2,000,000 تومان

(مازندران, رامسر)

moein.sajjad
moein.sajjad
چهارشنبه 21 خرداد 1399
رامسر یا سخت سر از معروفترین شهرهای شمال هستش که مملو از جذابیت های دیدنی و گردشگری است..ساحل سنگی و جنگل بکر دالخانی خیلی خوش گذشت من دو سال پیش رفتم.❤️