اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

گیلان - ماسال  
یکشنبه 01 اسفند 1395

آبشار زیبای اره چمه در محل تلاقی دو ییلاق کفتر خونی و سر دوله در ماسال واقع شده است و منظره دلنشینی را برای گردشگران و علاقه مندان به طبیعت به وجود آورده است. زیبایی این آبشار و البته درختان انبوه و طبیعت بکر اطراف آن، گردشگران و علاقه مندان به طبیعت را وادار می کند تا راه نسبتا طولانی را برای بازدید از این منطقه بسیار خوش آب و هوا طی کنند و ضمن یک کوهنوردی جالب از این جاذبه منحصر به فرد لذت ببرند.

نام این آبشار اره چمه بوده است اما اهالی این ییلاق آن را با نام آبشار 2020 نیز می شناسد و برای نامگذاری به آن دلایل جالبی نیز دارند.

به گفته ی برخی از این افراد ارتفاع این آبشار از سطح شهر ماسال 2020 متر بوده است، یا جالب تر از آن ارتفاع آبشار نیز بیست متر و بیست سانتیمتر مربع بوده است و دلیل سوم اینکه آب و هوای آن بیست درجه است.

مسیر دسترسی به آبشار اره چمه یا 2020

علاقه مندان به طبیعت و گردشگران باید برای دیدار از این منطقه زیبا پس از گذراندن مسافت چهل و پنج کیلومتر از شهر ماسال به سمت ییلاقات ماسال و ییلاق خاک مندان رفته و سپس مسافتی حدود ده کیلومتر دیگر را طی نموده و بعد از حدودا یک ساعت پیاده روی به آبشار زیبای اره چمه برسند.

دیدگاه کاربران


ebrhimia
ebrhimia
چهارشنبه 15 بهمن 1399 ساعت 12:50

آبشار اره چمه که فکر کنم اسم دیگه ای هم داره ما میخواستیم بریم اما محلی ها گفتن مسیر سختی داره و باید پیاده روی کنید که ما از پسش بر نیومدیم و منصرف شدیم.


majiid
majiid
شنبه 13 دی 1399 ساعت 15:38

اسم این آبشار به خاطر ارتفاع 2020 متر از ماسال آبشار 2020 شده.


poria
poria
چهارشنبه 21 خرداد 1399 ساعت 12:40

با ماسال در گیلان 45 کیلومتر فاصله داره، منظره خیلی خوبی داره و بهش 2020 میگن.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار