اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

گیلان - لاهیجان  
دوشنبه 22 آبان 1402

شهر لاهیجان در استان گیلان از جاذبه های طبیعی و جنگل های زیادی برخوردار است که هریک از آنها زیبایی خاص خود را دارند و پیشنهاد میکنیم برای تماشای هر یک از آنها چندروزی در لاهیجان اقامت داشته باشید.

یکی از خاص ترین جنگل های لاهیجان جنگل عطاکوه نام دارد که مسیر دسترسی به آن از میان باغها و درختان بسیاری است که زیبایی آن را چندین برابر کرده است. عطاکوه آتشفشان قدیمی داشته است به همین خاطر اطراف آن را سنگهای خروجی آتشفشان تشکیل داده است.

عطاکوه از سطح دریا 700 متر ارتفاع دارد به همین خاطر وقتی به بالای قله برسید میتوانید لاهیجان و لنگرود را مشاهده کنید. روی قله این کوه دکل های رادیو، تلویزیون و مخابرات قرار گرفته است و برخی از محلی ها این قله را دکل مینامند.

جنگل عطاکوه در دامنه کوه قرار دارد و برای رفتن به جنگل حتما لازم است موقعیت جغرافیایی اینجا را بشناسید و بدانید از کجا به جنگل بروید یا از یک فرد محلی بخواهید تا همراهیتان کند. دقت کنید برای سفری مطمئن و بی خطر به عمق جنگل نروید چون ممکن است خطرناک باشد.

اگر قصد دارید با ماشین شخصی به جنگل بروید حتما از ماشین های آفرود استفاده کنید چون مسیر جنگل کمی دشوار است و ممکن است ماشین های معمولی قدرت بالا رفتن را نداشته باشند.

برای پیاده روی در جنگل حتما کفش مناسب و لباس های کوهنوردی همراه داشته باشید و مواد غذایی مورد نیاز همراهتان باشد تا بتوانید به راحتی چند ساعتی در جنگل بمانید.

بازدید از جنگل عطاکوه در هر فصلی زیباست اما فصل بهار یا تابستان بهتر است چون در فصل های پاییز و زمستان هوا بارانی و سرد تر است و بعضی مواقع رفتن به جنگل به دلیل بارندگی زیاد و وجود مه غلیظ، سخت است.

اگر به لاهیجان سفر کردید برای اقامت میتوانید ویلاهای سطح شهر یا اقامتگاه های بومگردی را رزرو کنید و علاوه بر جنگل عطاکوه، از بشم کوه که از ییلاقات معروف لاهیجان است دیدن کنید.

از دیگر جاهای دیدنی لاهیجان، استخر لاهیجان،  شیطان کوه، لیلاکوه و دیو شل کوه است که تماشای آنها خالی از لطف نیست.

دیدگاه کاربران


بهنام صمدی
بهنام صمدی
سه شنبه 23 آبان 1402
عالی. منظره بکر و فوق‌العاده