اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

مازندران - محمود آباد  
دوشنبه 18 بهمن 1395

شهر محمودآباد علاوه بر ساحل زیبا و پرطرفدارش جنگل های دیدنی و زیبایی دارد که گردشگران را به سوی خود جذب میکند. جنگل اهلم، جنگل تشبندان و جنگل بونده از جنگلهای انبوه و زیبای این شهر محسوب میشوند.

 

معرفی روستای بونده

روستای بونده در استان مازندران، شهرستان محمود آباد قرار دارد. بونده از روستاهای مرکزی این شهر و از دهکده های اهلم رستاق به شمار می آید. این روستا از منظره زیبا و سرسبزی برخوردار است و برای کسانی که به دنبال مکانی برای استراحت و تفریح می باشند بسیار مناسب است.

جمعیت بونده حدود 600 نفر و دارای 135 خانواده است.

روستای بونده از شمال به روستای تجکنار، نور و اهلم و از جنوب به روستای گلیرد، روستای شومیا، آمل و کلوده منتهی میشود و از طرف شرق به روستای آزادمون و از غرب به شرفتی ، برنج ده و شورستا منتهی میشود و پایان روستای بونده به جنگلی میرسد که توسط درختان سربه فلک کشیده و سرسبز آراسته شده است. در روستای بونده تپه ای وجود دارد که متصل به آبادی بونده است و در گذشته بر بالای آن مساحت وسیعی از اراضی جنگلی در حدود 1500 تا 2000 متر پوشانده شده بود، اما امروزه از وسعت این اراضی کاسته شده است و به قلای بونده معروف است. رودخانه معروف هراز که از مجاورت این روستا می گذرد نیز از جاذبه های این روستا به شمار می رود.

جنگل بونده از دیدنی های پرطرفدار این روستاست که سرسبزی و آرامش آن باعث شده همیشه حضور گردشگران و دوستداران طبیعت را به خود ببیند.

 

آشنایی با جنگل بونده

این جنگل که آن را با نام جنگل بونده میشناسند، یکی از اماکن دیدنی و زیبای روستای بونده شهرستان محمود آباد است که همیشه مورد استقبال تعداد زیادی از مردم قرار میگیرد و بین روستای بونده و روستای شرفتی واقع شده است.

جنگل بونده از بزرگترین جنگل های مازندران محسوب می شود و مساحتی در حدود هشتصد هکتار دارد.

پوشش گیاهی جنگل بونده شامل اوجی، واش، تمشک، تلی، گزنا، سرخاب، شالدم، پلم، و چماز میباشد و از درختان موجود در جنگل بونده می توان به بلوط، ممرز، افرا، زبان گنجشک، توسکا، شیر دار، انجیلی، گردو، آل، نارون، ولیک، راش، کرات، لرگ و آزاد اشاره کرد.

جنگل بونده با طبیعتی سرسبز و زیبا مکان مناسبی برای استراحت و سپری کردن ایام تعطیل مخصوصا سیزده بدر است و ایام تابستان نیز گردشگران زیادی را به سوی خود فرامی خواند.

عدم توجه به این طبیعت زیبا چهره آن را زشت میکند و محیط زیست آنرا در معرض خطر قرار می دهد به همین دلیل این جنگل در فاصله های زمانی متوالی توسط بخشداری مرکزی و شورای اسلامی شهرستان محمودآباد و دهیاری های روستاهای اطراف و با حضور اهالی روستای بونده پاکسازی می شود.

 

مسیر دسترسی به جنگل بونده

برای رسیدن به جنگل بونده به استان مازندران و شهرستان محمودآباد رفته و از جاده آمل وارد روستای بونده شوید که از مرکز شهر 20 کیلومتر فاصله دارد و جاده آن نیز آسفالته است.

 

اقامت در بونده

شب ماندن در جنگل بونده علی رغم لذتهایی که دارد، مانند جنگل های دیگر ممکن است مشکلات و خطراتی به همراه داشته باشد پس پیشنهاد می کنیم با اجاره ویلا در محمود آباد سفری بدون دغدغه و پر از آرامش را تجربه کنید و از دیدنی های محمود آباد مانند ساحل زیبای آن لذت ببرید و در یکی از رستوران های محمود آباد مثل رستوران راه چوبی طعم غذاهای مختلف را تجربه کنید.

دیدگاه کاربران


هادی
هادی
چهارشنبه 10 آذر 1400
صدای جنگل آرامش قشنگی به آدم می بخشه، حیفه تو همچین جایی موزیک گذاشت
پوراندخت
پوراندخت
دوشنبه 04 مرداد 1400
جاده خیلی قشنگی دارد در همه فصول زیباست اما فصل بهار بسیار زیباتر .
jik_comy
jik_comy
چهارشنبه 19 خرداد 1400
جنگل بونده عالیه مسیر بی نظیری هم داره که با ماشین راحت میتونید تردد کنید اما اگر خودرو تردد نمیکرد خیلی بهتر میشد چون اینجوری به طبیعتش آسیب میرسه.
ladan
ladan
یکشنبه 15 فروردین 1400
جنگل بونده خیلی زیباست💜 جاده میان جنگل آسفالت شده و صاف و هموار و اتومبیل به راحتی میتونه عبور کنه.
mahmouda
mahmouda
شنبه 16 اسفند 1399
متاسفانه جنگل روستای زیبای بونده به یک زباله دانی تبدیل شده.. خواهشا از این طبیعت ارزشمند مراقبت کنید حیف از این همه زیبایی.
aroya__n
aroya__n
پنج شنبه 14 اسفند 1399
جنگل بونده خیلی قشنگه.. ساکت و خلوت و میشه ساعت ها فقط به صدای پرنده هاش گوش کرد. جای نشستن هم داره خیلی خوبه.
naeij.
naeij.
چهارشنبه 15 بهمن 1399
من اینجا رفتم بونده فوق العاده زیباست. جاده از وسط جنگل میگذره و مسیر رو بی نهایت لذت بخش میکنه. جاده اش هم آسفالته است.
davooodi
davooodi
شنبه 13 دی 1399
عالیه این جنگل به خصوص اوایل اردیبهشت وقتی که نور از لابلای برگ ها میتابه. انگار که یه تیکه از بهشته.
محمد
محمد
دوشنبه 03 آذر 1399
خیلیم عالیه
puria_bgh
puria_bgh
چهارشنبه 28 آبان 1399
از روستاهای بونده، ده شرفتی و شیرکلا (نور) که رد میشید غرق در زیبایی اینجا میشد واقعا. این محدوده 13 بدر فوق العاده شلوغی داره که باعث ترافیک 4 ~ 5 کیلومتری میشه.
hasanimehdi25
hasanimehdi25
یکشنبه 11 آبان 1399
جاده جنگل بونده خیلی با صفاست شبیه کارت پستال خیلی خوبه👌🌳 بهارش خیلی زیباست.
badrloo
badrloo
شنبه 19 مهر 1399
جنگل بونده زیبا در استان سبز مازندران و محمودآباد قرار دارد. جنگل بونده رو همه میشناسند اما با این حال بکر و زیباست.
omid
omid
چهارشنبه 22 مرداد 1399
این جنگل در یکی از روستاهای محمودآباد قرار گرفته و دقیقا در مرکز شهر نیست. برای رفتن از جاده محمودآباد به سمت آمل وارد روستای آزادمون باید بشید.
آزاده
آزاده
پنج شنبه 02 مرداد 1399
جنگل بونده در شهر محمودآباد منتظر شماست.. حتما برید و از دیدنش لذت ببرید.
راحله
راحله
یکشنبه 15 تیر 1399
درختای این جا خیلی متنوع است از توسکا و بلوط و ممرز گرفته تا زبان گنجشک و ازار و لرگ و ... جنگل مملو از درختان سبز و زیباست.. از جاده محمودآباد میشه به این جنگل دسترسی پیدا کرد.
mozhdeh_ghnb
mozhdeh_ghnb
دوشنبه 02 تیر 1399
برای رسیدن به بونده زیبا به طرف روستای آزادمون باید حرکت کرد و بعد از روستای تجکنار بعد اول روستای بونده سه راهی سمت راست بین بونده و شرفتی هستش مخصوصا فصل بهار خیلی زیبا هست.
مارال
مارال
سه شنبه 27 خرداد 1399
روستای بونده به روستاهای گلیرد، روستای کلوده و روستای شومیا منتهی می شود و به روستای برنج ده هم راه داره..کسایی که محمود آباد میان حتما یه سری هم به جنگل بونده میزنند خیلی سرسبزه..
behtab.sepehr
behtab.sepehr
شنبه 24 خرداد 1399
واقعا زیباست ان شالله جنگل ها حفظ باشن 🌷🌷🌷 جنگل زیبای شرفتی هم نزدیک این جنگله خیلی بکر و زیباست. از سمت آمل نمیشه رفت باید به محمود آباد برید بعد وارد جنگل بشین.
mkzia1224
mkzia1224
چهارشنبه 21 خرداد 1399
برای رفتن به این مکان باید به مازندران، شهر محمودآباد برید و از جاده آزادمون وارد جنگل بونده بشید.بگید جنگل بونده همه میشناسند و راهنمایی میکنند.جاده با صفایی است.
داوود هاشم پور
داوود هاشم پور
پنج شنبه 15 اسفند 1398
بسیار جای بکر و دیدنی و لذت بخش در کنار خانواده