اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

گیلان - آستارا  
دوشنبه 15 دی 1399

استان سرسبز گیلان مملو از جاذبه های گردشگری مانند جنگل های سرسبز، آبشار، ییلاقات زیبا و اماکن تاریخی است. چشمه آبگرم علی داشی یا چشمه آبگرم مشه سویی یکی از هزاران جاذبه این خطه سرسبز و یکی از ده ها چشمه جوشانی است که در قلب کوه‌های گیلان، مشرف به حیران و در محدوده جنوب و غرب آن قرار گرفته است. این آبگرم طبیعی به عنوان یک جاذبه اعجاب برانگیز و منحصر به فرد، جلوه خاصی به طبیعت آستارا داده است. علاوه بر آن این چشمه برای درمان برخی بیماران نعمتی بی بدیل است.

آبگرم علی داشی واقع در روستای گیلده در فاصله 30 کیلومتری از غرب آستارا است و به علت همجواری با جاده اصلی از سمت آستارا و گردنه حیران و همینطور قرار گرفتن در محیطی چشم نواز با ویژگی ییلاقی از محبوبیت بالایی در میان مسافران و کوهنوردان آستارا برخوردار می باشد و در هر زمانی میزبان توریست های این منطقه است.

این چشمه آبگرم در قسمت پایین یک پرتگاه سنگی قرار گرفته که نام این محوطه علی داشی میباشد و موقعیت قرار گیری آن در بالای دره گیله ده واقع است. فاصله چشمه آبگرم علی داشی تا روستای حیران 13 کیلومتر، قلعه شیندان 15 کیلومتر، تالاب استیل 31 کیلومتر، گردنه حیران 15 کیلومتر، امامزاده ابراهیم و امامزاده قاسم 37 کیلومتر میباشد.

آب چشمه آبگرم علی داشی به حوضچه ای در قلب یک صخره سنگی بزرگ سرازیر میشود. این چشمه علاوه براینکه در محوطه ای چشم نواز و سرسبز قرار دارد و از این حیث چشم انداز فوق العاده ای از مناظر را به گردشگران هدیه میدهد، دارای خواص درمانی بسیار زیادی میباشد و امراض گوناگونی مانند چشم درد، درد مفاصل از جمله روماتیسم، دل درد، باد و قولنج، کمر درد و ضعف اعصاب را تا حد زیادی بهبود میبخشد و یا حتی به طور کامل درمان می‌کند. حتی اگر هم با هدف درمان بیماری خاصی به این چشمه نیامده باشید میتوانید از آب تنی در این آبگرم لذت خاصی ببرید.

جاذبه های نزدیک چشمه آبگرم علی داشی

منطقه گردشگری حیران با داشتن جاذبه هایی همچون پیست کارتینگ، تله کابین، سورتمه گردنه حیران، شهر آستارا، منطقه گردشگری گیسوم، جنگل فندقلو، روستای کوته کومه و آبشار لاتون در نزدیکی چشمه آبگرم علی داشی در نوع خود منحصر به فرد و بی مانند است.

فصل بهار، طبیعت آستارا در اوج زیبایی خود قرار دارد و سرسبزی منطقه هدیه طبیعت به مسافران است. همچنین آب و هوا بسیار مطبوع و دلچسب میباشد. فصل زمستان برای سفر به این منطقه و آب تنی توصیه نمیشود.

مسیر دسترسی به چشمه آبگرم علی داشی

برای رسیدن به این چشمه به آستارا رفته و از آنجا به طرف روستای گیلده بروید. قبل از روستای گیلده از روستای سیج، درمان کشی و سپس چملر عبور میکنید.

بخش زیادی از مسیر رسیدن به چشمه قابل تردد با اتومبیل است. جاده خاکی میباشد، اما عملیات آسفالته شدن در حال انجام میباشد و رفت و آمد تا حد زیادی آسان است. جاده از ستیغ کوه عبور میکند و منظره زیبای دره را به چشمان رهگذران هدیه میبخشد. در مسیر این جاده و در مرکز روستا چشمه ای واقع شده است. چشمه آب معدنی در مالکیت یک خانواده میباشد و مردم میتوانند آنجا اتراق کرده و آب را به صورت بطری خریداری کنند. سپس از روستای درمانکشی عبور کرده و به طرف چملر و سپس علی داشی بروید.

اقامت در نزدیکی چشمه علی داشی

اگر قصد دارید شب را در این منطقه سپری کنید میتوانید به روستاهای اطراف رفته و از کلبه های چوبی استفاده کنید و یا از اجاره ویلا در گردنه حیران و همچنین اجاره ویلا در آستارا  اقامتگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

دیدگاه کاربران


asmani123
asmani123
دوشنبه 16 فروردین 1400 ساعت 11:14

این منطقه بسیار زیباست معرفی این مناطق به رونق گردشگری اینجا کمک زیادی میکند. اگر آمدید خیلی مراقب باشید و شیرجه نزنید.


korosh1
korosh1
شنبه 16 اسفند 1399 ساعت 16:10

چشمه آبگرم علی داشی 30 کیلومتری آستاراست جای بسیار زیبایی است اما مواظب باشید سنگ های کنار چشمه خیلی لیز هستند.


hamidreza.pourmasih
hamidreza.pourmasih
شنبه 18 بهمن 1399 ساعت 10:45

من با دوستانم یه کوهنوردی شبانه عالی به این منطقه و چشمه آبگرم علی داشی داشتم. خیلی خوش گذشت.


rezvan
rezvan
چهارشنبه 17 دی 1399 ساعت 15:41

جای خیلی قشنگی هستش و شنیدم آبش حتی برای چشم درد هم مفید است. البته در مورد آبگرم های دیگه همچنین خاصیتی رو نشنیدم تاحالا.


ndm
ndm
سه شنبه 16 دی 1399 ساعت 15:11

اینجا تعطیلات که میشه خیلی شلوغ میشه چون نزدیک جاده اصلی قرار داره و نزدیک آستاراست.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار