اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

مازندران - سرخرود  
یکشنبه 04 تیر 1396

تالاب سرخرود واقع در منطقه سرخرود یکی از زیباترین مکان های طبیعت مازندران به شمار می آید که محل زندگی هزاران قوی مهاجر می باشد. این تالاب مابین شهرستان فریدون کنار و محمود آباد در منطقه وزرا قرار دارد و با محمودآباد حدود 20 کیلومتر و با شهر ساری حدود 68 کیلومتر فاصله دارد.

تالاب سرخرود میزبان پرنده های مهاجر

تالاب سرخرود از سال 1386 به زیستگاهی برای قوهای مهاجر تبدیل شده است. قوها با طی کردن مسیری بالغ بر پنج هزار کیلومتر از مناطق سردسیر برای سپری کردن فصل زمستان به تالاب سرخرود سفر می کنند.

تالاب سرخرود از ابتدای آذر ماه میزبان پرندگان مهاجریست که شامل انواع قوهای فریادکش، گنگ، کوچک و همچنین اردک های وحشی، غاز، 11 گونه پرستو، کاکایی، عقاب دریایی نیز می باشد. گاهی تعداد این پرندگان در اوایل دی ماه بالغ بر 5 هزار قطعه می گردد.

از دیگر پرندگان مهاجری که این منطقه را به عنوان زیستگاه خود انتخاب میکند، تک درنای سیبری میباشد. این پرنده زیبا از سیبری یعنی از مسیر روسیه، قزاقستان و آذربایجان به فریدون کنار استان مازندران مهاجرت میکند و حدودا 4 ماه از سال را در تالاب سرخرود زمستان را میگذراند. تماشای پرندگانی که در صبح هنگام بر فراز محمودآباد و سرخرود پرواز میکنند و نوای دلنشینشان در فضا طنین انداز میشود، روز سرشار از انرژی را برای اهالی این شهرها و مسافرانی که برای تماشای جاذبه های گردشگری محمودآباد آمده اند به ارمغان می آورد.

امکان پارک خودرو در خارج از محوطه تالاب موجود است و آنتن دهی موبایل وجود دارد و زمان بازدید از تالاب حدود یک ساعت به طول می انجامد. این منطقه در نقشه های مسیریاب و گوگل مپ با عنوان منطقه حفاظت شده پرندگان سرخ رود شناخته میشود.

اقداماتی برای حفظ حیات قو در تالاب

تا مدت ها، تماشا و ورود به تالاب، برای همه مردم آزاد نبود و قوها برای تامین غذا به مناطق مسکونی و مزارع کشاورزی پرواز میکردند و برخی از آنها توسط صیادان شکار میشد و در معرض خطرات دیگری قرار داشتند. با توجه به خطراتی که پرندگان و قوهای مهاجر را تهدید میکرد، محیط زیست منطقه با شعار ” همه با هم میزبان قوهای مهاجر باشیم" فرهنگ سازی گسترده ای در این زمینه انجام داد و با یاری دوستداران محیط زیست و مردم ورود به تالاب سرخرود را آزاد کرد و مردم بومی و طبیعت دوستان، غلات و دانه های گندم را در اطراف تالاب قرار میدادند تا نیاز قوها را برای غذا رفع سازند و از خطرات احتمالی که قوها را تهدید میکرد جلوگیری نمودند. یکی از امکاناتی که برای اولین بار در کشور برای حفاظت از جان این قوهای مهاجر در این منطقه در سال 1395 انجام شد، نصب نشانگر ویژه یا برد بال بر روی دکل های برق فشار قوی بود که مانع از تلف شدن این قوهای مهاجر در هنگام پرواز و بر اثر برخورد با دکل های فشار قوی می شود.

بهترین زمان بازدید از تالاب سرخرود

وجود این پرندگان مهاجر در تالاب سرخرود باعث دو چندان شدن زیبایی این تالاب می گردد به گونه ای که بسیاری از علاقمندان به طبیعت و حیات وحش برای بازدید از این پرندگان زیبا در فصل پاییز و زمستان به این منطقه سفر می نمایند.

دسترسی به تالاب سرخرود

برای دسترسی به تالاب سرخرود می بایست به استان مازندران، بین محمودآباد و فریدونکنار، سرخرود، ابتدای جاده مریج محله یا وزرا محله سفر نمایید.

اقامت در نزدیکی تالاب سرخرود

برای اقامت مسافران یک اقامتگاه سنتی در نزدیکی تالاب وجود دارد و همچنین امکان اجاره ویلا در سرخرود برای مسافران موجود است. به دلیل نزدیکی محمودآباد به سرخرود گردشگران میتوانند از اجاره ویلا در محمود آباد نیز استفاده کرده و از ساحل زیبای محمود آباد و جنگل بونده دیدن نمایند.

دیدگاه کاربران


موسوی
موسوی
جمعه 04 اسفند 1402
اقامتگاه در تالاب میخواهیم
یگانه
یگانه
شنبه 29 آبان 1400
بهتون پیشنهاد میکنم اگه به سرخرود اومدید، علاوه بر دریا و جنگل به تالاب قوهای سرخرود هم یه سری بزنید، چون خیلی زیباست
maia hoseyni
maia hoseyni
یکشنبه 07 شهریور 1400
در اواخر پاییز و زمستان قوهای مهاجر به این تالاب می آیند و در فصل زمستان این تالاب بیش از فصل های دیگر زیبا و دیدنی است.
ladan mostoofi
ladan mostoofi
شنبه 26 تیر 1400
اینجا کلی غاز وحشی دارد و زمانی که ما رفتیم فلامینگوها مهاجر هم بودن و بسیار آرامشبخش و جالب بود.
_zahra_hoseini__
_zahra_hoseini__
یکشنبه 09 خرداد 1400
این پرندگان عاشق که در تالاب سرخرود هستند، هزاران کیلومتر مسافت را پرواز می کنند تا مهمان این منطقه باشند اما بعضی مردم متاسفانه به شکار آنها میپردازند.
tayyabeh.rastgoo
tayyabeh.rastgoo
چهارشنبه 27 اسفند 1399
تالاب قوهای مهاجر سرخرود..عالی و باشکوه است.❤👍👍🌺🌺 کاش ما انسان ها هم یکم از این پرنده عشق و احساس و محبت یاد میگرفتیم.
roughi
roughi
یکشنبه 10 اسفند 1399
سرخرود که برید میتونید اسب سواری هم کنید من رفتم خیلی خوش گذشت. اینجا یه تپه هم هست که قدمت چند هزار ساله داره اما تالابش معروف شده.
jaha2182
jaha2182
چهارشنبه 08 بهمن 1399
کمتر کسانی اطلاع دارند آواز قو یعنی چه؟ قو تنها پرنده ای هست که فقط یک بار عاشق میشه و تا ابد هم پای عشقش میمونه در طول زندگی هم هر کاری برای جفتش انجام میده. قو تنها پرنده ای است که زمان مرگش رو هم میدونه. و یک هفته مانده به زمان مرگش به جایی میره که برای اولین بار جفتش رو دیده و عاشقش شده.
irandok
irandok
دوشنبه 01 دی 1399
این تالاب برای بچه ها خیلی جای جالب و سرگرم کننده ای هستش. دیدن قو ها و اردک هایی که دسته جمعی وارد آب میشن خیلی لذت بخش هست.
sogolsaghari794
sogolsaghari794
سه شنبه 20 آبان 1399
تالاب سرخرود در ماه دی و بهمن که قو ها میان خیلی خیلی زیباست. صدای دلنشینی هم دارند.😍
mitratorabiasr
mitratorabiasr
پنج شنبه 01 آبان 1399
اگر در زمان مناسب به تالاب سرخرود برید تعداد زیادی از قو ها رو میبینید. امیدوارم خداوند حفظشون کنه 🙏💚 اخه بعضی وقتها با جفتشون به ایران کوچ میکنن 💔 اما شکارچی ها یکی از اونها رو میزنند💔 و دیگری بدون جفت برمیگرده خیلی دردناک💔
hatamian_hasan
hatamian_hasan
شنبه 05 مهر 1399
خیلی زیباست. بهترین، زیباترین و جذاب ‌ترین صدا، آواز قوهای مهاجر تالاب سرخرود هست. 😘😘 غروب دیدنی و بسیار زیبایی داره که برای عکاسی رنگ بندی شاهکاری خلق میکنه. 👌👌
fatei_hoseinzadeh
fatei_hoseinzadeh
سه شنبه 14 مرداد 1399
سرخرود زیبای من پاینده باد. روستای وزرا محله که در این نزدیکی قرار داره خیلی خیلی خوشگله و در زمستان ها بی نظیر.
افشین1370
افشین1370
چهارشنبه 25 تیر 1399
اگر در فصل مهاجرت قوها به مازندران سفر کردید دیدن این تالاب را به شما پیشنهاد میکنم. خیلی جذاب و دوست داشتنی است.
hamidfalahati41
hamidfalahati41
یکشنبه 08 تیر 1399
بسیار زیباست البته من رفتم سمت فریدونکنار از نزدیک در زمان صید دیدم بسیار زیبا و دیدنی هستش
noor.mahmoudabad
noor.mahmoudabad
شنبه 31 خرداد 1399
خیلی زیباست..در فصل زمستان، تالاب سرخرود میزبان قوهای مهاجر است که اینجا منظره فوق العاده ای ایجاد میکنند و آوازشان شنیدنی است..
mitratorabiasr
mitratorabiasr
یکشنبه 25 خرداد 1399
امیدوارم خداوند قوهای تالاب رو حفظشون کنه 🙏💚 اخه بعضی وقتها با جفتشون به ایران کوچ میکنن 💔 اما شکارچی های از خدا بی خبر یکی از اونها رو که بزنن دیگری بدون جفت برمیگرده خیلی دردناکه 💔.. مراقب طبیعت باشیم.
honar_barak
honar_barak
شنبه 17 خرداد 1399
خیلی زیباست 👌😍 این تالاب مملو از قوهای آواز خوان هستش که در غروب بسیار منظره دیدنی به تصویر میکشند و انعکاس خورشید در آب هم زیبایی را دوچندان می کند.
شایان نوری
شایان نوری
دوشنبه 01 اردیبهشت 1399
پایتخت برج های ساحلی مازندران و بهترین ویلاهای لوکس استخردار شمال کشور، شهر قوهای آوازه خوان، تنها برخی از القابی ست که به حق به این شهر ساحلی نسبت داده شده است . در این جا شما ترکیب شگفت آور تمام ابعاد طبیعت رو در کنار هم حس خواهید کرد، آرامش در کنار مدرنیته ...
مانند رود هراز که از میان شالیزارها می گذرد و مقصد نهایی اش دریای خزر است، بی شک مقصد محبوب گردشگران نیز، شهر زیبای سرخرود خواهد بود.

ویلا استخردار مجلل دیپلمات سرخرود

از شبی 2,500,000 تومان

(مازندران, سرخرود)

خانم فرنگی
خانم فرنگی
شنبه 16 فروردین 1399
این منطقه زیبا که خود من برای عکاسی از قوها رفتم تنها منطقه ای است که اکسیژن بسیار زیادی دارد. زمین های شالی و برنج آن از برنج مرغوبی برخوردار است.
برای بازدید از این پرندگان فقط تا اواسط فروردین فرصت دارید.

اجاره ویلا با استخر روباز سرخرود

از شبی 3,000,000 تومان

(مازندران, سرخرود)