اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

البرز - طالقان  
دوشنبه 03 خرداد 1395

طالقان منطقه ای ییلاقی - کوهستانی است که در دره بزرگی در میان کوههای البرز قرار گرفته است که از سمت غرب کندوان، تا چهل کیلومتری شرق استان قزوین گسترده شده است و از مناطق شهرستان ساوجبلاغ از توابع استان تهران به شمار میرود.

طالقان از حدود 80 روستا تشکیل شده است. مردم منطقه سرسبز طالقان به زبان فارسی با لهجه تاتی صحبت میکنند.

طالقان رود یکی از مهم ترین رودخانه های طالقان می باشد که از حاشیه جنوبی شهر گذر میکند و به رودخانه دیگری به نام شاهرود می ریزد. یکی از اصلی ترین جاذبه های طالقان داشتن شرایط آب وهوایی، فضاهای سبز طبیعی، باغات، رودخانه و چشمه های جاری در این منطقه است. اغلب به شهر طالقان شهرک نیز میگویند

راه دسترسی به طالقان

بعد از ورود به اتوبان کرج - قزوین با طی مسافتی حدود چهار کیلومتر بعد از آبیک، خروجی سمت راست اتوبان مسیر اختصاصی به سمت طالقان است که بعد از گذشتن از روستای زیاران  وارد دره طالقان شده و به شهرک طالقان می رسیم. برای اقامت در طالقان نیز میتوانید با اجاره ویلا یا سوییت از سایت ویلاجار آخر هفته و تعطیلات خوبی را در کنار خانواده سپری کنید و به راحتی از مکان های تفریحی و توریستی در این منطقه بازید کنید.

جاذبه های گردشگری و دیدنی طالقان

طالقان دارای جاذبه های گردشگری بسیاری از جمله چشمه ها، آبشارها، غارها و مسیرهای پیاده روی، پوشش های گیاهی و ... است.

چشمه های دایمی و فصلی
طالقان دارای حدودا 399 دهنه چشمه دائمی و 57 دهنه چشمه اصلی میباشد که : چشمه آب گرم گنداب، چشمه آب گرم شمال روستای هرنج، چشمه آب گرم بالاطالقان، چشمه آب گرم خچیره، از مهمترین و اصلی ترین چشمه ها و سفره های آب زیرزمینی در این منطقه میباشد.

از جمله ی آبشارها در طالقان
آبشاری به طول حدود سی متر در شمال روستای خسبان به نام آبشار شلبن
آبشاری دیگر در روستای جزینان به نام آبشار نرنو
آبشار آسکان که در زمستان به شکل یخشار است
آبشاری در غرب قله شاه البرز به نام آبشار سفید آب
در روستای خچیره آبشار وارکش
در روستای مهران آبشار فصلی میلین
آبشار حیاط  و آبشار فصلی خشکه چال یا سیاه چره در روستای زیبای سوهان

غارهای زیبا در طالقان
غار زالنگاه، در شمال غربی روستای دنبلید
در شمال روستای بزج، غار بزج
درجنوب قله آلانه سر در روستای ناریان، غار مرغ بند

طالقان و پوشش گیاهی
منطقه زیبای طالقان به علت قرار گرفتن در میان کوههای البرز، داشتن خاکی حاصلخیز و هم چنین میزان رطوبت بالا و وجود چشمه های متعدد در این منطقه باعث سرسبزی طالقان شده است و باعث رشد باغات میوه از جمله گردو، زالزالک، سیب، بادام کوهی، گیلاس، زیتون، گلابی، زرشک کوهی، درختان چنار و بید، رویش گیاهان با خاصیت دارویی و زینتی شامل: ریواس، کاسنی، تره کوهی، جو شیر، شنگ، صعلب، آویشن، بومادران، گون، گلهای شقایق و… در این منطقه شده است. هم چنین وجود اختلاف ارتفاع و توپوگرافی متنوع، گونه های گیاهی متنوعی در طالقان دیده میشود.

طالقان و پوشش جانوری
طالقان همچنین زیستگاه حیوانات و پرندگان متعددی از جمله خرگوش، شغال، گرگ، کفتار، خرس، گراز، عقاب، قوش، کبک دری دم جنبانک، زاغچه و موارد بسیاری دیگر است.

 

دیدگاه کاربران


محمودی
محمودی
یکشنبه 29 تیر 1399 ساعت 17:21

روستای ایستا در حومه‌ی طالقان، از عجیب‌ترین روستاهای ایران هستش که اهالی این روستا اجازه ورود بانوان به روستای خود را نمی‌دهند.


makiei43
makiei43
چهارشنبه 11 تیر 1399 ساعت 14:12

من چند بار رفتم طالقان همون اولش رستوران داره ولی بعدش که برید بالاتر دیگه همش کوه میشه. اگر چند ساعته خواستید برید موادغذایی واسه تو راه ببرید. اما میتونید سوئیت هم اجاره کنید.


مونا
مونا
یکشنبه 01 تیر 1399 ساعت 14:04

طالقان جاهایی داره که به جرات میتونم بگم تیکه ای از بهشته. فقط فقط باید بدونی کی و کجا بری. و برنامه ریزیت برای یه سفر یه روزه یا صرف ناهار نباشه.


nnaaffaass6194
nnaaffaass6194
دوشنبه 26 خرداد 1399 ساعت 13:25

بی نظیر 👏👏 من عاشق هوای ابری و بارونی طالقان هستم.😍 خاک حاصلخیزی که طالقان داره باعث شده محصولاتی مثل گیلاس به وفور اینجا یافت بشه..


hasankarimi4740
hasankarimi4740
چهارشنبه 21 خرداد 1399 ساعت 17:09

دریاچه سد طالقان؛ ابتدای دریاچه خیلی منظره قشنگی داره.👏👏👏


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار