اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

مازندران - چالوس  
شنبه 20 خرداد 1396

موقعیت پارک جنگلی خانیکان

پارک جنگلی خانیکان یکی از زیباترین پارک های جنگلی شهرستان چالوس و نیز یکی از جاذبه های مهم گردشگری در استان مازندران می باشد.

این پارک در نزدیکی شهرستان نوشهر و چالوس و در حوالی جاده نیرنگ قرار گرفته است و جزو روستای کوشکسرا می باشد.

 

جذابیت های پارک جنگلی خانیکان

زیبایی پارک جنگلی خانیکان چشم هر بیننده ای و ناظری را به خود جلب می کند به طوری که دیگر توان دل کندن از آن مناظر زیبا را ندارد. صدای رودخانه خروشان کرکرود، درختان سر به فلک کشیده، تلالو نور خورشید از میان درختان، صدای گوش نواز طبیعت زنده و پرندگان، همه و همه در کنار یکدیگر در هر ثانیه، روح تازه ای به روح و جان آدمی تزریق می کنند.

در فاصله هشت کیلومتری نوشهر و در قلب جنگل نیرنگ جاذبه ای زیبا به نام تنگ دار قرار دارد و قبل از نوشهر نیز جاده فرعی است که به روستای کوشکسرا منتهی میشود. بعد از وارد شدن به جاده به مدت ده دقیقه بعد به یک پل میرسید و بعد از آن میتوانید پیاده به دیدن تنگه دار بروید. روستای کوشکسرا نیز در نزدیکی جنگل نیرنگ واقع شده که حدود 500 سال قبل نام این روستا کران بوده است اما به خاطر ویژگی های طبیعی به نام کوشکسرا تغییر کرده است. مردم این روستا به کشاورزی و دامداری مشغول میباشند. امامزادگان خاتون رضا و حمزه رضا نیز از مکان های مذهبی این منطقه هستند که قدمتی بیش از 1000 سال دارند و به شکل هشت ضلعی نمایان هستند.

رودخانه ای به نام کرکرود نیز از ارتفاعات منطقه سرچشمه میگیرد و از قلب جنگل نیرنگ میگذرد و در نهایت به دریای خزر میریزد.

درختان ممرز در جنگل خانیکان جزو اصلی پوشش گیاهی این منطقه هستند که البته محلی ها این درخت را با نام شَرَم‌دار، شَرَم و اولس می شناسند. درختی انجیلی نیز به وفور در این جنگل دیده میشود. این درخت به رنگ بنفش مایل به قرمز است و در تابستان رنگ سبز زیبایی به خود میگیرد و پاییز نیز آن را به قرمز روشن و نارنجی مبدل میسازد.

چهار فصل بودن این منطقه و هزار رنگ بودن آن باعث شده نام آن را نیرنگ بگذراند.

 

سفر به جنگل خانیکان

پارک جنگلی خانیکان در تمامی فصول سال، علی الخصوص پاییز، زیبایی های منحصر به فرد و خاص خود را دارد و هر ساله پذیرای گردشگران و بازدیدکنندگان بسیاری از سراسر ایران به این پارک جنگلی می باشد. گردشگران میتوانند علاوه بر لذت بردن از مناظر و طبیعت دلپذیر روستای نیرنگ و مسیر روستای نیرنگ تا خانیکان، در کنار رودخانه کرکرود اتراق نمایند و لحظاتی خوشی را در کنار آن همه زیبایی خالق جهان هستی سپری نمایند.

برای اقامت در نوشهر نیز با استفاده از اجاره ویلا در نوشهر مدت بیشتری در این منطقه بمانید و از جاذبه های گردشگری نوشهر مانند آبشار آلاشور، دیو چشمه، دریاچه آویدر و جاذبه های گردشگری کجور دیدن کنید.

 

چگونه به جنگل خانیکان برویم؟

گردشگران، بازدیدکنندگان و مشتاقان دیدن مناظر طبیعی این پارک جنگلی بعد از پیمودن مسیری حدود پنج کیلومتر از شهرستان نوشهر وارد جاده نیرنگ می گردند و بعد از گذشتن از روستای نیرنگ و طی مسیری حدود پانزده کیلومتر، به پارک جنگلی خانیکان می رسند.

دیدگاه کاربران


مریم
مریم
شنبه 06 آذر 1400
پارک جنگلی خانیکان به جنگل نیرنگ نیز مشهوره، ما وقتی به جنگل رفتیم با خودمون یه راه بلد بردیم و مسیری که اکثر گردشگرا سه ساعت پیاده روی میکنن تا به دریاچه برسن ما تو نیم ساعت طی کردیم
حامدبهرامپورپاشا
حامدبهرامپورپاشا
یکشنبه 18 مهر 1400
سلام خدمت تمام عزیزان
بنده حامد بهرامپور پاشا هستم .عضو شورای اسلامی روستای بزرگ کوشکسرا
رودخانه کرکرود یا همان تنگه دار ششدانگ متعلق به روستای زیبای کوشکسرا میباشد و مدیریت این مجموعه در حال حاضر در دست شورای اسلامی روستای کوشکسرا میباشد.
شما که از نیرنگ نام بردید لطفا سری به منابع طبیعی و آبخیزداری چالوس واقع در مرزن آباد بزن و ببین که تنگه دار تحویل اینجانب حامد بهرامپورپاشا میباشد و حتما پیگیری خواهم کرد.
باتشکر فراوان
مدیریت تنگه دار و پارک جنگلی خانیکان
حامدبهرامپور پاشا
شورای اسلامی روستای بزرگ کوشکسرا

سه شنبه 13 مهر 1400
مدیر سایت لطفا اون مطلبی که بدون اطلاعات و بدون هیچ دلیل محل کشکسرا و خانیکان و تنگ دار رو جزی از نیرنگکرد و پاک کنید والا با هماهنگی کشکسرا و محلی ها و شورا شکایت علیه اون شخص باید مطرح شود تا اون نادان بداند نباید اینگونه روستای بلکه بزرگ‌ترین روستای استان مازندران رو آن قدر کوچک و زیر سوال برده که آدم واقعا به با سوادی اون نویسند شک میکنه
حتما این موضوع رو به اطلاع شورای کشکسرا و محلی ها میرسانیم که آن وقت زیبا نخواهد شد برای نویسنده بی سواد

سه شنبه 13 مهر 1400
سلام دوستان خیلی خودتون رو اذیت نکنید این در ذات بعضی از عزیزان هست که اینگونه نداشته های خود رو دنبال داشته‌ های روستای زیبا و عزیزمان کشکسرا بگردن ‌اینگونه بنویسند
من کلی خندیدم البته با توجه به اینکه در کنار دوستانم در تهران و محل اقامتشون در تهران هست کلی خندیدم به این بی سوادی این نادان نیرنگی که به نظر نهایت تا دیپلم آن هم با استشهاد محلی گرفته که بعضی از دوستان البته باز عرض می‌کنم بعضی از آنها نه همه عزیزان و خوبان نیرنگ عزیزمان که برای ما قابل احترام هستند همه روستای نیرنگ همه خیلی از عزیزان من طرف صحبت آن آقای بی سواد و بعضی دیگر کهان رو حمایت کردن هست
کشکسرا تنگ دار خانیکان فقط و فقط متعلق هست به روستای کشکسرای عزیزمان و به آن نادان بگید که برود کمی فقط اندازه دیپلم البته بدونه پارتی بازی بداند کافیست که بدانید این دو جا متعلق به کجاست پس خودتون رو ناراحت نکنید عزیزان معلوم هست اون بی سواد از کجا آمد
بازرگان
کامران
کامران
سه شنبه 30 شهریور 1400
واقعا خجالت آور و شرم آوره
تنگه دار توی دل کوشکسرا است و جاده منتهی به اون از کمربندی به یک کیلومتر هم نمیرسه اونوقت اسم جنگل خانیکان متعلق به کوشکسرا رو میگی خانیکان نیرنگ؟
از جاده ی اصلی کوشکسرا تا ورودی خانیکان 200 مترفاصله داره و از نیرنگ تا ورودی خانیکان 15 کیلومتره اونوقت خانیکان میشه جنگل نیرنگ و جنگ کوشکسرا نیست؟
از کی تا حالا نیرنگ اونقدر وسیع شده و تا انتهای جنگلهای منتهی به لشکنار امتداد داره که ما خبر نداریم؟
کلا مرزهای جغرافیایی رو کن فیکون کردی برای چندرغاز ؟؟؟
کوشکسرا بزرگترین روستای غرب مازندرانه و اونوقت همین کوشکسرا زیر مجموعه نیرنگیه که اندازه ی چهارتا زمین فوتباله؟؟
لطفا حقایق رو تحریف نکنید و خودتون رو برای دلخوشی دیگران ارزون نفروشید
hasti
hasti
یکشنبه 03 مرداد 1400
این پارک در روستای کشک سرا است و خیلی ها آن را به نام تنگه کشک سرا میشناسند.
saeid_ravamehran4972
saeid_ravamehran4972
چهارشنبه 12 خرداد 1400
از دوراهی چالوس و نوشهر به طرف نوشهر برید و وارد جاده کشک‌سرا که شدید 8 کیلومتر قبل از نوشهر یه جاده باریک به طرف روستا میره.😍
maj55nb
maj55nb
چهارشنبه 13 اسفند 1399
عبور کردن از تنگه دار نوشهر خیلی کار آسانی نیست و در عین لذت ممکن با چالش های زیادی روبرو بشید و حتما باید تمام حواستون به خودتون و همراهانتون باشه.
shayan
shayan
دوشنبه 13 بهمن 1399
من برنامه پیمایش تنگه دار در جنگل خانیکان نوشهر رو به همراه گروه کوهنوردی انجام دادم اوج هیجان پرش از ارتفاع 7 متری واقعا لذت داره.😉
cyrustr
cyrustr
یکشنبه 07 دی 1399
آب تنی و شنا توی تنگه وسط جنگل خیلی کیف میده. ما امسال با نیسان سواری رفتیم و هزینه امون با غذا 157 هزار تومان شد.
armin.pakdell
armin.pakdell
شنبه 01 آذر 1399
خانیکان نزدیک روستای نیرنگ واقع شده ما رفتیم خیلی شلوغ بود. ولی خوش گذشت. تفریح به این میگن، جا خیلی ها خالی⁦ بود❤️⁩
rtiam63
rtiam63
دوشنبه 12 آبان 1399
فوق العاده است😍😍😍 ما مرداد ماه امسال با نیسان سواری رفتیم خیلی خوش گذشت. جای با صفا و خلوت که جون میده واسه آب تنی.
shilabayat6565
shilabayat6565
دوشنبه 21 مهر 1399
👌👌👌 خیلی قشنگ و لذت بخش بود. من پیمایش تنگه دار رو از همه جاش بیشتر دوست داشتم. مثل آمازون میمونه عالی💕💕💕
haniye_roshanaei
haniye_roshanaei
دوشنبه 27 مرداد 1399
من اینجا رفتم اکثرا محلی ها اینجا رو بلدن و آخر هفته ها میرن اینجا خیلی جای بکر و دوست داشتنی هستش. جنگلی بسیار زیبا با سورپرایزهای فراوان.😍😍
sara.norii79
sara.norii79
یکشنبه 05 مرداد 1399
امنیتش خوبه و میشه ماشین برد برای پارک ماشین مشکلی نیست. منظره هاشم خیلی قشنگه.
زینب
زینب
سه شنبه 17 تیر 1399
عسل طبیعی خانیکان از بهترین عسل هایی بود که من تاحالا خوردم. فراورده های زنبور عسل موم گرده های اینجا فوق العاده است.
khoshsima63
khoshsima63
دوشنبه 02 تیر 1399
این منطقه جا برای پارک ماشین هست اما نه به صورت پارکینگ رسمی البته امنیت نسبی در منطقه برقراره. مطمعنا هرکی بره بهش خوش میگذره. تنگه با صفایی داره و واسه آب تنی خیلی خوبه
قاسمی
قاسمی
سه شنبه 27 خرداد 1399
جنگل خانیکان یه اسم دیگه داره که بهش میگن جنگل نیرنگ نوشهر که همه فصل ها زیباست و در پاییز این زیبایی به اوج خود میرسد.. این جنگل همیشه مملو از گردشگر است و پیشنهاد میکنم اگر به مناطق جنگلی علاقه دارید به اینجا بیاید.
arya.mjrd
arya.mjrd
شنبه 24 خرداد 1399
از سمت نوشهر که به سمت چالوس میرین قبل از تأمین اجتماعی چالوس حدودا دویست متر عقب تر یه کوچه ی خاکیه که سر بالایشو باید برین بالا. مسیر شما رو هدایت میکنه به خانیکان از محلی ها هم میتونین بپرسین.
sarakalhori.m
sarakalhori.m
دوشنبه 19 خرداد 1399
سال نوشهر زندگی کردم تازه تازه دارم جاهای دیدنیشو کشف میکنم 😂یکی از جالبترین جاهایی که رفتم خانیکان بود 😇😉😍😘