اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

تهران - شمشک  
سه شنبه 02 خرداد 1396

روستای دربندسر در شمال بخش رودبار قصران، از توابع شهرستان شمیرانات در استان تهران قرار دارد. دربندسر در دامنه جنوبی کوه کلون بستک، جنوب دیزین و در کنار رود بنا شده است.  یکی از سرشاخه های مهم رودخانه جاجرود در دربندسر واقع می باشد و این سرشاخه از دو دره معروف به تل تنگه در شمال شرقی و دره کهوگریه در جنوب غربی (شرق دیزین) سرچشمه می گیرد.

آبشار دربندسر به همراه یک دره زیبا، سه کیلومتر بعد از شمشک به سمت دیزین و در سمت راست مسیر در کنار یک پیچ ۱۸۰ درجه ای جاده قرار دارد که در سمت چپ جاده نیز امتداد این دره از روستای دربندسر آغاز می شود و زیبایی های این دره از روستا و جاده قابل مشاهده است.

پوشش گیاهی این دره کوهستانی شامل سبزه زار، بوته های کم ارتفاع و گلپر به همراه آفتاب شدید و هوای خنک در تابستان است و برای دوستداران ورزش پیاده روی بسیار مناسب می باشد.

مردان دربندسر در گذشته علاوه بر کشاورزی و کشت محصولات زراعی مانند گندم، جو و ارزن، در معادن زغال‌سنگ قل قل چشمه که هم زمان با معادن گرمابدر، آب نیک، لالان و دیزین فعال بوده‌ است مشغول به کار بوده‌اند ولی امروزه در دربندسر از کشاورزی و محصولات آن خبری نیست، سردرختی‌هایی مانند سیب، گلابی و گیلاس مانند گذشته وجود ندارد. چون زمین‌های کشاورزی و باغ‌های میوه، تبدیل به ویلا، شده‌ است و فقط تعداد اندکی از مردم این آبادی از زمین‌های باقی‌مانده، برای کاشت انواع گل استفاده می‌کنند.

مقبره امامزاده محمود از نوادگان امام جعفر صادق (ع) در جنوب غربی دربندسر واقع شده است. دربندسر نیز دارای سه محله به نام‌ های لاراب، پایین لاراب و تلخاب می‌باشد.

همچنین دربندسر دارای یک پیست اسکی می‌باشد که در فصل زمستان علاقه‌مندان به ورزش پرنشاط اسکی از آن استفاده می‌کنند و برای اهالی این منطقه علاوه بر یک مرکز تفریحی و ورزشی، یک منبع درآمدزا نیز به حساب می آید.

دیدگاه کاربران


حامد
حامد
سه شنبه 09 آذر 1400
مسیر دسترسی به آبشار خیلی راحته، برای رفتن به آبشار باید از جاده فشم حرکت کنید تا به دیزین برسید، همه مسیر و نمیشه با سواری رفت باید نزدیک رودخانه ماشین و پارک کنید و خلاف جهت رودخانه پیاده روی کنید
MAYA MAYA
MAYA MAYA
یکشنبه 03 مرداد 1400
فصل بهار و تابستان بهترین زمان بازدید است و از ماشین تا آبشار نیم ساعت پیاده روی است.
hamid
hamid
دوشنبه 17 خرداد 1400
این آبشار در دره تل تنگه قرار داره اینجا خیلی جای قشنگیه پیشنهاد میکنم حتما برید جوش و خروش آبشار شما رو به وجد میاره.
farzad_mhri
farzad_mhri
سه شنبه 07 اردیبهشت 1400
فقط این آبشار به تمام زیبایی های تهران می ارزه.😍😍👌 پیمایش سختی داره اما واقعا ارزش داره دیدن این آبشار.
reza_shahidi1363
reza_shahidi1363
شنبه 14 فروردین 1400
بسیار عالیست. کنارش خیلی درخت و درختچه نداره و آنقدر سرسبز نیست. اما برای لذت آخر هفته خیلی جای خوبیه.
mahan
mahan
چهارشنبه 13 اسفند 1399
واقعا جای زیبایی است👌👌👌😍😍 به سمت دره تل تنگه حرکت کنید تا به آبشار برسید حدود یک ساعت و نیم زمان میبره تا پیاده به اینجا برید.
kambizkhatir
kambizkhatir
سه شنبه 14 بهمن 1399
دربندسر حدود 2600 متر بالاتر از سطح دریاست. آخر زمستان سال قبل بهمن شدیدی آمد و منطقه دره آفتابگیر کمی داره و به همین خاطر برف دیر آب میشه.
kambiz
kambiz
سه شنبه 09 دی 1399
در مسیر رسیدن به آبشار گلپر و گل های رنگارنگی در بهار دیده میشوند. مقبره امامزاده محمود هم در حوالی آبشار است.
fatemehpouryousefi
fatemehpouryousefi
شنبه 24 آبان 1399
اینجا خیلی قشنگ👌 مناظر قشنگی هم داره. آبشار بسیار زیبا و با صفایی هستش. پیشنهاد میکنم به تهرانی ها که حتما بعد از کرونا برید.
ali_v_n
ali_v_n
سه شنبه 06 آبان 1399
خیلی زیباست بهترین مکان برای تفریح تهرانی هاست. 👌👏 این آبشار زیبایی است که از کوه سرچشمه میگیره حتما برید.
somayeh_hoveyda
somayeh_hoveyda
شنبه 12 مهر 1399
خیلی آبشار جالبیست 👌👌👌👌💖 بسیار زیباست. بهترین تفریح برای اهالی پایتخت.👌👌
حسنی
حسنی
پنج شنبه 16 مرداد 1399
این آبشار به همراه دره زیباش 3 کیلومتر بعد از شمشک به سمت دیزین و در سمت راست جاده در کنار یک پیچ 180 درجه ای جاده قرار داره.
mojde_safari
mojde_safari
شنبه 28 تیر 1399
کل مسیر راهپیمایی از کنار جاده حدود 1 ساعت زمان میبره. دره ای زیبا با پوشش گیاهی کم. سبزه زار ها و بوته های کم ارتفاع زیباش کرده.
mersadtakrimi
mersadtakrimi
سه شنبه 10 تیر 1399
واقعا طبیعت زیبایی داره ..مسیرش جاده داره و تقریبا تا خود آبشار خوبه اما بعد از آبشار احتیاج به مهارت وتجهیزات کوه نوردی داره.
narges_dolati
narges_dolati
یکشنبه 01 تیر 1399
دره تل تنگه شمیرانات توی گوگل مپ هست. پارسال که رفتیم بهمن اومده بود و برف زیاد بود به آبشار نرسیدم، الان مسیرش خوبه و هواش هم خیلی خوبه.
mhdi._1866
mhdi._1866
دوشنبه 26 خرداد 1399
عالیه👌 ده ها آبشار، چشمه، استخر های تمام سنگی، کوه ، جنگل، طبیعت بکر همش در یک روستا جمع شده.. کلکسیونی از زیبایی های طبیعت..و اینکه
مردم محلی دربندسر و شمشک فوق العاده مهربان هستند و همشون هم اسکی باز🏂
saeid.miar56
saeid.miar56
سه شنبه 20 خرداد 1399
حدود 2600 متر بالاتر از سطح دریا است و آخر زمستان پارسال بهمن شدیدی اومد، منطقه دره آفتابگیر کمی داره و به همین خاطر برف تا مدت زیادی اطراف آبشار میمونه.