اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

مازندران - بابلسر  
پنج شنبه 25 خرداد 1396

بابلسر از زیباترین و قدیمی ترین شهرهای استان مازندران می باشد. این شهر به علت وجود رودخانه ای که از درون آن عبور می کند همواره شاهد رفت و آمد کشتی های ماهی گیری و پل های قدمی فلزی بوده است. این شهر دیدنی های جالب توجهی دارد که یکی از آنها، بازار محلی می باشد. بازارهای محلی و سنتی در بابلسر با رونق زیادی پویا هستند و بزرگترین آنها بازار روز در مرکز شهر می باشد. این بازارهای دیدنی که هرگونه مایحتاجی را برای مردم فراهم می کنند و در ایام تعطیل و عید بسیار شلوغ و پر رفت و آمد هستند. حتی اگر قصد خرید ندارید، بازارهای بابلسر برای گشت و گذار مکان مناسبی می باشند.

بابلسر دو بازار به نام های بازار روز قدیم و بازار روز جدید دارد که در آن محصولات مورد نیاز اهالی این شهرستان عرضه می شود. بازار بابلسر بسیار متنوع است و بیشتر مشتریان آن را مردمان محلی تشکیل می دهند، اما در فصولی که گردشگر زیاد است مسافران نیز به این بازار می آیند و از حاصل دسترنج روستاییان بهره می برند.

بازار جدید ولی عصر که نام غیر رسمی آن بازار ماهی فروش ها نیز است، دارای دو راه اصلی می باشد. مغازه ها در بازار ولیعصر بسیار متنوع هستند. مغازه های ترشی جات فروشی، که علاوه بر ترشی که به صورت آماده در شیشه های کوچک و بزرگ عرضه می کند، محصولاتی چون زیتون گوشتی و روغنی، زیتون کنسروی، رب انار ترش و شیرین محلی، سیر ترشی هفت ساله، ترشی بادمجان و فلفل، زیتون پرورده، زیتون سیاه، عسل طبیعی، کره محلی و آب نارنج و حتی بعضا ماهی دودی سفید و کفال نیز عرضه می کنند. بیشتر این مغازه ها در یک راسته قرار دارند. از دیگر مغازه های این بازار می توان به مغازه ماهی فروشی، آجیل فروشی، برنج فروشی، لبنیات فروشی، پارچه فروشی، میوه فروشی، لوازم خانگی و صنایع دستی اشاره کرد.

بازار قدیمی امام خمینی، که نام های غیر رسمی آن، بازار ترکمن و یا بازار زنانه می باشد، دیگر بازار محلی بابلسر است. در قدیم به بازار زنانه معروف بود چون زن های محلی برای فروش محصولات خود به اینجا می آمدند. این بازار ویترین کلی محصولات بابلسر محسوب می شود زیرا همه تولیدات محلی و سنتی این شهر در این بازار روز در معرض عموم به نمایش درآمده است.

بازار روز قدیم شامل سه قسمت است که در قسمت اول این بازار، در سمت راست مغازه های صنایع دستی، نساجی و ترشیجات سنتی و میوه فروشی قرار دارد و در سمت چپ آن نیز میوه فروشی و سبزی فروشی واقع شده است.

رنگ های مختلف و تنوع بی نظیر محصولات در این بخش از بازار انسان را به وجد می آورد و چیدمان آنها نیز به زیبایی انجام شده تا مشتریان بیشتری به خود جذب کنند.

 درکل بیشترین سهم بازار روز بابلسر مربوط به دکه های مربافروشی، ماهی فروشی، برنج و حبوبات، دکه های فروش ترشی و غرفه های سبزی و میوه می باشد. انتهای این بخش نیز به میوه فروشان و زنان روستایی تعلق دارد. اکثر این بانوان، سالخورده هستند و همراه با فروش سبزی و فلفل و انجیر و میوه های تازه مانند نارنگی، انار، بلال، تولیدات روستاهای اطراف مانند ماست و تخم مرغ و کره محلی را به فروش می رسانند. غرفه های رنگارنگ ترشی و میوه و بوی تازگی سبزیجات حس خوبی به رهگذران میدهد. در میان این غرفه ها، غرفه های ماهی فروشی نیز قرار دارند که فروشندگان آنها ماهی های تازه مانند ماهی سفید را تمیز میکنند و به درخواست مشتری برش می دهند.

قسمت دوم بازار مربوط به وسایل سنتی ترکمن و صنایع دستی هندوستان و لباس های محلی سیستان و بلوچستان و همچنین مغازه های لباس فروشی می باشد. لباس های اهالی سیستان با رنگ های زیبا و زیور آلات و لباس ترکمن این قسمت از بازار بابلسر را به زیبایی هرچه تمام تر آراسته اند. قسمت دوم بازار قدیم سر پوشیده است.

قسمت سوم بازار که به بازارچه مرزی ترکمن معروف است و بیشتر محصولات آن را صنایع دستی و وسایل ترکمن تشکیل می دهد. بیشتر فروشنده این مغازه ها بانوان ترکمنی هستند. مغازه هایی مانند عینک فروشی و لوازم آرایشی و بهداشتی، مغازه سفره فروشی، مغازه خیاطی، مغازه عطاری،  لوازم خانگی، مغازه کیف و کفش فروشی، وسایل شنا نیز در این قسمت عرضه می شود.

مسیر دسترسی به بازارهای بابلسر

بازار ولی عصر بابلسر: برای رفتن به این بازار دو راه اصلی وجود دارد، یکی از این راه ها در خیابان شهید رجائی است و راه دیگر که درب اصلی بازار در آن قرار دارد در خیابان شهید بهشتی روبروی مسجد جامع واقع شده است.

بازار قدیمی امام خمینی بابلسر: این بازار نیز دارای دو ورودی است که یکی از آنها در خیابان شهید رجایی است و درب دیگر آن در کنار پاساژ طیری قرار دارد.

اگر میخواهید لذت خرید از بازار بابلسر را بیشتر تجربه کنید و قصد اقامت در بابلسر را دارید میتوانید با اجاره ویلا در بابلسر و یا اجاره سوئیت در بابلسر اقامت بسیار خوبی را داشته باشید.

دیدگاه کاربران


عاطفه
عاطفه
دوشنبه 03 مهر 1402
سلام چقدر حال خوب به ادم میده این بازار
من سبزی مرغ و ماهی شکم پر خریدم
خیلی خوشمزس 😋
ولی متاسفانه کارت مغازه رو گم کردم 🤦
حالا هیچ جوره دسترسی ندارم بهشون 😕
راضیه
راضیه
شنبه 04 شهریور 1402
خیلی خوب بود من از اونجا چای خریدم عالی بود منتها الان کارت که صاحب مغازه بهم داد گم کردم الان میخام چای بخرم !!!
پروانه
پروانه
چهارشنبه 03 خرداد 1402
قدم زدن در بازار و خرید کردن حس قشنگی داره
مریم
مریم
یکشنبه 27 آذر 1401
من بازار سنتی بالباسهای هندی و ترکمن رو پرسیدم کسی نمیدونست .
مریم طبا طبایی
مریم طبا طبایی
دوشنبه 09 آبان 1401
خیلی گرون فروش هستند
ستاره
ستاره
چهارشنبه 03 آذر 1400
بازارهای محلی واقعا حال و هوای خاصی دارن، بازار بابلسر و یه بار رفتم پر از آلوچه های خوشمزه و طبیعیه
masoud
masoud
دوشنبه 28 تیر 1400
ترشی هاش عالی است ولی خیلی گران فروش هستند مخصوصا وقتی بفهمند از شهر دیگری آمده اید.
rezashokr7926
rezashokr7926
دوشنبه 10 خرداد 1400
ماهی های بازار بابلسر خیلی گران و مردم محلی هم کسانی که صیاد و ماهی فروش نیستند توانایی خرید ندارند.
efatgolami1361
efatgolami1361
سه شنبه 12 اسفند 1399
من شمال و بابلسر رو فقط بخاطر بازار محلیش میخوام مخصوصا لواشک و زیتون پرورده هاش خیلی خوشمزه اند.
y1364m
y1364m
یکشنبه 12 بهمن 1399
بازار روز بابلسر واقعا انرژی خیلی خاصی داره و مملو از طراوت و زیبایی است. فروشنده ها و مردم محلی با لهجه گرم مازنی و لبخند فروشنده ها با قلب آدم عشق بازی میکنه.
vahids
vahids
چهارشنبه 03 دی 1399
اگر بازار بابلسر رفتید فقط و فقط از ترشیجات سنتی شون خرید کنید. همه اشون رنگ های طبیعی دارن زیاد بخرید ببرید شهرتون خراب نمیشه.
farhad_khan_k2
farhad_khan_k2
دوشنبه 26 آبان 1399
خیلی حال میده بازار روزهای شمال مخصوصا بازار محلی بابل سر 😍 میوه های تازه و خوش رنگ رو و خوش مزه👌👌👌👌
ne.gar4354
ne.gar4354
پنج شنبه 08 آبان 1399
آخی بابلسر جان حتما به بازارش بیاید و از ترشیجاتش خرید کنید.😋😋 من هر جایی که برم دوست دارم تو بازار محلی اش چرخه بزنم همونجا چیزی بخورم و مزه بودن در کنار مردم رو بچشم.
ghodrat.65
ghodrat.65
سه شنبه 15 مهر 1399
خیابان بازار بابلسر عالی عالی 👏 میدان گل به طرف بهشتی زیر باران خیلی نوستالژیک و خاطره انگیزه!
nahid_khaki
nahid_khaki
دوشنبه 20 مرداد 1399
وقتی وارد بازار میشید خانمها و آقایانی که محصولات باغ یا باغچه شون رو برای فروش آوردن میبینید. خیلی فضای بامزه و صمیمی داره.😍
نوذری
نوذری
سه شنبه 31 تیر 1399
این بازارچه خیلی حس خوبی داره. ما که سه روز اونجا بودیم هر روز میرفتیم به این بازار سر میزدیم.
errfan_3570
errfan_3570
شنبه 14 تیر 1399
بازارش بسیار دیدنی و جذاب و فضای صمیمی تو بازار حکمفرماست، هرکسی میره از ترشی های محلی اینجا بخره خوشمزه است..😋😋😋😋
tala84
tala84
یکشنبه 01 تیر 1399
بابل کلا وسایلش بهتر از شهرهای دیگه است. هم شهر بزرگیه هم سرمایه‌ دارن. بازار محلیش خیلی پر رونق و آدمو به وجد میاره... تو چهار راه شهدا هم پاساژهای خوبی داره.. اونجا هم بازار مدرن و امروزی هستش که لباساش خیلی شیکه.
hanie
hanie
دوشنبه 26 خرداد 1399
بازار روز بابلسر رو حتما برید چون خیلی دیدنی و جالبه. البته دو تا بازار سنتی هست که قدیمیه خیلی قشنگتره.
farzadipo
farzadipo
پنج شنبه 22 خرداد 1399
بازار ولی عصر یا همون بازار ماهی فروش ها در بازار سنتی بابلسر مرکز خرید انواع ماهی های شمال است که در خیابان بهشتی قرار گرفته است.
khadijeh_mirzaei
khadijeh_mirzaei
دوشنبه 19 خرداد 1399
فقط کدوهای بازار بابلسر 😍😋 بهترین میوه ها و انواع سبزی های تازه رو میشه در این بازار محلی پیدا کرد.😍

جمعه 12 اردیبهشت 1399
عالی