اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

گیلان - رودبار  
دوشنبه 29 آبان 1402

یکی از آبشارهای زیبا و چشم نواز در میان جنگل های هیرکانی استان گیلان، آبشار آلوبن است که در روستای سرسبز و توریست پذیر بالابراگور قرار دارد. این روستای زیبا در نزدیکی امامزاده هاشم واقع شده که دارای کوه های فراوان و آبشارها و رودخانه های متعددی است به همین خاطر از طبیعت حیرت انگیزی برخوردار است.

آنتن دهی موبایل و اینترنت در این روستا ضعیف است و اگر این مسئله را با نگاه مثبت ببینیم یک مزیت خوب برای دورماندن از دغدغه های شهر محسوب میشود.

به جز طبیعت زیبای آبشار آلوبن، مسیرهای پیاده روی در جنگل و روستا متعدد است و افرادی که اهل کمپینگ و پیاده روی و کوهنوردی هستند در نیمه اول سال به این روستا سفر میکنند چون به غیر از آب و هوای مطلوب در اوایل سال، آبشار نیز فصلی است و در بهار پر آب است و آب تنی در حوضچه پایین آبشار امکان پذیر است و کم کم در تابستان از حجم آب کاسته میشود ولی در هر صورت ارزش گردش و پیک نیک یک روزه را دارد.

فراموش نکنید اگر تصمیم به سفر به این منطقه جنگلی و زیبا را داشتید، حتما اطلاعات دقیق هواشناسی را کسب کنید، و تمامی لوازم و تجهیزات مورد نیاز همراهتان باشد. بهتر است در مواقع بارانی به تماشای آبشار نروید. فاصله آبشار آلوبن تا روستای براگور 3 کیلومتر است.

اگر در گوگل اسم آبشار را جستجو کنید به راحتی میتوانید مسیر را تا پای آبشار ادامه دهید.

اگر برای تماشای آبشار آلوبن برنامه ریزی کردید پیشنهاد میکنیم حتما از دیگر جاهای دیدنی رودبار از جمله، روستا و ییلاق سی دشت، روستای استخرگاه و دریاچه عروس هم بازدید کنید و برای اقامت چند روزه در رودبار ویلاها یا اقامتگاه های بومگردی در این منطقه را اجاره کنید.

دیدگاه کاربران


پوریا
پوریا
چهارشنبه 01 آذر 1402
من میخوام برم ولی کسی نظری نزاشته نمیدونم راهش چجوریه خواهشا محلییا راهنمایی کنن