اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

البرز - کرج   ( استان البرز ، شهرستان کرج ، بخش چندار ، روستای برغان )
جمعه 05 آذر 1395

روستای برغان، واقع شده در استان البرز، شهرستان کرج ، بخش چندار، می باشد. برغان همچنین از غرب کرج در حدود 13 کیلومتر فاصله دارد. برغان در سرشماری سال 85 دارای 1623 نفر جمعیت بوده است. دو مسیر دسترسی برای روستای برغان وجود دارد یکی از سمت محله گوهردشت کرج و جاده آتشگاه و دیگری از سمت بزرگراه کرج قزوین و از سمت روستای کردان.
روستای برغان در بهار و تابستان دارای آب و هوایی معتدل و در پاییز و زمستانی سرد است. رودهای شاهرود و سنج که از رشته کوه های البرز می‌آیند، از این روستا گذر می‌کند.
قدمت روستای برغان ، بسیار بیشتر از شهر کرج (که بزرگترین شهر همجوار آن می‌باشد) است.

از آثار باستانی روستای برغان میتوان به پل تاریخی برغان، چنار قدیمی و سالخورده مسجد جامع ، درخت پیر سپید ارک و تپه باستانی قلعه کش کلا می توان اشاره نمود.

حسینیه اعظم برغان ار بناهای مهم مذهبی روستا می باشد که طبق نوشته کتیبه های سنگی به دست آمده از سردر آن، قدمت 500 ساله دارد و پیشینه آن به دوره صفویه می‌رسد. این بنا در حال حاضر تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می‌باشد. پل بسیار قدیمی نیز در ورودی حسینیه اعظم، و در روی شاهرود قرار دارد که قدمت آن با حسینیه برابر می‌باشد.
داخل حیاط حسینیه نیز درخت چناری با قدمت بسیار زیاد قرار دارد که دیدن قطر زیاد و بزرگی آن خالی از لطف نیست. داخل این درخت به دلیل پوسیدگی خالی شده و به شکل اتاقکی در آمده است که وسط آن با قرار دادن حوضی بسیار زیبا و قرار گیری سکوها در اطراف آن جلوه بی بدیلی به درخت کهنسال داده است. مردم روستا به شفا دادن این درخت اعتقاد دارند و به آن دخیل می‌بندند.
تپه کشکلا از دیگر جاذبه های روستای برغان میباشد که در گذشته قلعه ای در آن قرار داشته است ولی هم اکنون از آن به جز چند قطعه سفالی چیزی نمانده است.
سوغاتی های روستای برغان ، انواع لبنیات (شیر، سرشیر، دوغ ، ماست، ...) ، عسل، گردو ، آلو، توت می‌باشد.
با توجه به جاذبه ها و دیدنی های روستای برغان ، بازدید از آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

دیدگاه کاربران


its_yalda_313_chichi
its_yalda_313_chichi
چهارشنبه 21 خرداد 1399 ساعت 12:48

بسیار زیباست.. لبنیات خونگی و عسل برغان خوردنی ترین سوغاتی دنیاست.😍


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار