اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

مازندران - نوشهر  
یکشنبه 13 تیر 1400

یکی از مناطق توریستی و گردشگرپذیر ایران که در قسمت غربی استان مازندران واقع شده است شهرستان نوشهر میباشد. این منطقه هر ساله گردشگران داخلی و خارجی زیادی را میزبانی میکند. این شهرستان سبز و زیبا مکانیست به دور از دغدغه و سر و صدای شهری که محل مناسبی است برای استراحت و آرامش و گشت و گذار. در کنار تمامی جاذبه های این شهر همیشه سبز هنوز محلی بکر و ناشناخته وجود دارد که دیدن از آنها هر بیننده ای را مجذوب میکند. تنگ رودخانچال یکی از طبیعت های ناشناخته نوشهر است که میتوانید یک روز کامل را در کنار عزیزانتان در آنجا سپری کنید و خاطرات خوبی را برای خود و همراهانتان ماندگار سازید.

تنگ رودخانچال همانند تنگ دار از تنگ های شهرستان نوشهر است ولی برخلاف تنگه دار از محیط آرام و خلوتی برخوردار است از همین رو این مکان به جایی بکر و آرام برای لذت بردن از طبیعت و گردش در آن تبدیل شده است.  

نام دیگر تنگ رودخانچال، تنگ روح خان چال می‌باشد. این تنگه در یک منطقه سبز و جنگلی در هفت کیلومتری جاده عباس آباد به کلاردشت استان مازندران و در نزدیکی روستای ماشال آباد واقع شده است.

تفاوت تنگ با تنگه

دقت کنید که تنگ رودخانچال در واقع یک تنگه نیست و نباید آنرا با تنگه اشتباه گرفت. زیرا تنگه باریکه آبی است که باعث اتصال دو دریای مختلف به یکدیگر میشود اما تنگ به مکان هایی میگویند که دیواره های قائم و پرشیب صخره ای دارند. از این رو تنگ و تنگه با یکدیگر متفاوت اند.

تفریحات تنگ رودخانچال

مهم ترین جاذبه ای که در طول سفر به تنگ رودخانچال وجود دارد جاذبه های طبیعی و محیط زیبای مسیر به تنگه است. در این منطقه می‌توانید تفریحاتی مثل رودخانه نوردی و جنگل نوردی انجام دهید و همچنین اگر به کمپ زدن علاقه دارید در طبیعت کمپ بزنید و شب را در آن فضا به صبح برسانید.

جاذبه های گردشگری اطراف تنگ رودخانچال

پیشنهاد میکنیم بعد از گذراندن یک روز پر هیجان و پر خاطره در تنگ رودخانچال، در سفر خود به نوشهر از روستای زیبای کندلوس دیدن کنید و در طبیعت بکر آن به گشت و گذار بپردازید، همچنین از منطقه مرموز و منحصر به فرد تالاب ارواح نیز دیدن کنید.

اقامت در نوشهر

برای اقامت در نوشهر می‌توانید در سایت ویلاجار لیست ویلاهای نوشهر را مشاهده نمایید و نسبت به رزرو ویلای مورد علاقه خود پیش از سفر اقدام نمایید تا بدون هیچگونه نگرانی سفر آرامی را کنار خانواده خود سپری کنید.

دیدگاه کاربران


حمید
حمید
سه شنبه 16 آذر 1400
بهشت عباس آباده که منظره فوق العاده زیبایی داره، و بهترین پیشنهاد برای طبیعت گردیه
غزاله شهبازی
غزاله شهبازی
چهارشنبه 06 مرداد 1400
جای خیلی قشنگ با آب و هوای خیلی خوبی است و نسبتا تمیز و بکر هم است برای رسیدن به خانچال مسافت نسبتا سختی را باید پیاده روی کنید حتما تجهیزات لازم به همراه داشته باشید.