اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image


عضو نیستید؟ ثبت نام کنید

گیلان - رودبار   ( شهر توتکابن )
1398 02 17 سه شنبه

یکی از جاذبه های گردشگری شهر رودبار و استان گیلان، روستای استخرگاه می باشد که توصیه می شود حتما از آن دیدن کنید. این روستای بسیار زیبا و سرسبز، از توابع بخش رحمت آباد رودبار است. 

روستای استخرگاه از شهر رودبار 20 کیلومتر و از شهر رشت 75 کیلومتر فاصله دارد. این روستا در دل جنگل و در دامنه کوه درفک قرار گرفته است. این کوه در شرق روستا می باشد آبشار زیبایی که از آن نشات گرفته و در دل این روستای جنگلی جاری شده است، جلوه ای ویژه به روستا بخشیده است.

از جمله روستاهایی که در پیرامون روستای استخرگاه قرار دارند می توانیم به راجعون، پشتهان، چره، گنبگ، رشی وسی دشت، دفراز، پلنگ دره، چلکاسر و دشتویل اشاره نماییم.

بر اساس سرشماری که در سال 1390 صورت گرفت، این روستا 46 خانوار و 176 نفر جمعیت دارد. اغلب ساکنین روستای استخرگاه، از طریق دامپروری و کشاورزی امرار معاش می کنند.

در دو بخش غربی و شرقی این روستا، دو استخر وجود دارد، به همین دلیل آن را روستای استخرگاه نامیده اند. استخری که در بخش شرقی روستا وجود دارد، محل ذخیره آب زمین های کشاورزی روستای دفراز است.

یکی از جاذبه های گردشگری که در این منطقه واقع شده، خانه روستایی است که حدودا 100 سال قدمت دارد. در این خانه قدیمی به سبک معماری سنتی ساخته شده که در محوطه آن استخر بزرگی قرار دارد و برخی میگویند علت نامگذاری روستا به استخرگاه به دلیل وجود این خانه است.

در تمامی ایام سال، به خصوص در فصل تابستان، گردشگران و مسافران بسیاری به این منطقه سفر می کنند و از طبیعت زیبا و هوای پاکیزه این روستا نهایت استفاده را می برند. همچنین کوهنوردان بسیاری برای صعود به قله درفک از این روستای زیبا گذر میکنند.