اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

مازندران - رامسر   ( رامسر، پارک جنگلی دالخانی )
شنبه 24 مهر 1395

رامسر همواره از محبوب ترین مقاصد گردشگری در ایران است. این شهر مملو از جاذبه های دیدنی و چشم اندازهای مسحورکننده می باشد که یکی از این هزاران جاذبه گردشگری رامسر، سد میجران می باشد.

سد میجران در نزدیکی رامسر و بر روی رودخانه نسارود احداث شده است. این سد که از ناشناخته‌ترین و البته زیباترین سدهای ایران است واسط بین اربکله و دالخانی می باشد و به علت وسعت خود و جنگل های اطرافش، چشم انداز زیبایی را برای گردشگران و دوستداران طبیعت خلق کرده است. مناطق اطراف این سد خاکی آنقدر دیدنی است که هر گردشگری را جذب خود می کند.

سد میجران در سال 1382 در فاصله 20 کیلومتری جنوب شرق رامسر و با فاصله 5 کیلومتر به طرف جنوب از مارکوه ساخته شد. هدف از احداث این سد تامین آب نوشیدنی مناطق مختلف رامسر و همچنین توسعه گردشگری بود، که اقدامات دو جانبه در هر دو مورد تاکنون موفقیت آمیز بوده است.

آب این سد توسط رودخانه خروشان نسارود که از ازاره جریان می یابد تامین می شود. این رودخانه بعد از روستای کلچیکی قرار دارد و با عبور از این روستا می‌توان در جنگل دالخانی که به دالان بهشت معروف است ساعاتی جنگل پیمایی انجام داد و به رودخانه زیبا و چشم نواز نسارود رسید. اگر از ارتفاعات به تماشای رودخانه نسارود بنشینیم منظره ای جالب همانند رودخانه های جنگل آمازون در ذهن تداعی می شود که همچون ماری از میان جنگل ها حرکت می کند. این رودخانه به همراه دریاچه زیبای سد در نوع خود بی نظیر هستند و همواره موجب جذب صدها گردشگر به این منطقه شده اند.

مشخصات سد میجران

 • نوع سد : سنگریزه ای (سنگی) با هسته بتن آسفالتی(قیری)
 • طول تاج : 186 متر
 • ارتفاع سد از بستر رودخانه : 5/54 متر
 • ارتفاع از پی : 5/ 58 متر
 • حجم مصالح بدنه سد : 382500 متر مکعب
 • ضخامت سد در پی : حداکثر 220 متر
 • عرض تاج : 8 متر
 • حجم ذخیره : 8 میلیون متر مکعب
 • حجم قابل تنظیم : 15 میلیون متر مکعب
 • سال بهره برداری : اسفند 1382
 • اهداف : تأمین آب زراعی منطقه به میزان 1500 هکتار، توسعه و تقویت صنعت توریسم و تأمین آب شرب شهرهای رامسر، کتالم و سادات شهر به میزان 7 میلیون متر مکعب

جاده دسترسی به سد میجران تا قسمت تاج سد آسفالته است اما با توجه به منطقه حفاظتی سد میجران شما نمی توانید وارد محوطه یا کناره آن شوید. اما به دلیل وسعت سد، چشم انداز دریاچه پشت آن از فاصله‌ای دورتر از خود سد نیز بسیار دیدنی و جذاب است.

منطقه اطراف سد میجران مکانی بسیار خوش آب و هوا و سرسبز است که می‌تواند اوقاتی خوش را برای گردشگران و به ویژه ماهیگیران و طبیعت دوستان رقم زند. سد میجران از فراز جاده مانند تکه‌ای از بهشت در روی زمین بوده و زیبایی خیره کننده‌اش روح هر طبیعت دوستی را به وجد می‌آورد.

اگر به رامسر سفر کردید حتما از این منطقه زیبا دیدن کنید. جنگل های انبوه در نزدیکی سد، آب و هوای بی نظیر، درخشش نور آفتاب در دریاچه، امکان ماهیگیری در بعضی مناطق آن، رقص ابرها بر فراز جنگل های مشرف به دریاچه و هزاران هزار معجزه طبیعت را می توان در این بهشت گمشده به تماشا نشست.

راه دسترسی به سد میجران

خیابان میرزا کوچک خان ( جاده جنت رودبار) در 7 کیلومتری شرق شهر رامسر قرار دارد. پس از وارد شدن به جاده میرزا کوچک خان و طی نمودن 23 کیلومتر در جاده آسفالته به بکرترین جنگل شمال (جنگل دالخانی) با وسعت 600 هزار متر مربع می‌رسیم اما کمی قبل‌تر در اوایل مسیر با طی نمودن حدود 6 کیلومتر از دوراهی هریس یک مسیر انحرافی به سمت راست می‌باشد که با وارد شدن به این مسیر با منظره باور نکردنی سد میجران روبرو می‌شویم. با ادامه این مسیر به روستای طالش سرا می‌رسیم سر دوراهی طالش سرا در صورت رفتن به سمت راست به ورودی سد میجران می‌رسیم، اما با ادامه مسیر و رسیدن به روستای کلاچکه، وارد جاده خاکی جنگلی بسیار زیبا با منظره سد می‌شویم که منظره بسیار زیبا و دل انگیزی می باشد.

اقامت منطقه سد میجران

برای داشتن تجربه‌ای متفاوت از اقامت در این جنگل زیبا می‌توانید با اجاره ویلا در رامسر و یا اجاره ویلا در جنگل دالخانی، یک شب رویایی را در کنار سد میجران و در ویلاهای اجاره‌ای روستانشینان مهمان‌نواز بگذرانید. همچنین می توانید با احتیاط کامل و رعایت نکات اساسی سفر، در اطراف دریاچه پشت سد چادر بزنید.

 

دیدگاه کاربران


متین
متین
دوشنبه 25 اردیبهشت 1402
این سد علاوه بر زیبایی که به محیط اطرافش بخشیده و گردشگران را به خود جلب میکند آب اشامیدنی مناطق اطراف سد هم از اینجا تامین میشه
اسماعیل
اسماعیل
دوشنبه 11 اردیبهشت 1402
علیرغم جاده باریک و خطرناک با شیب تند
بسیار زیبا دلنشین و بکر
خریدتون را هم از خرده کاسب های دور وبر سد بکنید
روزهای غیر تعطیل را برای رفتن اتتخاب کنید
چون مسیر نسبتا حادثه خیز هست
سیما
سیما
چهارشنبه 28 دی 1401
منظره خیلی قشنگی داره و اگر در اوایل پاییز به اینجا سفر کنید هوای مه آلود با منظره جنگل و دریاچه بی نظیر و لذت بخشه
علی اسدی
علی اسدی
شنبه 13 آذر 1400
منطقه سد میجران حفاظت شده است و اجازه ورود به این محدوده داده نمیشه ولی چون این سد خیلی بزرگه و حتی از دور هم جذابیت بالایی داره میشه از دور از دیدن اون لذت برد
mohammadjavad
mohammadjavad
دوشنبه 04 مرداد 1400
فص پاییز و فصل بهار بهترین زمان برای سفر است و اوایل مهرماه مه آلود است.
asaraei
asaraei
چهارشنبه 19 خرداد 1400
اینجا ورودیش آزاد هست و عالیه از نزدیک واقعا یه بهشتی واسه خودش😍 سمت رامسر هستش.
saragholibeiki
saragholibeiki
شنبه 11 اردیبهشت 1400
اطراف سد محصور هست و دروازه داره اما قبل از رسیدن به دروازه، باید از میان درختها برید پایین تا به محل آب برسید.
soheyla.khodabin
soheyla.khodabin
یکشنبه 15 فروردین 1400
منظره سد خیلی قشنگه قبل از قسمت جنگلی جاده منطقه دالخانی قرار گرفته.
sina_tasyani
sina_tasyani
شنبه 16 اسفند 1399
دریاچه سد میجران مازندران از اون مناظر مه گرفته فوق العاده دیدنیه که میشه قایق سواری هم کرد و حسابی لذت برد.😍
dnyy6041
dnyy6041
پنج شنبه 14 اسفند 1399
من تا حالا نرفتم خودم شمالی هستم اما اینجا نرفتم عکس هاش رو دیدم فوق العاده زیباست. سمت دالخانی باید برید.
rozgol233
rozgol233
چهارشنبه 15 بهمن 1399
امسال بخاطر بیماری کرونا مسیر سد میجران بسته شد و امکان رفتن نیست. اما در آینده پیشنهاد میکنم حتما برید. امکان برپا کردن چادر هم کنار سد دریاچه هست.
arezoo
arezoo
شنبه 13 دی 1399
اینجا یه محیط باور نکردنی هستش. دورو برش رو درختهای انبوه احاطه کردند و بسیار زیباست. با رامسر حدود 20 کیلومتر فاصله داره.
parastooghaffariy
parastooghaffariy
یکشنبه 25 آبان 1399
قبلا رفتم ماهى هم داره اما چند هفته قبل تا نزدیکیاش رفتیم اما جاده اش مسدود شده بود برگشتیم. صد حیف واقعا😞 امیدوارم دوباره باز بشه این بهشت زمینی..
davoodkalhor
davoodkalhor
چهارشنبه 07 آبان 1399
من رفتم. محیط دریاچه اش افتضاحه خیلی ویلا سازی انجام دادند و جنگل رو از بین بردند و نمای دریاچه هم زشت شده.. واقعا حیف این همه زیبایی.
m.fz912
m.fz912
دوشنبه 14 مهر 1399
کمی که از جاده آسفالته به طرف مارکوه طی می کنیم چشم انداز باورنکردنی و بی نظیر دریاچه پشت سد در جلوی چشمان ظاهر میشه و انسان رو شگفت زده میکنه. واقعا منظره ای شگفت انگیز داره. اگه هلی شات داشته باشید تصاویر زیبایی میشه ثبت کرد.
امیرحسین اخلاقی
امیرحسین اخلاقی
یکشنبه 26 مرداد 1399
فوق العاده جای بکر و پر از آرامشیه با غذا خوری های متفاوت
شدیدا توصیه میشه برای افرادی که روزشون رو با مشکلات کاری شروع میکنن

کرایه ویلا در چالکرود

از شبی 500,000 تومان

(مازندران, رامسر)

j.rahm.s
j.rahm.s
دوشنبه 20 مرداد 1399
ما حدود دو سال پیش اینجا رفتیم و راه ورودی نداشت و فقط از بالا و ارتفاعات روستای نزدیکش امکان دیدن آب وجود داشت. ورود برای عموم رو ممنوع کرده بودند.
نوشین
نوشین
سه شنبه 31 تیر 1399
اینجا بهشته...جای زیباییه و با صفایی امیدوارم از دسترس تولید کنندگان زباله دور بمونه
hoseini_decoration
hoseini_decoration
پنج شنبه 12 تیر 1399
رامسر همه جاش عالیه.. بدون شک عروس شهرهای شمالی رامسره.
این سد به دالخانی هم نزدیکه.
mohsenmahmooodi
mohsenmahmooodi
یکشنبه 01 تیر 1399
اینجا دومین منطقه در دنیاست که تحت تاثیر امواج خاصی از ماه میباشد که تاثیر آن بر اهالی این منطقه باعث این میشود تا این افراد نسبت به دیگران برای سفر کردن به فضا آماده تر باشند.👌🏻👌🏻 اما متاسفانه گند زدن به محیط دریاچه واقعا. کلی ویلا ساختن با ویو دریاچه تو دل جنگل های بکر. واقعا دلم گرفت رفتم اونجا. صد افسوس به مسئولان رامسر که ثروت ملی ایران رو اینجور به فنا میدن.
shimartip
shimartip
دوشنبه 26 خرداد 1399
چشم انداز فوق العاده بی نظیر سد میجران از اون منظره های دست نیافتنی است.. من این جا اومد واقعا آرزومه یک بار دیگه بیام دالخانی جنگل زیبا و این سد رو از نزدیک ببینم دوباره.. خیلی به دلم نشسته..
fariba.2.27.2
fariba.2.27.2
پنج شنبه 22 خرداد 1399
زیباتر از مازندران و شمال مگه داریم 😍😍😍 سمت تلارسر میری بالا میرسی به این دریاچه و سد زیباش..دالخانی عالیه معرکه است.
m.shayesteh31
m.shayesteh31
چهارشنبه 21 خرداد 1399
من رفتم خیلی زیباست، بوته های چای اطرافش هم خیلی زیباترش کرده.❤️❤️