اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

مازندران - رامسر   ( رامسر کیلومتر 27 جنوب رامسر )
شنبه 08 خرداد 1395

جواهرده یکی از ییلاقات شهر رامسر است که از مسیر آن از میدان امام رامسر شروع میشود جاده ای جنگلی با چند آبشار زیبا که در مسیر قرار دارد و تماشاگران را از خستگی سفر دور میکند.

جواهرده (به گیلکی: جؤرده) یکی از روستاهای شهرستان رامسر در استان مازندران است. این روستا در فاصله ۲۷ کیلومتری رامسر در دهستان سخت‌سر و در ارتفاعات ۲۰۰۰ متری البرز قرار دارد. جمعیت روستای جواهرده بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۰ حدود ۹۸۰۰ نفر (۲۴۷۰ خانوار) است. البته این جمعیت هرگز در تمامی طول سال ساکن این روستای مدرن نیستند، چرا که تنها چهار ماه از سال در این روستا مردم زندگی می کنند و در ماه های دیگر سال جز چند نفر نگهبان و سریدار کسی در آن جا ساکن نیست. مردم روستا به دامداری، کشاورزی و باغداری مشغولند و صنایع دستی آن شامل نمدمالی، سفال، آهنگری و مسگری است. تنها راه ارتباطی جواهرده به رامسر منتهی می‌شود و از راه کوهستان با قزوین نیز مرتبط است.

امروز آب آشامیدنی منطقه نیز از چشمه‌های متعددی چون «سلیمان»، «برشی» و «کوه کین» تأمین می‌شود که در گذشته افراد خیرخواه، آب چشمه‌ها را تا نزدیکی ده هدایت کرده‌اند. «جواهرده» ۱۲ محله قدیمی دارد که «جولاخیل» بزرگ‌ترین محله ده و بعد از آن «اوشیان سر»، «سید محله»، «برشی محله»، «آموسی خیل»، «صیقل محله»، «چاک دشت»، «سراب یا کربلا بنه»، «رمک محله»، «تنگدره»، «فتوک محله»، «کهنه تنگدره» و «شل محله» از دیگر بخش‌های این ده به شمار می‌روند. در داخل گورهای باستانی جواهرده حفاری‌های غیر مجاز زیادی انجام می‌شود.

معروف‌ترین کوه‌های آن عبارت‌اند از سرخ تله (بخش شرقی قله سماموس) واژکٰ سه براره رژه(رجه). مرتفع‌ترین این قله‌ها، قله سرخ تله است. لپاسر با چشمه‌های معروف و درمانی آن و سماموس و مقبره شاه یحیی کیایی بر چکاد قله سماموس که دارای یخچال‌های دایمی است از جاهای دیدنی و جذاب آن است. جویبارهای بالادست این روستا با آبشارهای زیبا، پارک جنگلی وسیعی در میان دره که در کنار رود صفارود جای دارد و رودخانه‌ای با آب معدنی گازدار از جاذبه‌های گردشگری این منطقه به شمار می‌رود.

دیدگاه کاربران


zhr
zhr
پنجشنبه 16 بهمن 1399 ساعت 11:54

یادش بخیر من اینجا رفتم بارون شدیدی میومد ما یه اقامتگاه اجاره کردیم میزبانش آدم خوب و مهمان نوازی بود.😍


hanajafa
hanajafa
سه شنبه 16 دی 1399 ساعت 15:34

برای رفتن به اینجا از میدان امام رامسر باید حرکت کنید آبشار هم در جاده قرار داره بسیار منظره زیبایی است. بهترین زمان برای رفتن به اینجا تابستان و اول پاییز هستش.


sosan.p1149
sosan.p1149
شنبه 24 آبان 1399 ساعت 10:34

خیلی زیباست واقعا برای یک بار هم که شده برید. تمامی جاده های شمال زیبا هستند اما هر چی از جاده رویایی جواهرده بگیم کم گفتیم. واقعا عالی طبیعتش فوق العاده زیباست 😍😍😍😍💝


moochoolak
moochoolak
سه شنبه 06 آبان 1399 ساعت 10:51

من جواهرده رفتم ولی اصلا اینجوری خوشگل نبود 🙎 والا داخل روستا هم رفتیم و غذاهای محلی هم خوردیم البته 12 سال پیش رفتیم و جزئیات بیشتری یادم نیست ولی عکساش رو هم دارم.


batebi_kamyar
batebi_kamyar
شنبه 12 مهر 1399 ساعت 16:00

اخیرا جواهرده بودم. خیلی خوش گذشت. آبشار زیبایی در این منطقه قرار داره که البته اوایل خیلی شدت بیشتری داشت و گل آلودتر بود اما الان آرام تر سرریز میشه.


نوشین
نوشین
پنجشنبه 16 مرداد 1399 ساعت 13:38

این روستا چند آبشار و رودخانه و جنگل دارد که بسیار دیدنیست. پیشنهاد میکنم هر زمان به رامسر رفتید یک روز را به دیدن این روستا اختصاص دهید.


pooya
pooya
شنبه 28 تیر 1399 ساعت 17:34

من و همسرم به همراه دوستانمون در سفری نیم روزه به این روستا رفتیم. جاده منتهی به این روستا یکی از زیباترین جاده های شمال و بسیار تماشایی هست. خود روستا پر از فروشگاههای فروش لواشک و صنایع دستی هست.


ali.noriiiii72
ali.noriiiii72
سه شنبه 10 تیر 1399 ساعت 14:25

ییلاق جواهرده در فصل تابستان برای گردش بسیار مناسب می باشد. این روستا در رامسر قرار داره و امکاناتش هم خوب و مناسب هستش.


uaaaeijkl
uaaaeijkl
دوشنبه 26 خرداد 1399 ساعت 15:22

وای من عاشق جواهر ده هستم..تو مرداد ماه رفتیم اونجا مه بود و بارون.....باور کردنش سخته..جاده اش انقدر مه بود که جلومون رو نمیدیدیم..من پیاده شدم...دو قدم رفتم دیدم طناب انداختن ورودی شهره و پول میگیرن....عالی بود...شهرک دریا کنار که عاشقشم و نمیتونم ازش بگذرم چندین ساله اونجا ویلا داریم.


iamavaaram
iamavaaram
دوشنبه 26 خرداد 1399 ساعت 12:47

جواهرده خیلی زیباست فقط متاسفانه آنقدر زباله ریختن مردم که زیبایی رو از بین بردند، دو سال پیش من رفته بودم اصلا جایی پیدا نمیشد که عکس بندازی و زباله تو عکس نیوفته متاسفانه. حیف این همه زیبایی ایران عزیزمون که بعضی از عزیزان قدر نمیدونند و با زباله دان اشتباه میگیرند. البته جاده جواهرده به رامسر هم خودش یه جاذبه دیدنیه.. آبشار اول جواهرده هم در مسیر جاده قرار داره و در مسیرش از چند تا روستا میگذره و آخرش میریزه به دریا..فقط خواهشا انقد زباله نریزید.


mahoora_malek
mahoora_malek
چهارشنبه 21 خرداد 1399 ساعت 16:48

جواهرده معرکه است 😍 در یک روز چهار فصل رو میتونی تجربه کنی البته اگر تا آخر بری این یه تیکه از زمین بهشته بهشت 👌 🎆🎊


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار