اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

مازندران - نوشهر  
چهارشنبه 24 خرداد 1396

در استان مازندران در شهرستان نوشهر چشمه بکر و منحصر به فردی قرار دارد که به دیو چشمه یا چشمه بزرگ معروف است که در بخش کجور واقع است. 

برای رسیدن به دیو چشمه ابتدا پس از طی مسافتی 24 کیلومتری به دوراهی چالوس به کجور میرسیم که در حاشیه سمت راست مسیر ییلاقی شهرستان کجور، این چشمه بکر و زیبا دیده می شود.

عمق دیو چشمه حدود نیم متر، طول آن پنج متر و عرض چشمه نزدیک به سه متر می باشد. ساکنان منطقه به دلیل اینکه دیو چشمه یکی از چشمه های پر آب  منطقه می باشد و آب این چشمه زلال و گوارا می باشد آن را دیو چشمه نامیدند و در حال حاضر یکی از جاذبه های مهم گردشگری در این شهرستان به حساب می آید و  این چشمه پذیرای بازدیدکنندگان زیادی می باشد.

کمی پایین تر از دیو چشمه، سنگ فرش های نقاشی شده با نقش های بسیار زیبا و دیدنی به صورت پلکانی موزاییک کاری شده است که جلوه و زیبایی این چشمه زلال را دو برابر کرده است.

دیو چشمه به دلیل وجود فضای سبز منطقه و نیز وجود تنوع گونه های درختی و پوشش های گیاهی در اطراف خود، به یک مکان رویایی در تمام فصول از جمله فصل پاییز تبدیل شده است که هر ساله بازدیدکنندگان و گردشگران و نیز دوست داران طبیعت را برای گذراندن لحظات خوش در کنار این چشمه و فضای دلنشین اطراف آن به کجور می کشاند.

در کجور زوج های جوان هنگام مراسم عروسی به دیو چشمه می آیند تا با نوشیدن جرعه ای از آب این چشمه، مهر و محبت خود را به یکدیگر هدیه دهند و نیز به رسم یادبود از این روز خجسته عکسی به یادگار داشته باشند.

دیو چشمه از طریق رودخانه عواز به رودخانه چالوس می رسد و سرانجام به دریای خزر می ریزد.

از آنجایی که دیو چشمه به شهرهای نوشهر و چالوس نزدیک می باشد و نیز با روستای کندلوس همجوار می باشد قابلیت های گردشگری و امکانات اقامتی را برای بازدیدکنندگان گرامی بالا میبرد.

در حال حاضر برای بالا بردن امکانات رفاهی و گردشگری و نیز برای اینکه راه دسترسی به این چشمه راحتتر و آسانتر گردد برنامه ریزی های لازم در حال انجام است.

بخش تاریخی پول کجور با دارا بودن جاذبه‌های طبیعی و تاریخی از مناطق خاص طبیعت گردی در غرب مازندران به حساب می آید.

از این رو دیو چشمه و نیز جاذبه های گردشگری اطراف آن، باعث می شود که هرساله گردشگران و جمعیت زیادی از دوستداران طبیعت به این منطقه سفر کرده و از زیبایی های بکر و دیدنی این منطقه نهایت لذت را ببرند.

دیدگاه کاربران


آرین
آرین
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1402
اب بسیار زلال و شفافی داره کاش برای مردم نگهداری از طبیعت فرهنگ سازی بشه
حامد
حامد
چهارشنبه 03 آذر 1400
آب دیو چشمه انقد زلال و شفافه که سنگهای کف چشمه رو هم میشه دید، دهانه ی سنگی که در درون چشمه می جوشد، شبیه دهان دیو برای همین بهش دیو چشمه میگن
dorsa
dorsa
دوشنبه 28 تیر 1400
رسم است که عروس و داماد این روستا هنگام عروسی به دیو چشمه می آیند و کمی از آب می نوشند تا با نوشیدن جرعه ای از این چشمه محبت و عشق را به هم هدیه دهند و عکس هم میگیرند.
watson.za
watson.za
سه شنبه 11 خرداد 1400
دیو چشمه آب زلالی داره اینجا سنگفرش های زیبایی به صورت نقاشی هست که جلوه منحصربه فردی به طبیعت داده.
bamekandolus
bamekandolus
دوشنبه 06 اردیبهشت 1400
دیو چشمه در فاصله 15 کیلومتری روستای فرهنگی و تاریخی کندلوس واقع شده و اجداد ما به این چشمه بخاطر بزرگی و گوارایی طعم آبش و اینکه نظیری ندارد به آن دیو چشمه می گفتند. بسیار زلال و باشکوه است.
kojur
kojur
سه شنبه 12 اسفند 1399
مقداری پایین تر از دیو چشمه، سنگ فرش های زیبایی رو میتونید ببینید که نقاشی شده و به شکل پلکانی موزاییک کاری شده و زیبایی این چشمه زلال را بیشتر کرده است.
moza.rtekhosravi65
moza.rtekhosravi65
یکشنبه 12 بهمن 1399
جاده ای هم که منتهی میشه به این منطقه فوق العاده زیباست فیلمهاش رو هم دیدم. کجور خیلی منطقه خوش آب و هوا و خوبی هست.
akram
akram
چهارشنبه 03 دی 1399
مجتمع تفریحی گردشگری دیوچشمه در مازندران نوشهر، شهر پول قرار داره. درختان این منطقه بیشتر به سیاهی میزنند و رنگ برگهاشون تیره هستند. خیلی جای جالبیه.
mm.climb8
mm.climb8
دوشنبه 19 خرداد 1399
بعد از دوآب کجور نوشهر به چشمه بزرگ میرسیم خیلی فضای خوبی داشت الانم بد نیست اما متاسفانه و صد تاسف که دیگه دیو چشمه به این حالت بکر نیست.