اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

البرز - کرج  
شنبه 30 اردیبهشت 1396

روستای برغان (Baraghanیکی از روستاهای تاریخی و گردشگری نزدیک شهر کرج می باشد، روستایی که علاوه بر زیبایی های طبیعی و گردشگری، از نظر تاریخی نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد. آب و هوای این روستا به دلیل قرارگیری در رشته کوه های البرز در بهار و تابستان معتدل و در پاییز و زمستان سرد می باشد. 

بافت روستای برغان، قدیمی و دارای باغ های بسیاری است که در تمام فصول سال به‌ ویژه بهار و تابستان پذیرای گردشگران بسیاری می باشد.

رودخانه‌های شاهرود و سنج که از کوه‌های البرز مرکزی سرچشمه می‌گیرد، از کنار این روستا می‌گذرند و همین رودخانه ها نیز سبزی و طراوت را برای روستا و جاده منتهی به آن به ارمغان می آورند، به طوری که وقتی وارد جاده برغان می‌شوید،‌ تا چشم کار می‌کند،‌ درخت است و سرسبزی و صدای رودی خروشان که شما را به وجد می‌آورد. عمر بسیاری از این درختان به بیش از هزار سال می‌رسد.

این روستا آثاری همچون حسینیه اعظم، پل تاریخی برغان، چنار کهن و باشکوه مسجد جامع، درخت پیر سپیدارک و تپه باستانی قلعه کش کلا و زیارتگاه چهل‌ دختر را در خود جای داده است.  مسجد جامع با قدمتی هشتصد ساله و حسینیه اعظم که در بالامحله برغان قرار گرفته، با قدمتی بیش از پنج قرن، از آثار مذهبی تاریخی مهم روستای برغان است.

بازار برغان نیز در زمره قدیمی‌ ترین بازارهای استان به شمار می رود که در گذشته نیز مرکز تجارت محصولات کشاورزی، پنبه و نظایر آن بوده است.

همچنین پلی با یک چشمه طاق روی رودخانه شاهرود مقابل در ورودی حسینیه اعظم بنا شده که از بناهای دوره صفویه است و در دوره‌های زندیه، قاجاریه و پهلوی تعمیراتی در آن صورت گرفته است.

بازدید از این روستا در هر فصل زیبایی های خاص خود را دارد. در فصل بهار، زیبایی های این روستا با شکوفه های درختان میوه و گل های زیبا تزیین می شود، در فصل تابستان برای رفتن به منطقه ای خوش آب و هوا، در فصل پاییز برای دیدن پاییز هزار رنگ روستا و در فصل زمستان برای برف بازی.

از سوغاتی های معروف این روستا نیز می توان به آلوی برغان، عسل، توت و لبنیات اشاره کرد.

مسیر دسترسی به روستای برغان

مسیر اول: از اتوبان کرج ـ رجایی‌شهر، جاده آتشگاه به سمت این روستا بروید. 

مسیر دوم: از اتوبان کرج ـ قزوین پس از کردان به سمت برغان حرکت کنید.

دیدگاه کاربران


آزاده
آزاده
سه شنبه 31 تیر 1399 ساعت 17:26

زیارتگاه چهل دختر برغان اینجا ما رفتیم سوغاتشون هم توت و عسل هستش.


یلدا
یلدا
شنبه 14 تیر 1399 ساعت 16:04

من یکبار رفتم برای همیشه فکر کنم بس باشه.😅😅 برغان یه خیابان سنگ فرش با چند طویله سقف ریخته داره که با قرار دادن یه تخت چوب به چایخانه تبدیل شده. برای رسیدن به رودخانه هم باید یه مبلغی پرداخت کنید تا یکی درب رو باز کنه برید کنار رود.


fereshte3163
fereshte3163
یکشنبه 01 تیر 1399 ساعت 16:05

آبشار سنج بعد از برغان یه آبشار کوچولو و با صفاست من رفتم کنارش نشستیم و استراحت کردیم خیلی خوب بود.


گل_ناز
گل_ناز
دوشنبه 26 خرداد 1399 ساعت 16:01

طالقان رو به اونجا ترجیح میدم، اینجا چندان خبری نیست. چیز خاصی نداره فقط سرسبزه و آب و هواش خوبه، برای یک تفریح یک روزه مناسبه. بیشتر مردم میرن یه صبح تا شب پیک نیک و برمیگردند جای گردشی خاصی نداره، فقط باغ و درخت و رودخانه و . .


hasti656794
hasti656794
پنجشنبه 22 خرداد 1399 ساعت 12:38

رود برغان خیلی مورد بی رحمی واقع شده، حریم برای این رود باقی نذاشتند اگر یه رهگذر بخواد کمی بنشیند کنار آب باید بره روی دیوارهای کنار رود بشینه....زیبایی برغان به این رود زیباشه واقعا.


biiiita89
biiiita89
سه شنبه 20 خرداد 1399 ساعت 15:11

آخ چه خاطره های قشنگی تو فصل پاییز تو برغان داشتم. واقعا روستای زیباییه حیفه اگر میتونید و نرید. از جاده آتشگاه میشه به این روستا رفت.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار