اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

گیلان - ماسال  
یکشنبه 21 خرداد 1396

جاذبه ها و زیبایی های بیشمار و بی بدیل شهرستان ماسال آن را به قطعه ای از بهشت همانند می کند به طوریکه این منطقه دارای جاذبه های فراوان گردشگری همچون جنگل های انبوه با درختان سربه فلک کشیده، حیات وحش و گونه های گیاهی متنوع، دشت های سر سبز و صنایع دستی و آبشارهای خروشان طبیعی و خانه هایی با معماری سنتی زیبایی می باشد و حتی برای ساکنان آن نیز با این وجود که سالها در این شهر زیبا زندگی کرده اند همچنان تازه و دیدنی است.

در شهرستان ماسال آبشارهای فراوانی مشاهده می شود که از معروف ترین آنها می توان به آبشار ویوز در بخش ییلاقی النزه که در شاندرمن واقع شده است و همچنین آبشار خون که ارتفاعی بالغ بر 15 متر دارد و در قسمت اولیه دره جنگلی خون قرار گرفته است و یا آبشار زیبای رامینه که در حدود سیصد و پنجاه متری در قسمت بالایی جاده رامینه واقع شده است، نام برد.

مشخصات آبشار رامینه

آبشار رامینه از زیباترین آبشارهای این منطقه می باشد که در قسمت بالایی جاده اصلی و در میان انبوه درختان جنگلی می باشد و در فاصله ده دقیقه ای از جاده اصلی قرار گرفته است. این آبشار دیدنی در ارتفاع 629 متری از سطح دریا واقع شده و طول آن نیز به 10 متر میرسد.

آبشار رامینه آبشاری پر آب و خروشان است که با شیبی تند فرو می ریزد و از جمله آبشارهای بکر و منحصر به فرد این منطقه به شمار می آید.

طبیعت پیرامون آبشار نیز همچنان بکر و دست نخورده میباشد و این برای گردشگران بسیار مورد توجه واقع شده است.

رامینه در زبان پهلوی به معنی خوشی، آرامش، شادی و سرزندگی است و به جز این آبشار مکان های دیگری نیز به این نام مشهور بودند که همانند آبشار از این ویژگی های مثبت و جذب کننده برخوردار بوده اند.

اقامت در نزدیک آبشار رامینه

روبروی این آبشار هتل رامینه واقع شده که گردشگران میتوانند برای اقامت به آنجا مراجعه کنند. همچنین گزینه اجاره ویلا در ماسال نیز برای مسافران این منطقه توریستی موجود است. اگر به ماسال سفر کردید به جز دیدن آبشار رامینه میتوانید از دیگر جاذبه های ماسال مانند آبشار اره چمه و دهکده رویایی اولسبنگاه دیدن کنید.

مسیر دسترسی به آبشار رامینه ماسال

مسیر رسیدن به آبشار رامینه سر بالایی و دارای شیب زیادی می باشد که باید به صورت پیاده طی شود. مسیر مناسب دسترسی به آبشار در حال آماده شدن است و مدیر هتل رامینه پیگیری هایی دراین زمین انجام داده است. برای دسترسی به آبشار رامینه باید به شهرستان ماسال در استان گیلان سفر کرد و  قبل از منطقه اسب ریسه این آبشار دقیقا در مقابل هتل رامینه واقع شده است.

دیدگاه کاربران


davod_ebrahimi57
davod_ebrahimi57
شنبه 02 مرداد 1400 ساعت 17:30

آبشار بسیار بکر و دیدنی و در فصل بهار و پاییز بهترین زمان بازدید است و بسیار در فصل بهار سرسبز است.


raghez_tour
raghez_tour
چهارشنبه 12 خرداد 1400 ساعت 16:14

آبشار رامینه فوق العاده است💜 این آبشار در قسمت بالای جاده در میانه جنگل قرار داره و مسیر رسیدن به این آبشار خیلی سخت هست.


talaafsharnia
talaafsharnia
دوشنبه 06 اردیبهشت 1400 ساعت 16:54

آبشار رامینه یکی از جاهاى متفاوت و خاص گیلان است مسیر سختی داره اما واقعا زیباست.👏👌


safariiiing
safariiiing
چهارشنبه 13 اسفند 1399 ساعت 10:55

آبشار رامینه بالای جاده بام ماسال میان جنگل قرار داره و مسیرش هم خیلی صعب العبور و سخته.


sahell
sahell
دوشنبه 13 بهمن 1399 ساعت 12:00

عالی بود من به همراه گروه طبیعت گرد اینجا رفتم خاطرات قشنگ ماسال، هرگز از یادم نمیره. به جز این آبشار چند آبشار دیگه هم توی ماسال هستش.


niyayee
niyayee
یکشنبه 07 دی 1399 ساعت 14:45

در سفر به ماسال حتماً از آبشارهای آن دیدن کنید. این آبشار بالای جاده رامینه قرار داره و بسیار زیباست.


mehdi._ashkan
mehdi._ashkan
سه شنبه 20 آبان 1399 ساعت 10:51

یادش بخیر میرفتم ییلاق‌ ماسال ‌بالای کوه یک هفته میموندم بعد دیگه دوست نداشتم بیام پایین از کوه انقدر آبشار رامینه و طبیعت ماسال زیبا و عالی بود 💕💕💕💕💕 خیلی زیباست...💕💕


fifiii_faraah
fifiii_faraah
سه شنبه 20 آبان 1399 ساعت 10:48

اکثر کسانی که در این شهرستان زندگی می‌ کنند تالشی هستند که دهقانان معروف شاندرمن هم جزو این دسته محسوب می ‌شوند. مهاجران زیادی برای زندگی از استانهای اطراف به این شهرستان سرازیر شده‌ که جمعیتش رو خیلی بیشتر کرده.


hosseinmirzajani64
hosseinmirzajani64
پنج شنبه 01 آبان 1399 ساعت 10:04

ماسال مناظر زیبایی از جمله آبشار رامینه، ییلاقات زیبا و... داره که فکرش هم نمیکنید، من هر چی می بینم سیر نمی شم. حتما به ماسال بیاید و برای اقامت هم از خانه های روستایی استفاده کنید...خوش بگذره... 👌


fatemaaa1398
fatemaaa1398
دوشنبه 03 شهریور 1399 ساعت 17:40

برای کسانی که ماشین ندارند خیلی سخته بخوان بیان این منطقه 😐😐🙄


حسن1560
حسن1560
دوشنبه 13 مرداد 1399 ساعت 16:46

از بام سبز که بالا برید منظره زیبایی میبینید و بعدش به رستوران و آبشار رامینه دسترسی پیدا میکنید.


خدیجه
خدیجه
سه شنبه 24 تیر 1399 ساعت 17:31

آبشار رامینه با ارتفاع 10 متر از زیباترین آبشارهای این منطقه است.


dorrishahl
dorrishahl
یکشنبه 08 تیر 1399 ساعت 13:40

من که فکر نمی کنم بهتر از این ترکیب توی دنیا وجود داشته باشه..‌موسیقی طبیعت که از آبشار زیبا شنیده میشه و با درختان سرسبز زیبا و هوای تازه ماسال..عالی...😍


barani
barani
شنبه 31 خرداد 1399 ساعت 16:15

آبشار رامینه زیباترین آبشاری است که من تا حالا دیدم.. 👌 👌 در بالا دست جاده اصلی قرار گرفته و وسط جنگل بکر و دست نخورده.. با جاده حدود 10 دقیقه راهه.


saeed.dk
saeed.dk
یکشنبه 25 خرداد 1399 ساعت 16:03

انشاءالله مسئولین استانی وبالاًخص شهرستانی قدر این طبیعت بکر رو بدونن و با عدم مدیریت در صنعت توریسم این زیبایی خدادادی رو به نابودی نکشونن. شاید کمتر کسی بدونه اما ماسال به شهر آبشار نیز معروف است.


gholamrezahojjat
gholamrezahojjat
دوشنبه 19 خرداد 1399 ساعت 15:14

خیلی جذاب ودیدنی است 👌👌👌 این آبشار وسط جنگل های بکر ماسال قرار گرفته و خیلی پر آب هستش.