اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

تهران - شمشک   ( شمال دربندسر )
یکشنبه 06 تیر 1400

 یکی از دیدنی های کمتر شناخته شده استان تهران دریاچه دریوک است. این آبگیر زیبا و دیدنی در شمال دربندسر واقع شده است.  مسیر رسیدن به دریاچه دریوک یک مسیر پرپیچ و خم و کوهپایه ای است که برای رسیدن به آن باید حدود 6 ساعت کوهپیمایی کنید. پس از عبور از مناطق کوهستانی و زیبا این دریاچه در میان قله های مرتفع اطراف جلب توجه می‌کند.

ویژگی های دریاچه سد دریوک 

آب دریاچه دریوک شیرین است و وسعت آن حدود یک هکتار است. گفته شده است که عمق دریاچه 5 متر است و در اطراف آن مراتع و پوشش گیاهی کوهستانی اندکی به وجود آمده است. این دریاچه از ذوب شدن برف های که روی قله های اطراف بوده به وجود آمده است و تنها منبع آب آن برف است. حتی در فصل بهار و تابستان نیز در قله های اطراف دریاچه دریوک لکه هایی از برف و یخ به چشم می‌خورد.  

دریاچه سد دریوک زیستگاه پرندگان محلی زیادی است حتی اگر در فصل زمستان به این دریاچه سفر کنید می‌توانید پرندگان زیبا و مهاجری مانند مرغابی و غاز را ببینید که از مناطق مختلف به این دریاچه آمده اند و منظره شگفت آوری را به وجود آورده اند.

به خاطر آرامش و آب و هوای مناسب و دلنشین و همچنین منظره زیبای پرواز پرندگان بر فراز این دریاچه، توجه طبیعت گردان به این منطقه جلب شده است.

ویژگی های دریاچه دریوک

راه های دسترسی به دریاچه دریوک یک مسیر کوهستانی دشوار است به همین دلیل در تمام فصول سال معمولا خلوت و در آرامش است. به همین جهت در هنگام بازدید از این دریاچه می‌توانید طبیعی و بکر بودن این ناحیه را احساس کنید.  

در فضای اطراف آن محوطه های برای چادر زدن و اتراق کردن وجود دارد، بدین ترتیب اگر چادر مسافرتی و تجهیزات مناسبی همراه خود بیاورید می‌توانید شب را در کنار دریاچه بگذرانید و به تماشای ستارگان بپردازید.  

در دامنه کوه هایی که در اطراف دریاچه قرار دارد می‌توانید انواعی از گیاهان معطر و خوراکی را ببینید که عطر آنها فضا را پر کرده است. 

البته دقت کنید که حتی تا فاصله‌ی زیادی از دریاچه هیچگونه امکانات رفاهی وجود ندارد پس حتما قبل از سفر به این منطقه همراه خود آب، خوراکی و وسایل مورد نیاز ببرید. این مسئله یکی از ویژگی های جالب این سفر است که می‌توانید بدون هیچ امکاناتی مدتی در آنجا اقامت کنید و زندگی واقعی در طبیعت را تجربه کنید.

از مزیت های این سفر آرامش و سکوتیست که از لحظه ورود تمام وجودتان را فرا می‌گیرد. تنها صدایی که می‌توانید در این محدوده بشنوید صدای وزش نسیم و پرندگانیست که بر فراز دریاچه پرواز میکنند.

جاذبه های گردشگری نزدیک دریاچه

اگر اهل کوهنوردی باشید، تمام محوطه و مناطق اطراف دریاچه را قله ها و کوه های مرتفعی تشکیل داده‌اند که می‌توانید در آن‌ها به گشت و گذار بپردازید. 

منطقه دربندسر که این دریاچه در آن واقع شده است آبشار بسیار زیبایی دارد که پس از بازدید از دریاچه دریوک می‌توانید از آبشار زیبای دربندسر نیز دیدن کنید.

اقامتگاه مناسب

برای اینکه با آرامش و بدون هیچگونه نگرانی به شمشک و دریاچه دریوک سفر کنید می‌توانید در سایت ویلاجار اطلاعات مربوط به ویلاهای شمشک را مشاهده کنید و اقامتگاه مناسب خود را رزرو کنید.

دیدگاه کاربران


مریم معبود
مریم معبود
دوشنبه 18 مهر 1401
اولین بار با تور اینجا رفتم فوق العاده بود
مجتبی
مجتبی
چهارشنبه 17 آذر 1400
مسیر رسیدن به دریاچه یه کم سخته چون باید از قله کوه پایین بیای تا به دریاچه برسی، ولی با این حال ارزش یه بار دیدن و داره چون خیلی دیدنی و به یادماندنیه
Hojjat Kaviani
Hojjat Kaviani
چهارشنبه 06 مرداد 1400
آب این دریاچه به صورت فصلی است بیشترین حجم آب را در فصل بهار دارد و در پاییز اب آن کم میشود و حدود 2 ساعت پیاده روی دارد .