اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

سمنان - شاهرود  
چهارشنبه 12 تیر 1398

یکی از جاذبه های گردشگری شهر شاهرود و استان سمنان، آبشار آلوچال می باشد. این آبشار در جنگل ابر و در منطقه جنگل هیرکانی قرار گرفته است. جنگل ابر، در مسیر جاده شاهرود به آزاد شهر واقع شده است و از ضلع شمالی شاهرود، 45 کیلومتر فاصله دارد.

همانطور که پیش از این گفته شد، یکی از آبشار های بسیار زیبای جنگل ابر، آبشار آلوچال می باشد. آبشار آلوچال از دو آبشار تشکیل شده است که از یکدیگر فاصله دارند ولی در نهایت به هم می پیوندند و آبشار اصلی را ایجاد می نمایند. ارتفاع این آبشار حدودا 25 متر می باشد.

شنیدن صدای سقوط آب بر روی سنگ و آواز خوش پرندگان و همچنین مشاهده طبیعت سرسبز و زیبای این منطقه، بدون شک برایتان بسیار لذت بخش خواهد بود.

صعود به آبشار آلوچال چندان ساده و راحت نمی باشد، لیکن در صورتی که توانایی و آمادگی جسمانی دارید، می توانید این کار را انجام دهید. بهتر است برای صعود به آبشار، از اهالی این منطقه راهنمایی های لازم را کسب نمایید.

در این منطقه، میانگین دما 20 درجه سانتی گراد و میزان بارندگی بیشتر از 400 میلی متر می باشد. جنگل ابر، در بیشتر ایام سال پوشیده از ابر می باشد. وجود ابر ها در این منطقه، سبب ایجاد پوشش گیاهی متنوع شده است که از آن ها می توانیم به توسکا، ممرز، بلوط، افرا، داغداغان، شیردار، گونه های کلاه میر حسن، آویشن، اسپرس، چوبک، شبدر و دم روباهی اشاره کنیم.

منطقه مذکور، میان دو اقلیم مرطوب - نیمه مرطوب و خشک - نیمه خشک قرار گرفته است، از این رو، تنوع گیاهی و جانوری در این منطقه بسیار بالاست.

از جمله گونه های جانوری موجود در این منطقه نیز می توان به پلنگ، شغال، روباه، گرگ، خوک وحشی، خرس قهوه ای، بز، شوکا، خرگوش، کل، بلدرچین، عقاب جنگلی، کرکس، شاهین، فاخته، کبک، قرقاول، کبوتر جنگلی و... اشاره کرد.

برای بازدید از این آبشار می بایست به روستای ابر و سپس به منطقه شیرین آباد مراجعه کنید. با رفتن به طرف کوه رستم، پس از یک ساعت پیاده ‌روی در مسیر پاکوب، آبشار آلوچال را مشاهده خواهید کرد.

دیدگاه کاربران


mohammd_hasan97
mohammd_hasan97
سه شنبه 06 خرداد 1399 ساعت 12:35

این آبشار از 2 تا آبشار تشکیل شده و حدود 2 ساعت پیاده روی تو دل جنگل داره 😍 اونم نه پیاده روی راحت .. اما به دیدن این آبشار زیبا می ارزه.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار