اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

گیلان - لنگرود  
سه شنبه 23 خرداد 1396

یکی از مناطق ییلاقی زیبا و خوش آب و هوای توریستی استان گیلان که در شهر لنگرود قرار دارد لیلا کوه است که محلیان آن را لیله کوه یا لیلی کوه می خوانند. فاصله لیلاکوه تا لنگرود سه کیلومتر میباشد.

نامگذاری لیلاکوه

نام این منطقه از نام لیاشاه گرفته شده است که به معنی پادشاه دختران و یا دخترشاه می باشد و به گفته محلیان لیلا کوه، لیاشاه نام دختر یکی از پادشاهان قدیمی در شرق گیلان بوده است که در جنگی که با عرب ها صورت گرفته شجاعت ها و دلاوری های فراوانی از خود نشان داده است به همین علت نام وی در تاریخ ثبت شده است.

ویژگی های لیلا کوه لنگرود

یکی از ویژگی های لیلاکوه که به خاطر آن شهرت یافته است این است که در تمام طول مسیر و کوهپایه لیلا کوه قهوه خانه ها و قلیان سراها و همچنین سفره خانه های فراوانی وجود دارد که به دلیل وجود این قلیان سراها لیلا کوه به قطب قلیان سرای گیلان شهرت یافته است.

از لحاظ موقعیت جغرافیایی در یک طرف لیلا کوه علی آباد، ملات و کومله قرار دارد و در طرف دیگر نیز اطاق ور و خرما قرار گرفته است و همچنین قرار گرفتن کوه های سرسبز، شالیزارها و همچنین ماهی هایی که داخل رودخانه ها هستند موجب شده زیبایی و جذابیت این منطقه افزایش یابد به طوریکه می توان آن را بهشت پنهان ایران دانست.

با یک بار رفتن به منطقه لیلا کوه و تماشای زیبایی ها و جذابیت های منحصر به فرد آن، این منطقه تبدیل به یکی از خاطره انگیزترین مناطقی می گردد که هر ساله آن را در لیست سفرهای خود قرار می دهید.

یکی از جذابیت ها و مناظر طبیعی این منطقه، قله عطاکوه است که این قله در میان محلیان، دکل خوانده می شود و علت این نام گذاری این است که بر روی این قله دکل های مخابراتی رادیو و تلویزیون نصب شده است. قله عطا کوه ارتفاعی در حدود 700 متر دارد و مرتفع ترین قله لنگرود و لاهیجان می باشد که از شمال شرق مشرف بر لنگرود و از شمال غرب مشرف بر لاهیجان است.

برای فتح این قله مسیرهای متنوعی وجود دارد اما معروف ترین و زیباترین مسیر، میدان و جاده لیلا کوه می باشد. اگر برای فتح قله عطاکوه بخواهید از روستاهای لیلاکوه و دیوشل عبور کنید مسیرهای فرعی متعددی برای رسیدن به آن وجود دارد اما باید تسلط کامل به منطقه و مسیر را داشته باشید تا بتوانید مسیر درست را بیابید. از جذابیت های تمام مسیرهای فرعی که به قله عطاکوه می رسد وجود جنگل های سبز مخملین، باغ های چای، باغ های پرتقال، آبشارهای خروشان به همراه چشمه ها و کوه های موجود در اطراف و همچنین آب و هوای بی نظیر می باشد که تماشای این مناظر موجب لذت بخش شدن پیمایش این قله می گردد. باغ های چایی منطقه با عبور از مسیر خاکی و پر پیچ و خمی امکان پذیر است که عطر چایی آن، انسان را مدهوش خود میسازد. در سفر به لیلاکوه و لنگرود از چای های محلی این منطقه به عنوان سوغاتی خرید کرده و به شهر خود ببرید. یکی دیگر از زیبایی های این منطقه این است که با نگریستن به دوردست ها می توانید پهنه آبی دریای خزر را نیز تماشا کنید.

مسیر روستای گالش کلام هم مسیر صعود است. تقریبا 500 متر که از میدان لیلا کوه به سمت بالا حرکت کنید به یک دو راهی رسیده که راه مستقیم همان مسیر اصلی و عمومی لیلا کوه است و مسیر سمت چپ با 45 دقیقه پیاده روی به روستای گالش کلام ختم میشود. این جاده آسفالت است. انتهای روستای گالش امام زاده ای قرار دارد که با گذر از مجاورت آن و ارتفاع گرفتن از مسیر پاکوب به سمت راست رفته و خود را به خط الراس برسانید تا از آن مسیر به طرف دکل حرکت کنید.

زمان مناسب برای بازدید از لیلاکوه

لیلا کوه در تمام فصول دارای زیبایی های منحصر به فرد می باشد اما بهترین فصل سفر به آن، فصل بهار و تابستان است که همه جا سرسبز و زیبا است.

دسترسی به لیلا کوه لنگرود

برای دسترسی به لیلا کوه از تهران میتوانید با اتوبوس های لاهیجان یا لنگرود در زمان 5 ساعت خود را به این شهر برسانید و در میدان فرمانداری به سمت راست بپیچید و وارد اولین خیابان از سمت لاهیجان شوید. فاصله ای که میان لیلا کوه و میدان فرمانداری وجود دارد در حدود 3 کیلومتر است و جاده آن آسفالت می باشد. ادامه جاده به روستای پرشکوه و کومله منتهی میشود.

نکاتی در سفر به لیلاکوه لنگرود

در مسیرهای منطقه لیلا کوه چشمه های زیادی دیده میشود که آنها ثابت و دائمی نیستند و نمی توان به وجود آنها اطمینان کرد، پس از مسیر عمومی یعنی مسیر روستای دوشل و جاده مال رو آقا سید جلیل اقدام به رفتن لیلاکوه کنید تا به یک چشمه گوارای دائمی در انتهای مسیر و قبل از خط الرأس آن برسید. همچنین می توان، بعد از عبور از روستای دیوشل از آب رودخانه جاری جهت پر کردن بطری های خود و نوشیدن استفاده کنید.

به علت وجود دکل های مخابراتی قله عطاکوه در طول مسیر آنتن دهی موبایل برقرار است و ممکن است فقط در چند نقطه محدود آنتن دهی صورت نگیرد.

افرادی که به منطقه آشنایی ندارند از مسیرهای فرعی نروند و در صورتی که تمایل به عبور از مسیرهای فرعی دارند میتوانند از یک راهنما کمک گرفته تا به قله برسند. مسیرهای فرعی در بین راه به دو راهی‌های منتهی میشوند که ممکن است یافتن راه درست دشوار باشد و خطر گم شدن در جنگل نیز وجود دارد. اگر تمایل دارید از مسیرهای جدید و فرعی استفاده کنید صبح پیمایش خود را آغاز کنید تا در صورت بروز مشکل به شب نخورید.

جاذبه های دیگر لنگرود

از دیدنی های لنگرود میتوان به پل خشتی لنگرود که از مشهورترین بناهای تاریخی شهر لنگرود محسوب میشود، تالاب کیاکلایه که از نظر گونه های حیاتی دارای تنوع بسیار بالایی میباشد، دریاچه یا استخر طبیعی کوله و... اشاره کرد.

اقامت در لنگرود

برای گشت و گذار و دیدن زیبایی های لنگرود میتوانید در این شهر اقامت داشته باشید و از ویلاهای اجاره ای لنگرود استفاده کنید. همچنین اقامت در لاهیجان نیز گزینه مناسبی برای مسافران لنگرود است. بخش اجاره ویلا در لاهیجان را در سایت ویلاجار مشاهده نمائید.

دیدگاه کاربران


داوود خانی
داوود خانی
چهارشنبه 03 آذر 1400
مردم محلی بهش لیلی کوه هم میگن، منطقه ی سرسبز و خوش آب و هوایه، بعضی از مردم معتقدند که بخاطر لیاشاه که دختر یکی از پادشاهان باستانی بوده اسم این منطقه رو لیلا کوه گذاشتن
samaneh
samaneh
شنبه 02 مرداد 1400
مردم محلی لیلا کوه را لیله کوه صا میزنند و بعضی از اهالی میگویند لیلا کوه برگرفته از نام لیاشاه است و لیاشاه دختر یکی از پادشاهان شرق گیلان است که بسیار قوی بوده است و به علت وجود قلیان‌سراها و قهوه‌خانه‌ها زیاد در مسیر به محل قلیان‌سرای و کافه های سنتی استان گیلان تبدیل شده .
paniycorn
paniycorn
سه شنبه 11 خرداد 1400
قشنگ ترین ویو رو لیلاکوه داره✨ خرداد و اردیبهشت بهترین زمان برای رفتن به این منطقه است. خیلی بکر و زیباست. امیدواریم این مکان بهشتی حفظ بشه و مثل خیلی از طبیعت گیلان از بین نره.
mahrooo.65
mahrooo.65
دوشنبه 06 اردیبهشت 1400
آرامش اول صبح و مه فضا و شبنم صبحگاهی این منطقه گوشه ای از زیبایی های گیلان جان است..لیلا کوه قطعا تکه ای از بهشتی است که خدا وعده داده است😍😍😍
memol
memol
سه شنبه 12 اسفند 1399
لنگرود برفی خیلی قشنگه هنوز هم برف هاش آب نشده ما رفتیم تا آب نشدن برید و عکس بگیرید و برف بازی کنید👌💚 بهترین منطقه تفریحی لنگرود لیلاکوه زیباست.
mjtb.e1
mjtb.e1
دوشنبه 13 بهمن 1399
ارتفاعات لیلا کوه بسیار بسیار دیدنی است🌷 اگر عازم این منطقه از گیلان شدید حتما از روستای آبچالکی هم دیدن کنید.
faramk
faramk
پنج شنبه 04 دی 1399
هر فصل زیبایی خودش را دارد لیلاکوه فقط باید به انتظار بشینی تا فصل زیبای بهار بیاد. من یک بار آمدم خیلی زیبا بود.
shaghayeghrahimi
shaghayeghrahimi
یکشنبه 18 آبان 1399
لیلا کوه،💚💚 کوهی زیبا در جنوب لنگرود گیلان هست و از میدان فرمانداری لنگرود یک جاده مخصوص برای سفر به این کوه زیبا در نظر گرفته شده.
aram
aram
سه شنبه 29 مهر 1399
واقعا آرامش خاصی داره این فضا👌👌👌 صعود گروه ما از لیلا کوه به عطا کوه بود ، لیلا کوه پایین هستش جاتون خالی بود 😜😛عالیه، خیلی وقت که دیگه صعود نکردیم، دلم تنگ شده واسه لنگرود❤️❤️❤️❤️❤️
fardin123778908846's
fardin123778908846's
شنبه 01 شهریور 1399
نام لیلا کوه برگرفته از نام لیلاشاه گرفته شده است.
bahareafroozeh
bahareafroozeh
یکشنبه 12 مرداد 1399
خوش بحالشون که اینجا زندگی میکنن. من حاضرم از تهران بیام لیلا کوه زندگی کنم. از طبیعت سرسبزش سیر نمیشید.
Shamim
Shamim
یکشنبه 22 تیر 1399
مسیرش قطعا تو هر فصلی قشنگی خاص خودش رو داره هرچند ما تو زمستون رفتیم و قطعا چون بالای کوه بود خیلی سرد بود و ترجیحمون این بود که به جای نشستن و غذا خوردن یه چای لاهیجانی دم کنیم و همراه نون محلی که پایین تهیه کرده بودیم بخوریم.
setari
setari
شنبه 07 تیر 1399
گیلان جاییست که بهشت و زمین به هم رسیده اند 👌 این منطقه جذاب که در لنگرود قرار داره از بهترین مکان های تفریحی و گردشگری گیلان هستش. توی هر فصلی قشنگه مخصوصا بهار.
spdhoef
spdhoef
شنبه 31 خرداد 1399
بعضی ها اعتقاد دارند که نام این منطقه از لیلا دختر یکی از شاهان شرق گیلان است که در جنگ با عرب ها شجاعت زیادی از خود نشان داده و در کتاب های تاریخی به یادگار مانده است.
a.f.s.i.43
a.f.s.i.43
یکشنبه 25 خرداد 1399
منطقه ییلاقی لیلا کوه در لنگرود زیبا در استان گیلان قرار داره و آب و هوای فوق العاده دل چسبی داره..🌹🌹🌹🌹 مدتی درنگ در طبیعت لیلا کوه و دیدن مناظر زیبای این منطقه به دنیایی می ارزد..
mohamad.sfandiari7479
mohamad.sfandiari7479
دوشنبه 19 خرداد 1399
بی نظیره بالای کوه چشم انداز فوق العاده ای داره و در مسیر هم سفره خانه هایی برای استراحت قرار گرفته که پیمایش لیلا کوه رو خیلی راحت تر می کند.❤️❤️❤️