اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

مازندران - نور  
دوشنبه 20 اسفند 1397

پارک جنگلی کشپل، یکی از جاذبه های گردشگری و تفریحگاه های خانوادگی استان مازندران، شهرستان نور و همچنین چمستان به شمار می رود. رودخانه ها ، چشمه های زلال و پر آب و پوشش گیاهی منحصر به فرد این پارک جنگلی، به آن جلوه ای خاص و زیبا بخشیده است.

همه ساله، گردشگران بسیاری به این پارک جنگلی مراجعه می کنند تا از آن بازدید کنند و از مشاهده طبیعت زیبا و سرسبز آن لذت ببرند. از درختان و پوشش گیاهی این منطقه می توانیم به توسکا، لرک، بلوط، افرا، انجیل و ممرز اشاره کنیم. این پارک جنگلی، حدودا 7200 متر وسعت دارد.

در پارک جنگلی کشپل، امکانات رفاهی مانند آلاچیق، پارک بازی کودکان، زمین والیبال و فوتبال، فروشگاه مواد غذایی و بوفه، رستوران، قهوه خانه سنتی، چشمه آب نوشیدنی و سرویس بهداشتی وجود دارد، همچنین در این منطقه امکانات نسبی اقامتی وجود دارد. در صورتیکه در این دو شهر مهمان هستید میتوانید با اجاره ویلا در نور یا اجاره ویلا در چمستان محل مناسبی برای اقامت خود رزرو کنید تا به این پارک جنگلی زیبا دسترسی آسانتری داشته باشید

پارک جنگلی کشپل، در مجاورت رود زیبای لاویج قرار گرفته است. به طور کلی جنگل‌ لاویج، دارای تنوع بسیاری در گونه ‌های گیاهی می باشد. در جای جای این جنگل، چشمه‌ ای از دل زمین می ‌جوشد و همین سبب جذابیت آن شده است. در این منطقه، در هر فصل، میوه‌ های وحشی و جنگلی خاصی می روید.

پارک جنگلی کشپل، در هر فصل زیبایی های خاص خود را دارد. مثلا در فصل بهار مشاهده شکوفه‌ های سفید، در تابستان مشاهده طبیعت سرسبز و در پاییز مشاهده درختان هزار رنگ، شما را غرق لذت خواهد کرد.

چشمه های فراوان و درختان انبوهی که در این پارک جنگلی وجود دارد، سبب مشهور شدن آن شده است. بهترین زمان برای بازدید از این پارک جنگلی دو فصل بهار و تابستان می باشد. پس از بازدید از این پارک جنگلی، می توانید از روستا و آبگرم لاویج نیز دیدن کنید.

پارک جنگلی کشپل، در استان مازندران، در نزدیکی دو شهر نور و چمستان، در مسیر ییلاقی لاویج قرار گرفته است.

دیدگاه کاربران


عباسی
عباسی
دوشنبه 21 آذر 1401
جنگل دارای گیاهان و گل های خوشبویی است که زنبورها را به خودش جذب میکنه برای همین اینجا خوشمزه ترین عسل را در منطقه شمال داره
سعید زارع
سعید زارع
یکشنبه 19 دی 1400
پارک جنگلی کشپل، کافه سنتی خیلی قشنگی دارن که در شب خیلی زیبان، این پارک امکانات رفاهی خوبی هم داره، مثل آلاچیق های سنتی پارک
پروانه سعادت
پروانه سعادت
سه شنبه 20 مهر 1400
تو هر موقعه از سال گونه های متفاوتی از گیاهان وحشی در این جنگل وجود دراه
Amir Karimi
Amir Karimi
سه شنبه 19 مرداد 1400
پارک خیلی قشنگی است جاده آن مقداری پیچ داره که باید آرام رانندگی کنید و کلبه و رستوران اطرافش زیاد داره و جا برای نشستن هم داره و تعطیلات شلوغ میشود.
farzanemodir
farzanemodir
یکشنبه 06 تیر 1400
خیلی جای زیبا و با صفاییه طبیعت فوق العاده ای داره واقعا.
sabaghi.nayereh
sabaghi.nayereh
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1400
حیف که شرایط اجازه نمی ده به این پارک برم.. حتما به کشپل نور سفر کنید جای دیدنی و تفریحی این منطقه است. جنوب این پارک به لاویج میرسه.👏
massoud
massoud
چهارشنبه 20 اسفند 1399
کسانی که نگاه قشنگ و متفاوتی به طبیعت دارند این پارک جنگلی خیلی براشون جالبه. من همیشه سعی میکنم به اینجا برم و خودم رو غرق در زیبایی هاش کنم.
salman
salman
یکشنبه 26 بهمن 1399
پارک کشپل از نظر امکانات چیزی کم نداره آلاچیق، فروشگاه مواد غذایی، رستوران، راه پلکانی برای دسترسی راحت به بالادست و مکان هایی برای برپا کردن چادر و سرویس بهداشتی.
salman
salman
پنج شنبه 25 دی 1399
آب گرم لاویج هم در نزدیک پارک در جنوب آن واقع شده. در این پارک سرویس بهداشتی و وسایل بازی کودکان هم موجود است.
saebi
saebi
سه شنبه 18 آذر 1399
این پارک جنگلی که در نور، چمستان قرار دارد در تمام فصول میوه‌ های جنگلی و وحشی کمیابی داره که در مناطق دیگر ایران شاید کمتر به چشم بیان. هروقت جنگل میرید کمی کنجکاوانه برخورد کنید و سعی کنید جاهای ناشناخته رو کشف کنید.
parvin_ranjbaran
parvin_ranjbaran
چهارشنبه 07 خرداد 1399
این جنگل های کشپل رو گشت بزنین قارچ های زیادی رشد کردن اطراف جنگل دیده می شن.