اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

البرز - کرج   ( جاده چالوس - روستای ارنگه )
جمعه 09 تیر 1396

پس از طی کردن17 کیلومتر از کرج درجاده کرج _ چالوس در نزدیکی روستای ارنگه به روستایی سرسبز و با صفا میرسیم، که دارای آبشار هفت چشمه است. این منطقه یکی از زیبا ترین مناطقی است که در جاده چالوس قرار دارد. ارتفاع این آبشار حدود 90 متر است مسیر رفتن به آبشار هفت چشمه از میان دره ای سنگی و صخره ای است به همین دلیل در فصل های بارندگی و زمستان رفتن به انجا بسیار سخت و خطر ناک است و پیشنهاد میکنیم در این فصل به آنجا نروید، اما دلیل اصلی نامگذاری این منطقه وجود 7 چشمه کوچک به ارتفاع تقریبا 5 متر است، که باعث شده به آن منطقه هفت چشمه بگویند. در طول مسیر که دامنه کوه و دره زیبا و سرسبز است شما اول هفت آبشار را میبینید و سپس با باریک تر شدن دره و صخره ای تر شدن مسیر شما شاهد آبشاری بلند و وحشی خواهید بود.

بهترین فصل برای رفتن به این آبشار زیبا فصل بهار و تابستان است که هم از طبیعت زیبای آن لذت ببرید و هم بتوانید در زیر نور آفتاب فارغ از گرما آب تنی کنید، همچنین پوشش گیاهی آن نیز بسیار چشم نواز است که پوشش اصلی آن درخت بید است اما در بین راه بوته و درخت های زرشک، زالزالک، ازگیل را نیز مشاهده میکنید. هر ساله و همه روزه تورهای گردشگری و طبیعتگردی یک روزه برای سفر به این منطقه خوش آب و هوا برگزار میشود، پیشنهاد میکنم که با تجهیزات به آنجا بروید، و حتما کفش مناسب داشته باشید. بهتر است دوربین عکاسی فراموش نشود چون ثبت لحظه لحظه این منطقه و آبشار زیبا برای علاقه مندان به عکاسی، هیجان خودش را دارد.

همچنین این منطقه جز مناطق حفاظت شده برای زندگی حیوانات و پرندگانی چون پرستو، کبک، کلاغ نوک قرمز و.. است.

مسیر رفتن به آبشار هفت چشمه:

وارد جاده چالوس شده، پس از میدان امیرکبیر و گذشتن از تونل اول که در حدود 18 کیلومتر مسافت طی کرده اید تابلو روستای ارنگه در سمت راست جاده را میبینید، وارد جاده شده و با گذر از روستای آدران، به روستای هفت چشمه میرسید که از آنجا به آبشار دسترسی خواهید داشت.

دیدگاه کاربران


afshinnademi
afshinnademi
شنبه 12 مهر 1399 ساعت 16:25

شنیدم در ملک شخصی یک نفر واقع شده ... با مساحت بسیار بالا به ملک شخصی تبدیل شده ... هیچکس هم نظارتی نمیکند. اما بسیار زیباست❤️


شایان
شایان
یکشنبه 19 مرداد 1399 ساعت 17:15

اگه میخواین از طبیعت سبز و کوه و دره و آبشار و رودخانه لذت ببرید حتما یه سری به اینجا بزنید, اول جاده چالوس به سمت ارنگه هستش...من که سیر نمیشم از این طبیعت زیبا.


خدایاری
خدایاری
یکشنبه 29 تیر 1399 ساعت 17:17

در ابتدای مسیر روستای ارنگه واقع شده، بعد از حدود 500 متر از ابتدای جاده باید ماشینتون رو پارک کنید و مسیر باریکی که در سمت چپ جاده و کنار یه ساختمان وجود داره رو پیش بگیرین، ابتدای مسیر هم راحته و هم جا برای نشستن زیر سایه بیدها و درختان زیبایی که وجود داره هست.


nikinil
nikinil
چهارشنبه 11 تیر 1399 ساعت 14:03

من یه منطقه تفریحی دیدم اسمش آبشار تهران هستش هفت تا چشمه داره و حالت کوه مانند داره اما این هفت چشمه نزدیک روستا هستش و توی جاده چالوس قرار داره.


alihadadi
alihadadi
یکشنبه 01 تیر 1399 ساعت 13:49

در طول مسیر این آبشار زیبا غارهای طبیعی فوق العاده ای وجود داره که برای عکاسی سوژه عالی هستند. پوشش سبز رنگ گیاهان هم در مسیر خیلی فوق العاده است.


khoshgozaranha
khoshgozaranha
دوشنبه 26 خرداد 1399 ساعت 13:12

لازم نیست خیلی از کرج یا تهران دور بشیم.. آبشارهایی در اطراف تهران هستند که با دیدنشون باور نمیکنید این آبشارها نزدیک شهر شلوغ تهران باشه..آبشار هفت چشمه یکی از این آبشارهاست با طبیبعت سبز و زیباش که در روستای ارنگه میدرخشه..بعد از تونل اول جاده چالوس تابلو داره به سمت روستای ارنگه میرید.


khodabakhshi.mh
khodabakhshi.mh
شنبه 17 خرداد 1399 ساعت 15:07

آبشار ارنگه، بعد از هفت چشمه قرار دارد و مسیر دسترسیش هم تو جاده چالوس، بعد از تقاطع نوجان ( همون جاده ای که از آتشگاه میرسه به جاده چالوس ) بعد از تقاطع ارنگه، سمت راست یک باغ هست به نام هفت چشمه که از اونجا میتونید برسید به هفت چشمه و آبشار.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار