اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

البرز - کرج  
دوشنبه 29 خرداد 1396

روستای آتشگاه در بیست کیلومتری شمال غربی کرج و در حدود ده کیلومتری شمال گوهردشت کرج، در انتهای یک جاده کوهستانی و بن بست قرار گرفته است. 

روستای آتشگاه به عنوان یکی از روستاهای گردشگری کرج شناخته می شود و در برگیرنده خانه های مسکونی، زمین های کشاورزی، باغ، چراگاه و کوه است که برخورداری از ویژگی کوهستانی این روستا، چشم‌ اندازهای زیبا و بی بدیلی را پدید آورده است.

این روستا دارای آب و هوای معتدل کوهستانی است و با بر خورداری از امکانات رفاهی نظیر رستوران ها و مجتمع های رفاهی گردشگری در ایام پایان هفته و تعطیلات به ویژه فصول گرم سال میزبان تعداد بیشماری از گردشگران می‌باشد.

آتشگاه از گذشته به این دلیل که محل زندگی زرتشتیان بوده، آتش کوه یا آتشکده نامیده می شده است. بقایای تاریخی باقی مانده از دوران ساسانیان و اشکانیان در گوشه و کنار این روستا دیده می‌شود بقایایی مانند سنگ‌ های چخماق و سنگ‌ های آتش زن که همه نشان از اهمیت باستان‌ شناسی این روستا دارد.

در شمالی‌ ترین قسمت روستای آتشگاه، تپه‌ ای باستانی قرار دارد که به نام تپه مهدیخان یا تل مهدیخان شهرت دارد. برخی اعتقاد دارند که در قدیم در تل مهدیخان، آتشکده‌ بزرگی وجود داشته که نام روستای آتشگاه بر گرفته از آن است.

علاوه بر تل مهدیخانی، دژ دو برار (دو بردار) از دیگر آثار باستانی دوران ساسانی می باشد که خود این قلعه نشان از قدمت دو سه هزار ساله این روستا دارد.

روستای آتشگاه آب و هوایی پاک و خنک دارد و به داشتن درختانی مانند گیلاس، گردو، توت سفید و نیز داروهای گیاهی کوه‌ های مجاورش معروف است.

در میان درختان میوه در این روستا باغ کوچکی وجود دارد که درون این باغ نیز بوته طاقی روییده است که ظاهرا از عمر بسیار طولانی برخوردار بوده. مردم روستا باور خاصی به این بوته داشته و به همین دلیل و در کنار آن اتاقی برای برپایی نماز و خواندن دعا ساخته اند و از این باغ به عنوان امامزاده پیرپیران یاد می کنند.

دیدگاه کاربران


ggrrhz
ggrrhz
دوشنبه 28 مهر 1399 ساعت 10:05

پارسال رفتیم خیلی عالی بود 😍😍😍 از دو راهی برغان به این روستای زیبا میرسید. یه رستوران سنتی هم اینجا هستش خیلی فضای سبز و قشنگی داره.


mahdieh.ghasemi
mahdieh.ghasemi
چهارشنبه 29 مرداد 1399 ساعت 16:56

روستای آتشگاه یه روستای کهن نزدیک تهران هست. تو این موقعیت میچسبه واقعا.


زیبا4711
زیبا4711
پنجشنبه 09 مرداد 1399 ساعت 13:24

با گذشتن از روستای آتشگاه و نوجان وارد منطقه ای میشید که به آبشار نوجان منتهی میشه. حوالی کرج و جاده چالوس حرف نداره. 👌 👌


محمدی
محمدی
پنجشنبه 19 تیر 1399 ساعت 13:18

روستای آتشگاه در کرج قرار داره و یه تپه قدیمی هم بالاش هست. اسمش تپه مهدیخان هستش.


vahidabbaszadehh
vahidabbaszadehh
شنبه 07 تیر 1399 ساعت 11:28

جاده آتشگاه رو باید پاییز برید فوق العاده است.. رنگهای بی نظیر برگ درختان حس خوبی به آدم میده. مثل تصورات ما از بهشت. 👌👌


mikaeil
mikaeil
شنبه 31 خرداد 1399 ساعت 12:05

روستای تاریخی آتشگاه و آتشکده تخت رستم و کوه باغستان کرج از بهترین مکان های کرج هستش که من رفتم، روستای آتشگاه چشم انداز زیبایی داره و بسیار آرام و دنج هست..👍👍


rohollah.karimi.61
rohollah.karimi.61
یکشنبه 25 خرداد 1399 ساعت 12:32

از پل حیدر آباد که رد می شی به باغستان میرسی و بعد به روستای آتشگاه که جای دیدنی هست. بعد از آتشگاه هم به روستای زیبا و دیدنی نوژان می رسی. هر دوی این روستاها دیدنی هستند. 🌷


maral98
maral98
یکشنبه 18 خرداد 1399 ساعت 15:40

از دیدنی ترین و خوش آب و هوا ترین مکان های کرج روستای باستانی آتشگاه است.. من شنیدم قدمتش به زمان اشکانیان میرسه.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار