اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

در صورت نداشتن نام کاربری بر روی ثبت نام کلیک نمایید

register image

جهت ثبت نام در ویلاجار لطفاً اطلاعات ذیل را وارد نمائید


در صورت داشتن نام کاربری بر روی ورود کلیک نمایید

گیلان - رستم آباد   ( جاده قزوین به سمت رشت - 15 کیلومتر بعد از رودبار )
1395 04 30 چهارشنبه

رستم آباد در حدفاصل 15 کیلومتری رودبار و 45 کیلومتری شهر رشت در مسیر جاده قزوین به رشت واقع شده است که از شمال به انزلی و رشت، از جنوب به قزوین،  از غرب به فومن و استان زنجان منتهی میشود.

برخی نظرات در مورد وجه تسمیه این شهر اینگونه است که رستم دستان برای رسیدن به استان گیلان به این محل رسید ولی به دلیل شدت باد از ادامه مسیر منصرف شده است به همین علت این منطقه رستم آباد نام گرفته است.
برخی دیگر معتقدند این منطقه در آغاز به علت وزش باد، رستن باد نام داشته و به مرور زمان نام این محل به رستم آباد تغییر کرده است.

رستم آباد 2 دهستان شمالی و جنوبی دارد که در حال حاضر 4 منطقه شمام، پشته، کلورز و ماندآبان را شامل میشود.

رستم آباد شمالی روستاهای اسکولک، چارمان، بیجارپشته، کوله‌کش، دیزکوه، هرکیان، نقله‌بر، پیرسرا، مازیان، حبیب‌آباد، کهنه‌وانسرا، رشت‌رود، سیاهرودپشته، توسه‌رود، توسستان، خولک، شیرین‌بک‌محله، جورچشمه، چوبتراش‌محله، قلعه‌کول، کلاشم، گزکرک را شامل میشود و رستم آباد جنوبی شامل روستاهای ییلاق تکلیم، کبته، ییلاق دوگاهه، کلاس، فیلده، ییلاق دارستان، جوبن، پیری، پشته، ییلاق لاکه، گنجه، سِلان‌سَر، شمام، امین‌آباد، کلورز، جمشیدآباد میشود.

رستم آباد به علت اینکه در دره سفیدرود قرار گرفته است و از زمین های حاصلخیز ناشی از فرسایش کوهستان های اطراف برخوردار است، محل مناسبی برای کشاورزی و زراعت، به خصوص کشت برنج است.

این شهر از نظر زمین شناسی دارای معادن سنگ لاشه آذرینی و ماسه کوهی است.

رودخانه های شمام، پشته و کلورز  از رستم آباد عبور میکنند و در نهایت به رودخانه سفیدرود منتهی میشوند.

رستم آباد در منطقه ی نیمه کوهستانی قرار گرفته است و دارای آب و هوای معتدل مرطوب است و در مقاطعی از فصل زمستان، شاهد وزش شدید بادهای محلی هستیم.

مسیر دسترسی به رستم آباد از جاده قدیم قزوین به رشت یا آزادراه قزوین به رشت و خط راه آهن قزوین - رشت که در دست احداث است می باشد.

در رستم آباد و اطراف آن، آثار باستانی بسیاری از جمله تپه جلالیه کلورز، محوطه تاریخی فیلده در روستای کلورز و محوطه تاریخی خرپین و تپه گنج پر قرار دارد که نشانی از حدودا 300 هزار سال قدمت در این منطقه است که به همین علت از نظر قدمت سکونت در ایران از جایگاه سوم برخوردار میباشد.

همچنین در این شهر جنگل ییلاقی سلانسر قرار دارد که یکی از جاذبه های طبیعی و گردشگری در رستم آباد محسوب میگردد.

پارک تفریحی - رفاهی سرخسنگان، منطقه توریستی - زیارتی امامزاده طاهر در شمام، نمای زیبای قله درفک،  بازار رستم آباد، بازار سنتی و هفتگی چهارشنبه بازار، آب معدنی شمام به عنوان سایر مکان های تفریحی - گردشگری و رفاهی در این شهر محسوب میشوند.

مردمان قدیمی رستم‌آباد، گیل هستند که زبان گیلکی را با لهجه خاص مردمان جنوب گیلان صحبت می‌کنند.

اکثر مردم این شهراز راه تجارت و کار در کارخانجات و کارگاههای صنعتی ، کشاورزی و فروش محصولات کشاورزی از جمله برنج، گردو و زیتون درآمد دارند.