اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

مازندران - نوشهر  
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1396

 دریاچه ممرز که به تالاب ارواح یا ملاکلا شهرت دارد در پنج کیلومتری شمال روستای چلندر از توابع شهرستان نوشهر قرار دارد. دریاچه ممرز در میان جنگل انبوه پهن برگ در منطقه ملاکلا قرار گرفته است. طول دریاچه در حدود هفتصد متر و عرض آن سیصد متر است. درختان خشک شده بسیاری درون دریاچه قرار دارند که منظره جالبی را ایجاد کرده اند.

پوششی از مه در بیشتر مواقع سطح دریاچه ممرز را پوشانده و آن را در میان درخت های جنگل پنهان کرده و راه دسترسی به این دریاچه را کمی سخت می کند. ترکیب درختان مرده و مه موجود در این منطقه، به همراه صدای زوزه حیوانات وحشی، همگی باعث شده تا این دریاچه لقب دریاچه ارواح را بگیرد.

مسیردسترسی به دریاچه ممرز یا تالاب ارواح

برای دسترسی به این دریاچه در کیلومتر دوازده مسیر نور به نوشهر پس از جاده ونوش، باید وارد جاده فرعی روستای چلندر و صلاح الدین کلای سفلی شوید که بعد از عبور از این روستا به محیط بانی خواهید رسید. بعد از انجام اقدامات اداری لازم در نگهبانی محیط بانی، مجوز ادامه مسیر را خواهید گرفت و جاده شمالی را به طول ده کیلومتر ادامه دهید. پس از مشاهده تابلوی دشت و بند ممرز وارد جاده فرعی شوید. این جاده فرعی شما را به دریاچه بند ممرز خواهد رساند.

توجه داشته باشید عبور از جاده فرعی نیاز به خودروهای کمک دار دارد و به دلیل بکر بودن منطقه امکان مواجهه با حیات وحش بسیار زیاد است.

دیدگاه کاربران


خدابخش
خدابخش
یکشنبه 19 آذر 1402
عالی بود فقط جاده بدی داشت
منیره
منیره
سه شنبه 09 آذر 1400
رفتن به دریاچه خیلی سخت و خطرناکه چون دریاچه همیشه مه گرفته است و بین درختان جنگل پنهان شده و پیدا کردنش خیلی سخته، وجود درختان مرده تو جنگل و مه روی دریاچه و همچنین صدای حیوانات وحشی این مسیر و خیلی ترسناک کرده
nastaran-kamalii
nastaran-kamalii
یکشنبه 03 مرداد 1400
مسیر خیلی سختی داره و هوای آن مه آلود است و در مسیر حیوانات وحشی هم وجود دارد.
farimaa_sedghi
farimaa_sedghi
سه شنبه 18 خرداد 1400
یکی از مناطق ترسناک ایران تالاب ارواح است..واقعا محیط این تالاب مستعد یه فیلم ترسناکه😰😰
درختان مرده این تالاب فضا را وحشتناک تر ساخته.
fatima_mo78
fatima_mo78
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1400
دریاچه ارواح با اسم ترسناکش اما خیلی زیباست.😍😍 مسیر دسترسی بهش هم خیلی قشنگ و سرسبز هستش.
toranmaleki
toranmaleki
شنبه 14 فروردین 1400
تالاب ارواح فوق‌العاده زیباست، منطقه صعب العبور و سخت اما دریاچه اش زیباست و این پاداش سختی راهش هست.
gardesh
gardesh
چهارشنبه 13 اسفند 1399
تالاب ارواح در نوشهر مازندران قرار داره و مناظر چشم ‌نوازی میتونید از این دریاچه بی مثال ثبت کنید. فقط مواظب حیوانات این منطقه باشید.
photobarzin
photobarzin
سه شنبه 14 بهمن 1399
دریاچه ارواح در 5 کیلومتری روستای چلندر قرار گرفته و عبور از جاده فرعی دسترسی به اینجا نیاز به خودروهای کمک دار دارد چون منطقه بکر هست.
kiavosh
kiavosh
چهارشنبه 10 دی 1399
تا الان چند بار رفتم. بهتر از اردیبهشت اینجا رو جایی ندیدم. یک شب صاعقه میزنه به این یه تیکه و آب داخلش جمع میشه و دریاچه تشکیل میشه.
saman
saman
سه شنبه 09 دی 1399
مسیر تالاب کاملا بکر و صعب‌العبور هست، ده کیلومتر در جنگل خلوت باید برید. انگار که پای هیچ آدمی به اونجا نرسیده.
fthy_813
fthy_813
سه شنبه 20 خرداد 1399
این دریاچه به خاطر انتشار بیش از حد گاز متان هر موجود زنده ای که اطراف این جزیره چه انسان یا حیوان باشه به خاطر این حجم زیاد از گاز متان دچار خفگی و مرگ میشن به خاطر همین به دریاچه ارواح معروف شده.