اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

گیلان - رودبار  
سه شنبه 17 بهمن 1402

ایران، یکی از زیباترین کشورهای دنیاست که از منابع طبیعی متنوعی از جمله دریا، آبشارها، رودخانه، دریاچه، جنگل، کویر، دشت های خرم، طبیعت سرسبز، برخوردار است.

البته به دلیل وجود رودخانه های جاری، کوه های متعدد سبز و جنگل های متراکم، در استان گیلان جاذبه های گردشگری پنهان و بی نظیری را میتوانید پیدا کنید.

یکی از زیباترین آثار طبیعت که در استان گیلان و شهرستان رودبار واقع شده، آبشار کلشتر و طبیعت بکر آن است.

روستای کلشتر و آبشار بکر روستا

روستای کلشتر، حدفاصل 3 کیلومتری شهر رودبار در جاده منجیل به سمت رودبار قرار دارد. این روستا که اقلیم جنگلی - کوهستانی دارد، هنوز بافت سنتی خود را حفظ کرده است. زمانی که به روستا میرسید آرامش طبیعت، تماشای رودخانه و چشمه روح هر بیننده ای را نوازش میکند. داخل روستا چشمه ای قرار دارد که در امتداد آبشار شکل گرفته است.

آبشار کلشتر، که حدودا 20 متر ارتفاع دارد، در هر چهار فصل پرآب است و یکی از آبشار های گیلان محسوب میشود که طبیعت بسیار خیره کننده و زیبایی را در اطراف خود تشکیل داده است و مقصدی جذاب برای گردشگران میباشد.

بهترین زمان بازدید از روستا و آبشار کلشتر

در تمام ایام سال امکان بازدید است اما بهترین زمان فصل بهار تا اوسط پاییز است چون آبشار در این فاصله زمانی پرآب تر است. به دلیل هوای شرجی و رطوبت هوا در تابستان و سرما در زمستان، کمتر کسی به این منطقه سفر میکند البته اگر قصد بازدید از مناطق کوهستانی و ییلاقی را داشته باشید تابستان بهترین زمان است.

اگر قصد کمپ در ییلاقات شهر رودبار را دارید حتما با تجهیزات کامل و تجربه کافی اقدام کنید چون لازم است مراقب مارهای سمی در این منطقه باشید.

برای اقامت شبانه درطول سفرتان میتوانید اقامتگاه های سنتی یا ویلاهایی که در شهر رودبار و نزدیک به آن هستند را اجاره کنید.

پیشنهاد میکنیم در طول سفرتان حتما از سایر جاهای دیدنی از جمله روستا و ییلاق سی دشت، روستای استخرگاه، دریاچه عروس، تپه مارلیک، روستا و چشمه آبگرم لویه، غار اسپهبدان رودبار و آبشار آلوبن بازدید کنید.

راه های دسترسی به آبشار و روستای کلشتر

ابتدا با استفاده از نقشه از شهر رودبار به سمت روستا حرکت کنید، در میدان اصلی روستای کلشتر تابلوی راهنما را مشاهده میکنید که میتوانید به مسیرتان ادامه دهید. حدود نیم ساعت پیاده روی دارید که بعد از عبور از چشمه کلشتر به آبشار کلشتر برسید.

دیدگاه کاربران