اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

مازندران - کلاردشت  
شنبه 19 تیر 1395

کلاردشت، دشتی بر فراز کوهها، منطقه ای کوهستانی است در غرب مازندران با وسعت 1509 کیلومترمربع، تابع شهرستان چالوس و متشکل از سه دهستان کلاردشت، بیرون بشم و کوهستان می باشد.
کلاردشت از جنوب قله تخت سلیمان تا حدود گردنه کندوان به خط الرأس اصلی البرز محدود میشود و رود چالوس از کنار آن میگذرد. دهستان کلاردشت با 39 آبادی در دشت کوچکی در دامنه تخت سلیمان واقع است.

این منطقه با دو جاده فرعی به راه اصلی کرج - چالوس و ساحل دریای خزر می پیوندد. جاده نخست از مرزن آباد در فاصله 25 کیلومتری جنوب چالوس منشعب شده و به طول 20 کیلومتر از میان تپه هایی که بر دامنه هایشان گندم و جو کشت میشود، میگذرد و دومین جاده، از عباس آباد واقع در جاده کناره، میان راه چالوس و تنکابن منشعب شده و به طول 25 کیلومتر پس از گذشتن از جنگلهای متراکم و بسیار زیبا در ناحیه نکارود به غرب دشت میرسد. وجود بیش از 45 قله بالای 4000 متر، نمونه کم نظیری از عظمت، صلابت و زیبایی رشته کوههای البرز را در کلاردشت به نمایش گذاشته است.

هوا در کلاردشت مه نسبتا دایمی دارد و دمای آن در برخی از روزهای سرد زمستان به حدود 30 درجه سانتیگراد زیر صفر میرسد.

دریاچه ولشت  با وسعتی حدود 20 هکتار در عمق تپه های شرقی کلاردشت در نزدیکی دهکده «سماء» واقع است  این دریاچه جزو زیست بومهای نادر مازندران است.

منطقه کلاردشت از لحاظ طول عمر ساکنان آن نیز شهرت دارد که این امر به زندگی طبیعی و متعادل و شرایط جغرافیایی مربوط است.

عبور از جاده کلاردشت و نگاهی نه چندان ژرف به طبیعت حتی بدون هیچ نظر کارشناسی به وضوح نشان میدهد که ساخت و ساز در این منطقه سالها پیش باید متوقف میشد . آلودگی اطراف جاده با زباله های غیرقابل جذب نیز وصله ناجور این طبیعت است.

کلاردشت در گذشته کلار خوانده می شد و کلار نام شهر و قلعه ای باستانی در محدوده کلاردشت امروزی بود. کلمه کلار نیز آنگونه که در فرهنگ فارسی آمده، و به فتح "ک" به معنی غوک و وزغ می باشد. اینکه چرا نام کلار بر این منطقه نهاده اند، به احتمال آن است که در قدیم در این دشت زمین های باتلاقی وسیعی وجود داشته است که اصطلاحا "لش" نامیده می شود و این زمین ها محل تجمع و تراکم انواع غوک و وزغ بوده است. چه بسا در گذشته های دور وسعت چنین زمین هایی بیشتر بوده و این محدوده مملو از جانوران مزبور بوده است و نام دشت به این سبب به کلار و بعد ها به کلاردشت شهرت یافته است.

تپه کلار که معرف ادوار مختلف فرهنگی و تمدنی از هزاره دوم و اول ق. م تا قرون میانه اسلامی می باشد در تاریخ 15/9/1344 تحت شماره 489 در فهرست آثار باستانی ایران ثبت گردیده است. منطقه کلاردشت و تپه باستانی کلار نمونه ای ارزشمند و عینی از مشارکت ساکنان کرانه های جنوبی دریای خزر در فرآیند تکوین و گسترش جوامع حوزه خزر و فرهنگ دامنه های شمالی سلسله جبال البرز در ادوار مختلف پیش از تاریخ، دوران تاریخی و اسلامی می باشد. این منطقه و تپه باستانی کلار از چنان اهمیتی برخوردارند که سزاوار مطالعه، حفاظت، مراقبت جدی و علمی و تحلیلی طیف علمی و تحلیلی طیف معرفی در سطوح مختلف منطقه ای، ملی و بین المللی می باشند. کشفیات قانونی و غیرقانونی در محوطه های باستانی کلاردشت که منجر به علمی و تحلیلی طیف علمی و تحلیلی طیف معرفی آثار ارزشمندی چون جام و خنجر طلائی کلاردشت به جهانیان گردید و توجه باستان شناسان، هنرشناسان و دیگر دانشمندان رشته های مرتبط را به خود جلب نمود، موجب ایجاد جایگاه وزین و شایسته ای از منطقه باستانی کلاردشت در دنیای علم باستان شناسی و تاریخ هنر و همچنین در اذهان عمومی گردید.

دیدگاه کاربران


mahboobehmarzban
mahboobehmarzban
شنبه 11 اردیبهشت 1400 ساعت 16:30

من عاشق هوای بارانی و بهاری کلاردشت هستم واقعا بی نظیر و دوست داشتنی است جنگل های کلاردشت پر از آرامش و حس خوب هستند🍃🌳🍃 حتما تجربه کنید.


azizi_photography
azizi_photography
یکشنبه 15 فروردین 1400 ساعت 12:30

من هروقت میرم شمال حتما میرم کلاردشت خیلی حس خوبی داره ویلا رزرو میکنم و چند شبی هم میونم آب و هواش عالیه.


sorna
sorna
شنبه 16 اسفند 1399 ساعت 12:56

کلاردشت در ارتفاعات کوه واقع شده و به ساحل هم دسترسی نداره و به همین خاطر هواش دور از رطوبت هست مخصوصا در فصل گرما داره.


sajad
sajad
چهارشنبه 15 بهمن 1399 ساعت 14:38

یکی از زیبایی های کلاردشت دریاچه ولشت هست میشه کنارش ساعت ها اتراق کرد و از طبیعت لذت برد.


skybab
skybab
دوشنبه 15 دی 1399 ساعت 15:54

بهشت روی زمین اینجا. اگر کلاردشت رفتید حتما گردو هم بخرید.


mn.flhi
mn.flhi
چهارشنبه 21 خرداد 1399 ساعت 15:06

خیلی زیبا و عالی ه😍😍 دشت وسیع با هوای فوق العاده..


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار