اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

مازندران - نور  
دوشنبه 24 دی 1397

روستای لاویج، که در دامنه رشته کوه های البرز واقع شده است، از جمله جاذبه های گردشگری استان مازندران به شمار می رود. سرتاسر این روستا را رشته کوه های البرز احاطه کرده اند. این روستا در دو فصل بهار و تابستان، بسیار سرسبز و دیدنی می شود و چشم انداز های زیبایی را برایتان نمایان می کند.

روستای لاویج، به دلیل موقعیت جغرافیایی اش، آب و هوای خنک و مطلوبی دارد، به همین علت، در مواقع گرم سال نیز می توانید به این منطقه زیبا سفر کنید و از طبیعت و هوای پاک آن لذت ببرید. ویژگی های روستای لاویج سبب شده است که همه ساله گردشگران بسیاری مجذوب آن شوند و از آن دیدن کنند.

جنگل ‌های انبوهی که در پیرامون روستای لاویج قرار گرفته اند، تا ارتفاع 2500 متری از سطح دریا پیش می روند. درختان راش موجود در این جنگل ها، دارای قدمت طولانی می باشند. درختان و گونه‌ های گیاهی این جنگل ها بسیار متنوع اند. در جاهای گوناگون جنگل، چشمه هایی به چشم می خورد که سبب زیبایی دو چندان این منطقه شده اند. انواع میوه‌ های وحشی و جنگلی نیز در این منطقه یافت می شود.

روستای لاویج، دارای چند آبگرم است. این آبگرم ها، در دامنه کوه‌ های ضلع شرقی روستا قرار گرفته اند. املاح معدنی و گوگردی که در آب وجود دارد، در درمان بیماری های پوستی، دردهای مفصلی، پادرد و کمردرد می تواند موثر باشد. "بی بن او" و "شفا"، از آبگرم‌ های مشهور این روستا به شمار می روند. هر یک از این آبگرم ها، ویژگی های خاص خود را دارند. در منطقه ای که آبگرم‌ ها قرار گرفته اند، به منظور راحتی مسافران و گردشگران، امکاناتی مانند دوش، استخر و وان فراهم شده است.

آبشار حرام او، یکی از جاذبه های گردشگری و طبیعی روستای لاویج می باشد که در مسیر جاده چمستان به لاویج واقع شده است. آب خنک و گوارای آبشار و وجود کوه و جنگل در پیرامون آن، سبب شده است که گردشگران بسیاری از این آبشار و طبیعت زیبایش دیدن کنند. برای آسایش مسافران، امکانات رفاهی گوناگونی در این منطقه فراهم گردیده است.

از دیگر جاذبه های گردشگری که در نزدیکی روستای لاویج قرار دارد می توانیم به پارک جنگلی کشپل، سوردار، جاده‌ های جنگلی، مراتع و چمنزارهای نومه، جنگل اسیونگ، ییلاق زیبای ایزوا، دریاچه الیمالات، چشمه ‌ها و رودخانه‌ های پر خروش، منطقه ییلاقی میرخمند و کوه‌ های پوشیده از درختان و جنگل‌ های وسیع اشاره کنیم.

روستای لاویج، در فصل بهار با شکوفه‌ های سفیدش، در فصل تابستان با سرسبزی اش و در فصل پاییز با طبیهت رنگارنگ اش، بسیار تماشایی و زیباست.

این منطقه، به دلیل رویش گیاهان و شکوفه‌ های درختان، برای پرورش زنبور عسل مکان مناسبی به شمار می رود، به گونه ای که یکی از اصلی ترین سوغاتی های این روستا، عسل آن می باشد.

پوشش گیاهی و وجود آب فراوان سبب شده است که اهالی این منطقه، به دامداری نیز بپردازند. شیر، ماست، کره، پنیر و دوغ از جمله محصولات پرطرفدار و محبوب روستای لاویج به شمار می روند.

روستای لاویج، در فاصله 18 کیلومتری از جنوب چمستان، در بین دامنه های جنگلی و زیبای کوه های البرز واقع شده است. این روستا، از شهرستان نور 35 کیلومتر فاصله دارد.

دیدگاه کاربران


رضا
رضا
دوشنبه 20 دی 1400
تنوع گیاه و درخت لاویج خیلی زیاده، آبشار حرام او از دیدنی های این روستاست، اگه چشمه آبگرم لاویج رفتید یه کم دیگه پیاده روی کنید تا به یه تکه سنگ شبیه فیل برسید اونجا خیلی منظره زیبایی داره
رضا
رضا
دوشنبه 26 مهر 1400
از کوه های دامنه لاویچ چشمه های آبگرم میجوشه که پر از املاح معدنیه و خیلی خاصیت درمانی داره
شیرین حاجی
شیرین حاجی
شنبه 23 مرداد 1400
این روستا در فصل بهار و تابستان آب و هوای خنک و بسیار مطبوعی دارد و چشمه آب گرم لاویج که خواص درمانی دارد مسافران زیادی را هر ساله به خود جذب میکند.
saeede_i
saeede_i
دوشنبه 07 تیر 1400
پیشنهاد میکنم در فصل بهار و تابستون از این روستا دیدن کنید خیلی سرسبز هست.
entezar
entezar
شنبه 25 اردیبهشت 1400
لاویج عالیه👏یادش بخیر 😍 من رفتم خیلی خوش گذشت. اردیبهشت ماه خیلی زیباست.
hani_ecotourism
hani_ecotourism
چهارشنبه 25 فروردین 1400
روستای لاویج بهشت گم شده است. 👌👌👌 من صبح زود در این روستا پیمایش داشتم هوای بسیار عالی بود بعد از بارندگی حسابی.
irant
irant
دوشنبه 27 بهمن 1399
روستای لاویج در چمستان نور استان مازندران قرار داره منظره خانه هاش با شیروانی های رنگی خیلی قشنگه. آبگرم هم داره.
behzad.h1362
behzad.h1362
شنبه 27 دی 1399
جنگل این منطقه دیروز جمعه آتش گرفت و مردم لاویج خودشون این فاجعه رو تمام کردند و تونستند آتش رو مهار کنند.
vadoud
vadoud
پنج شنبه 20 آذر 1399
ما از این منطقه رد شدیم. اطراف جاده لاویج خیلی طبیعت زیبایی داشت اما در قسمت هایی جاده خراب بود البته خیلی به چشم نمی آمد.
marjan_ghafouri
marjan_ghafouri
چهارشنبه 07 خرداد 1399
آب گرم لاویج پنج شش سال پیش رفتیم خیلی خوبه و روستای زیباییه 👌