اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

البرز - طالقان   ( تهران، اتوبان کرج- قزوین، شهرستان طالقان، روستای کرکبود )
شنبه 27 خرداد 1396

آبشار کرکبود، آبشاری بسیار زیبا است که در میان  دره ای عمیق با صخره های سی تا پنجاه متری، هیبت خود را به رخ می کشد. کرکبود به سبب حجم بالا و سرعت آبی که دارد بسیار پرخروش و منحصر به فرد است. آب این آبشار پنج متری، از ارتفاعات حصارچال مازندران سرچشمه می گیرد و پس از عبور از دره‌ ای عمیق به رودخانه شاهرود میریزد. 

در قسمت پایینی آبشار کرکبود، حوضچه‌های کوچک پر آبی قرار دارد که برای شنا بسیار مناسب می باشند. همچنین در قسمت های پیرامونی آبشار، حفره‌هایی طبیعی وجود دارد که به شما این امکان را می دهد تا با استفاده از آن ها به فضای پشتی آبشار بروید و از مناظر خاص آن بهره مند شوید. بعضی بر این باورند که در گذشته ای نه چندان دور با استفاده از تیغه‌هایی در این حفره‌ ها، اتاقک‌های کوچکی ایجاد کرده اند تا نستعلیق نویسان در این نقاط بنشینند و به نوشتن قرآن و آثار ادبی مشغول شوند. 

آبشار کرکبود در تمام فصول زیباست و همچنین از آب فراوانی برخوردار است. اما بهترین فصل برای بازدید از این آبشار زیبا در فصول بهار و تابستان است، چرا که آب و هوای این آبشار برای فرار از گرما بسیار مناسب بوده و به دلیل حجم بالای آب این آبشار و خروش آن، قطرات خنک آبی که به طرف شما می بارد لذت وصف ناپذیری را برایتان به ارمغان می آورد.

مسیر دسترسی به آبشار کرکبود

برای رسیدن به آبشار کرکبود وارد اتوبان تهران - قزوین شده و پنج کیلومتر پس از آن که آبیک را رد کردید، باید به سمت زیاران تغییر مسیر دهید. برای ورود به جاده زیاران، از یک خروجی در سمت چپ دور زده و در نهایت به سمت راست رفته و به سوی زیاران حرکت کنید. پس از حدود سی و پنج کیلومتر وارد شهرستان طالقان خواهید شد. برای رسیدن به آبشار کرکبود، باید از طالقان عبور کرده و به راه خود ادامه دهید. پس از طی هشت کیلومتر، در سمت چپ جاده به تابلوی روستای کرکبود برخواهید خورد. جاده‌ای پر شیب و پیچ در پیچ در انتظار شماست که پس از آن با دشتی هموار و زیبا از شما استقبال می‌شود. از این دشت تا روستای کرکبود چهار کیلومتر راه در پیش دارید.

با توقف در روستای کرکبود، و بعد از گذر از باغات و نقاط سبز این روستا به بالای کوهی خواهید رسید. در راه صدای خروش رودخانه که در پیچ و و خم دره‌ها می‌غرد، به گوش می‌رسد. سپس با حرکت به سوی دامنه و پایین کوه، به پایین آبشار کرکبود می‌رسید.

دیدگاه کاربران


panabaz
panabaz
چهارشنبه 30 مهر 1399 ساعت 10:38

در سد طالقان نمیتونین ماهیگیری کنید چون نگهبانان محیط زیست اجازه نمیدن. چون هم خطرناک و هم فنس کشی شده. اطراف سد و جاهای دیگه اش امکان ماهیگیری نیست.


sima.rezaie_06
sima.rezaie_06
شنبه 01 شهریور 1399 ساعت 17:45

من رفتم طالقان هیچ جای زیبایی مثل این آبشار ندیدم. یبلاق بهشتی تهران همینجاست.


لیلا
لیلا
شنبه 18 مرداد 1399 ساعت 13:00

جای بسیار خوبیه فقط چون مسیر پله ای هست برای بچه ها خیلی جای راحتی نیست جای نشستن تو آبشار نیست خیلی


یوسف1360
یوسف1360
دوشنبه 13 مرداد 1399 ساعت 16:21

زمانی که پوشش گیاهی روی کوه ها خشک شود ، کبود رنگ میشود، به همین دلیل این روستا کرکبود نام گرفته است.


morinew60
morinew60
دوشنبه 23 تیر 1399 ساعت 17:26

کرکبود 😍 لعنتی خیلی خوبه. من همیشه اینجا میرم. طالقان واقعا همه جاش قشنگه.


محمدرضا
محمدرضا
پنجشنبه 12 تیر 1399 ساعت 20:21

سلام وقت بخیر ببخشید سفر به این آبشار برای حانواده هم میسر است؟ چه مقدار از مسیر را با پیاده طی کرد؟ جایی برای اتراق شبانه یا حداقل صرف یک وعده غذا وجو دارد؟ سپاسگزارم


karimiiii.z
karimiiii.z
شنبه 07 تیر 1399 ساعت 17:27

این منطقه طبیعت بکر طالقان محسبوب میشه و فوق العاده لذت بخش..تا آبشار پیاده روی داره. کسی رفت حتما مجهز بره تا توی مسیر اذیت نشید.


hadi.raf
hadi.raf
شنبه 31 خرداد 1399 ساعت 15:05

بعد از آبشار شلبان زیباترین آبشار طالقان کرکبود هست 😁 ما پارسال تا انتهای کوه کرکبود رفتیم چقدر جا قشنگ و دیدنی بود 🌹🌷


maryam_nassary
maryam_nassary
یکشنبه 25 خرداد 1399 ساعت 15:14

تا روستای کرکبود میشه با ماشین رفت و بقیه راه حدود 30 دقیقه پیاده روی راحت و سبک تا آبشار هستش. آبشار بسیار پر آب و دیدنی است.پیشنهاد میکنم حتما برید.


sorayaansari89
sorayaansari89
یکشنبه 18 خرداد 1399 ساعت 17:14

در فصل تابستان خیلی قشنگ نیست اما در فصل هایی که پر آب میشه واقعا جای باصفایی هستش.. من یک سال با تور در اواخر شهریور رفتم.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار