اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

تهران - دماوند  
سه شنبه 21 اردیبهشت 1400

شهر دماوند در استان تهران، با داشتن آب و هوایی دلچسب و جاذبه هایی مانند روستای آینه ورزان و چشمه اعلاء همواره یکی از مقاصد محبوب و پرطرفدار گردشگران و طبیعت‌دوستان پایتخت بوده است. در این مقاله به معرفی یکی دیگر از جذابیت های این منطقه خوش آب و هوا به نام دره گروبار و آبشار زیبای آن می پردازیم.

در دره روح افزا و زیبای گروبار، درختان گردو و ارس که عمدتا کهنسال هستند و قطر تقریبی هر کدام از آنها به 14 متر میرسد، دیده میشود، همچنین تماشای رودخانه پرآب و درختان بید در این دره خالی از لطف نیست. منطقه گروبار از مناطق قدیمی دماوند است که وجود سنگ قبرها و سنگ آسیاب گواه این ادعا هستند. یک بازار قدیمی نیز در نزدیکی دره وجود داشته که در گذشته مکانی برای داد و ستد و خرید و فروش مردم محلی بوده است. این بازار از نظر ارزش فرهنگی و اقتصادی بسیار مورد توجه میراث فرهنگی قرار گرفته است. دره گروبار با هوایی خنک و مطبوع در سمت چپ دریاچه تار قرار دارد و ادامه مسیر دره به محل دریاچه میرسد.

در مسیر دره گروبار سه آبشار به نام های آبشار آینه رود، آبشار جنگلک و آبشار گروبار قرار دارند. آبشار گروبار از مهم ترین جاذبه های دره گروبار، میباشد. این آبشار در مسیر دره گروبار در حوالی دماوند قرار داشته و آب آن در نهایت به رودخانه تار سرازیر می شود. موقعیت جغرافیایی آبشار گروبار به صورت E520818 (شرقی)  و N354357 (شمالی) میباشد و در فاصله 5 کیلومتری از دماوند واقع شده است. ارتفاع آبشار گروبار از سطح آب های آزاد 2230 متر و طول آن 20 متر اعلام شده است.

در دره گروبار دره های فرعی دیده میشود که اکثر آنها دارای جهت شمالی هستند، سومین دره فرعی به سمت شمال، مکان آبشار گروبار است.

مسیر دسترسی به آبشار گروبار

برای دسترسی به آبشار گروبار از تهران به طرف بزرگراه کردستان و سپس از بزرگراه زین الدین وارد جاده دماوند شوید. از دماوند هم وارد بلوار بهشتی شده و به طرف مقصد در شرق دماوند حرکت کنید.

اقامت در دماوند

اگر قصد شب ماندن در دماوند را دارید میتوانید به سایت ویلاجار مراجعه کنید و اجاره ویلا در دماوند را انتخاب کرده تا سفری شیرین و خاطره ای خوش از دماوند داشته باشید.

تجربه بازدیدکنندگان دره و آبشار گروبار

دره گروبار منطقه ای بکر و زیبا و آب و هوایی دلچسب و طبیعتی سرسبز و روح افزاست. گروبار از دو محله بالا و محله پایین تشکیل شده است.

برای رفتن به منطقه گروبار و تماشای آبشار آن بهتر است که از خودروهای آفرود و شاسی بلند استفاده کنید.

این منطقه در گذشته محل زندگی مردم متمدنی بوده و در گذشت زمان به عنوان ییلاق مورد استفاده عشایر قرار گرفته است.

تماشای چشمه ها و رودخانه ها و مخصوصا درختان کهنسال گروبار را توصیه میکنم.

دیدگاه کاربران


sahar
sahar
یکشنبه 23 خرداد 1400 ساعت 16:32

من اینجا رفتم از اتفاقات جالبی که برام افتاد دیدن پلنگ از فاصله ده متری بود 😨 فکر نمیکردم همچین حیواناتی در این منطقه زندگی کنند.


aminpc2
aminpc2
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1400 ساعت 15:45

لوکیشن این آبشار عالیه. آخرین طبیعتگردی که سال گذشته داشتم اینجا بود. پیمایش نسبتا سبک و عالی..حتما کفش مناسب بپوشید.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار