اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

گیلان - لاهیجان   ( لاهیجان )
پنج شنبه 01 تیر 1396

در قسمت شرقی شهرستان لاهیجان واقع در استان گیلان استخری بزرگ واقع شده است که به استخر لاهیجان شهرت دارد. 

استخر لاهیجان به دستور شاه عباس صفوی بنا نهاده شده است که در میان این استخر بزرگ، جزیره ای بنا نهاده شده که در میان قدیمی های لاهیجان به پشته و یا میان پشته و در میان جوانان به جزیره شهرت دارد. 

شاه عباس صفوی قصری عظیم در میان این استخر با شکوه و برای سکونت شخصی خود بنا کرد که در سفرهایش به لاهیجان در این قصر با شکوه اقامت داشت اما متأسفانه امروزه آثاری از این بنا به جای نمانده است.

این استخر عظیم مساحتی در حدود هفده هکتار دارد و عمق آن به چهار متر می رسد. در گذشته از این استخر بوسیله برای آبیاری مزارع برنج استفاده می شد. 

استخر لاهیجان از جمله اماکن زیبا و دیدنی شهرستان لاهیجان است که ویژگی آن، قرار گرفتن در پایین قله ای سرسبز و پوشیده شده از شمشاد است که به آن شیطان کوه گفته می شود و در گذشته به شاه نشین کوه شهرت داشته است. شیطان کوه نیز از جمله مکان های جذب توریسم در لاهیجان به شمار می آید. تمام سطح این کوه از پایین تا بالا سبز و پوشیده از مزارع سبز چای است به طوری که هیچ نقطه ای در آن نمی توان یافت که به رنگ سبز مزین نشده باشد. 

برای وارد شدن به جزیره ی استخر می بایست از پل سیمانی بلندی که در بخش جنوبی استخر قرار گرفته، عبور نمایید.

در این مکان دیدنی انواع امکانات رفاهی و خدماتی برای مسافران و گردشگران در نظر گرفته شده است به طوریکه دور تا دور استخر از فضای سبز، مراکز دیدنی و تفریحی و ... پر شده است.

در نهایت می توان گفت استخر پرآب و عظیم لاهیجان و شیطان کوه، طبیعتی بدیع و دیدنی را ایجاد کرده است که چشم هر بیننده را به خود خیره می‌ نماید. در سال های اخیر نیز با ایجاد آبشار مصنوعی در دامنه کوه شیطان و همچنین احداث بلوار و استراحتگاه با چشم انداز به کوه شیطان و استخر و فراهم آوردن سایر تمهیدات در جهت زیبا سازی و بهسازی این منطقه، لاهیجان را به یکی از قطب های گردشگری ایران تبدیل کرده است.

برای دسترسی به استخر لاهیجان می بایست به استان گیلان، شهرستان لاهیجان، بلوار امام رضا (ع) سفر کنید و از دیدن مناظر دیدنی این منطقه لذت ببرید.

دیدگاه کاربران


مریم
مریم
شنبه 29 آبان 1400
من اهل لاهیجانم از نظر من لاهیجان عروس شهرهای شماله، من هربار برم شمال حتما به این شهر میرم
ahmadhojati
ahmadhojati
یکشنبه 07 شهریور 1400
یک مکان بسیار مناسب و دلنشین برای پیاده روی و دوچرخه سواری.
soheila
soheila
یکشنبه 27 تیر 1400
قایق سواری داره و کلی کیف میده رفتید حتما قایق سواری کنید تا براتون خاطره ساز بشه.
amirtagihoushyar
amirtagihoushyar
یکشنبه 09 خرداد 1400
ای کاش در لاهیجان بودم و به کنار این استخر زیبا میرفتم نمای استخر از بالا خیلی خوشگله. مسجمه شادروان قایقران را هم در کنار این استخر ساختن.
eram.beautysalon
eram.beautysalon
شنبه 04 اردیبهشت 1400
شهر زیبای لاهیجان را در یک روز بارانی گشتیم بسیار زیباست 👌💓🌸 استخر لاهیجان به نظرم اصلی ترین جاذبه این شهر هست. شیطان کوه هم در نزدیک این دریاچه قرار داره.
ali.123456767
ali.123456767
دوشنبه 11 اسفند 1399
من دو سال اینجا دانشگاه بودم خیلی زود گذشت استخر بزرگ لاهیجان عالیه..
در وسط استخر یک جزیره‌ وجود داره که در زمان قدیم به آن میان پشته می گفتند و به وسیله یک پل سیمانی به حاشیه جنوبی استخر وصل شده.
sata
sata
چهارشنبه 08 بهمن 1399
طبیعت بکر و چشم نواز لاهیجان 😍 معجزه است. استخر لاهیجان غروب که میشه خیلی دلنشین.. پرنده هایی هم که بالای استخر پرواز میکنند فضای زیبایی به اینجا دادند.
mohammad
mohammad
دوشنبه 01 دی 1399
من یکبار اینجا رفتم و در آن موقع مسابقه ماهیگیری در روز جمعه در این استخر توسط محلی ها انجام شد. ماهی های بزرگ و گوشت داری هم داشت.
solmaz_hario
solmaz_hario
یکشنبه 18 خرداد 1399
این استخر بزرگ قطب مهم گردشگری لاهیجان زیباست..امکانات رفاهی مناسبی اطراف استخر قرار داره و مراکز تفریحی زیادی هم هستش.