اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

تهران - شمشک  
شنبه 03 دی 1401

ایران به دلیل برخورداری از آب و هوای جغرافیایی مختلف، زیبا و جذاب است و این زیبایی مختص یک فصل نیست. شروع فصل زمستان برای همه دوست داشتنی و لذت بخش است. در واقع در فصل زمستان سفر کردن کمی سخت است اما میتوانید با مراجعه به پیست های اسکی یا رفتن به نزدیک ترین نقاط پوشیده از برف در حوالی محل سکونت خود از برف این نعمت خداوند استفاده کنید و با تفریح در کنار خانواده و دوستان لذت ببرید.

یکی از پیست های اسکی پرطرفدار در ایران که قدمتی طولانی دارد، پیست اسکی شمشک است که در نزدیکی تهران قرار دارد. پیست اسکی شمشک در سال 1327 توسط آلمانی ها در فراز قله ها احداث شد، در سال 1332 با همکاری فدراسیون اسکی، بانک اسکی فراهم شد. اولین تله اسکی با طول 250 متر در سال 1337 نصب شد و همین اتفاق منجر شد تا پیست اسکی شمشک فعالیت حرفه ای تری داشته باشد. سپس در سال 1341 توسط کارخانه پوما اولین تله سیژ مستقر شد. به همین خاطر در سال 1375 پیست اسکی شمشک بعد از پیست دیزین عنوان پیست بین المللی را از فدراسیون جهانی اسکی دریافت کرد و دومین پیست بین المللی در ایران شد. در سال 1379 ایران میزبان مسابقات آسیایی اسکی نوجوانان با حضور 10 کشور بود. بلندترین نقطه در این پیست 3050 متر بالاتر از سطح دریا است.

پیست اسکی شمشک دارای 4 بخش مختلف است که هر یک ویژگی و مزایای مختص خود را دارد. یکی از این بخش ها برای آموزش اسکی به صورت مبتدی برای تمام سنین در نظر گرفته شده است که به راحتی میتوان در آن به تمرین اسکی بپردازند. این بخش 400 متر طول دارد. بخش دیگر پیست آفتاب نام دارد که نسبت به پیست مبتدی طولانی تر است. یکی از تله سیژ ها در پیست آفتاب قرار دارد که طول آن 1200 متر با اختلاف ارتفاع 550 متر میباشد که بعد از گذراندن دوره مبتدی میتوانید از این پیست استفاده کنید. بخش دیگر پیست مهتاب است که مراجعه کنندگان به این بخش اکثرا اسکی بازهای حرفه ای هستند. طول این بخش از هتل شمشک شروع و تا قله ادامه دارد. از مهیج ترین بخش پیست اسکی شمشک میتوان به پیست اسکی در شب اشاره کرد که در هر جایی نمیتوانید آن را تجربه کنید. این پیست در قسمت جنوب غربی مجموعه قرار دارد که با 950 متر مسافت از هتل تا نیمه قله امتداد دارد. روشنایی نور افکن های زرد در شب منظره بی نظیر و زیبایی را ایجاد میکند. برای استفاده از پیست اسکی شب روزهای دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت 18 تا 22 شب میتوانید مراجعه کنید ولی فراموش نکنید از قبل با مسئولین مجموعه تماس بگیرید.

تماشای دامنه های سفید، حرکت تله سیژ ها، حرکت اسکی بازان بر روی برف ها، بازی کودکان در برف حس و حال وصف ناپذیری دارد. کافیست به این پیست مراجعه کنید تا روزتان سراسر شور و نشاط و هیجان شود.

در کنار همه این ها چشیدن طعم یک چای داغ تازه دم کشیده در یک محیط سفید برفی لذت بخش است که میتوانید آن در در کافی شاپ پیست تجربه کنید.

از جمله امکانات رفاهی و تفریحی در این پیست میتوان به 2 دستگاه تله سیژ، 3 دستگاه تله اسکی بشقابی، 2 تله اسکی چکشی، رستوران، هتل و ... اشاره کرد. رستوران در بخش های مختلف پیست احداث شده تا دسترسی به هر 4 رستوران برای تمامی مراجعه کنندگان راحت باشد.

فراموش نکنید که دمای هوا در این منطقه چندین درجه زیر صفر است پس لباس کافی و گرم و کفش مناسب و لباس اضافه حتما همراه خود داشته باشید. اگر لوازم اسکی ندارید میتوانید آنها را از مجموعه پیست اسکی شمشک کرایه کنید. در این پیست میتوانید اسکی بازان معروف ایران را ملاقات کنید.

زمان آغاز به فعالیت پیست بستگی به بارش برف دارد مثلا در یکی از سال های گذشته اسکی بازان تا اواخر پاییز منتظر بودند. درتابستان اگرچه پیست فعال نیست اما میتوانید برای کوهنوردی به آنجا مراجعه کنید و از هوای خنک آنجا لذت ببرید.

پیست اسکی شمشک در 47 کیلومتری شمال شرق تهران در منطقه رودبار قصران قرار گرفته است که برای رسیدن به آنجا ابتدا به جاده لشکرک رفته و به سمت فشم حرکت کنید، با توجه به تابلوهای راهنما یا با استفاده از برنامه های مسیریاب، بعد از گذر از فشم و میگون و دربندسر به شمشک و پیست اسکی میرسید.

بعد از خستگی و برای اقامت در شب میتوانید هتل شمشک یا ویلاهای اجاره ای در شمشک را رزرو کنید. پیشنهاد میکنیم اگر به منطقه شمشک رفتید، با توجه به جو آب و هوایی و گزارش هواشناسی، از آبشار دربندسر و دریاچه دریوک هم بازدید کنید.

دیدگاه کاربران


فاطمه خلیلی
فاطمه خلیلی
چهارشنبه 11 مرداد 1402
عالی بود
ستاره
ستاره
چهارشنبه 07 دی 1401
کسی اطلاعی داره که این پیست هنوز فعاله ؟