اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

مازندران - چالوس  
یکشنبه 17 اردیبهشت 1396

جاده چالوس برای اکثر ایرانیان نامی آشنا می باشد و تقریبا تمام فرعی های جاده چالوس به منطقه ای دیدنی، بسیار بکر و دست نخورده منتهی می شوند.

یکی از مناطق زیبای چالوس، روستای هریجان است که آبشار بلند هریجان نیز از جمله جاذبه های گردشگری این روستا به شمار می رود.

آبشار باریک هریجان در غرب روستا واقع شده است که در فصل زمستان بسیار پر آب و در ماه‌های گرم، بسیار کم آب می‌شود.

برای دسترسی به این روستا از تهران با حدود ۱۳۵ کیلومتر رانندگی به روستای هریجان خواهید رسید. زمانی که از تهران وارد جاده چالوس می شوید حدود چهار کیلومتر بعد از سیاه‌ بیشه در پیچ سمت راست جاده، تابلوی رستوران جعفر میردار سلطانی را خواهید دید که از این فرعی تا روستای هریجان تقریبا پنج کیلومتر راه دارید تا به یک طبیعت بکر و آرام برسید.

علفزارهای وسیع از دیگر دیدنی‌های روستای هریجان به شمار می رود. 

روستای هریجان زمانی از روستاهای پرجمعیت محسوب می شده است اما اکنون فقط تعداد کمی از خانواده‌هایی که در گذشته ساکن روستای هریجان بودند امروزه  نیز در این روستا زندگی می کنند هر چند با شناخته‌تر شدن این منطقه زیبای طبیعی، بعضی از مالکان و ساکنان قدیمی هوای ییلاق های قدیمی به سرشان زده و مدتی را در روستای خوش آب و هوای اجدادی می‌گذرانند.

منطقه ورود ممنوع هریجان

حیات وحش هریجان بسیار غنی است و وجود جانورانی مثل بز، خرس، تیهو و کبک موجب شده که این محدوده جزو مناطق حفاظت شده ایران باشد که شکار در آن ممنوع است. برای ورود به این منطقه و صعود به ارتفاعات مشرف بر روستا به مجوز محیط زیست نیاز خواهید داشت.

دیدگاه کاربران


mona.mountain
mona.mountain
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1400 ساعت 16:11

هریجان از مناطق خوش آب و هوایی است که برای یک سفر یک روزه خیلی خوبه👌 هریجان سه تا آبشار داره.


mehrdady
mehrdady
شنبه 14 فروردین 1400 ساعت 15:50

مسیر دسترسی آبشار زیبای چالوس از روستای هریجان است 😊 اینجا یک منطقه حفاظت شده است و روزهای عادی امکان رفتن داره.


toofan
toofan
شنبه 16 اسفند 1399 ساعت 10:42

متاسفانه طبیعت زیبای روستای هریجان نابود شده از سال هفتاد و پنج تا الان این منطقه بسیار مورد آسیب و اقدامات نادرست قرار گرفته.


mehdi
mehdi
پنجشنبه 14 اسفند 1399 ساعت 10:24

برای رسیدن به این آبشار زیبا باید از روستای هریجان عبور کنید که کلا این منطقه حفاظت شده هستش. ایام غیر تعطیل و روزهای عادی رو برای رفتن به اینجا پیشنهاد میکنم.


sem
sem
چهارشنبه 15 بهمن 1399 ساعت 11:52

روستای هریجان در ابتدای منطقه حفاظت شده هریجان قرار گفته و حیواناتی مانند کل و بز و کبک و خرس و حتی پلنگ در این محدوده زندگی میکنند.


mitr
mitr
شنبه 13 دی 1399 ساعت 15:09

مسیر آبشار هریجان بسیار زیباست. در این مسیر که کمی شیب‌ دار هستش و در سمت راستش قبل از اینکه مسیر به صورت سنگلاخی بشود، یک فضای علفزاری هست که میشه چند ساعتی رو اونجا استراحت کرد.


decorativesun
decorativesun
چهارشنبه 21 خرداد 1399 ساعت 12:09

روستای زیبای هریجان در استان مازندران بعد از سیاه بیشه قرار گرفته بالا رفتن از آبشار هریجان بسیار سخت است چون مسیر بسیار کم تردد و دست نخورده است.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار