اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

مازندران - تنکابن  
چهارشنبه 09 فروردین 1396

 در استان مازندران آبشار های زیادی وجود دارد که به عنوان جاذبه های گردشگری این استان از آن ها یاد میشود. برخی از این آبشارهای مازندران آبشار دارنو در نوشهر و آبشار سنگ درکا در شهر آمل هستند. همچنین آبشار زیبای دیگری در استان مازندران وجود دارد که از سایر جاذبه های این استان ناشناخته تر است و به همین علت هنوز بکر و طبیعی بودن خود را حفظ کرد است. یکی از این آبشار زیبا آبشار تودارک نامیده میشود.

ویژگی های آبشار تودارک

آبشار تودارک بین تنکابن (شهسوار) و رامسر یکی از بلندترین آبشارهای استان مازندران و به ارتفاع تقریبی چهل و پنج متر در دل کوهستان واقع شده است و چشم انداز زیبایی از مناطق طبیعی ایران را برای طبیعت گردان به ارمغان آورده است.  

طی بازدید از منطقه ای که آبشار در آن واقع شده است جاذبه های دیدنی بسیار زیبایی از جمله رودخانه های خروشان و جنگل‌های انبوه مشاهده میشود که قدم زدن در این منطقه احساس آرامش و طراوت را در انسان بیدار میکند.  

آبشار تودارک شامل دو آبشار است که آبشار کوچکتر معروف به آبشار لیمرا و به ارتفاع هفت متر است و حوضچه ای ایجاد کرده است.

اولین آبشار تودارک با ارتفاع کوتاه و با شدت ملایم به حوضچه فرو می‌ریزد و آبشار دوم که 200 متر از آبشار اول فاصله دارد با ارتفاع بلندتری بر زمین می‌ریزد و قطرات آبی که در هوا پراکنده میکند هنگامی که با بوی گیاهان جنگلی در هم می‌آمیزد فضای زیبا و دلنشینی را به ارمغان می‌آورد.

مرطوب بودن دیواره آبشار باعث رشد انواع گلسنگ و خزه شده است و نیز وجود چشمه گوارا، روح و روان هر بیننده ای را نوازش می‌دهد. آب پس از ریزش به صورت نهری، از سطح جاده که همانند آب نما ساخته شده است عبور میکند.

اگر در فصل بهار و تابستان به آبشار مراجعه کردید می‌توانید در فضای جنگل تودارک تمشک و میوه های جنگلی جمع آوری کنید.  

توصیه های مهم هنگام سفر

قبل از رفتن به آبشار تودارک حتما از وضعیت آب و هوا مطلع شوید و اگر بارندگی بود از سفر به این منطقه صرف نظر کنید. چون فضایی که آبشار در آن وجود دارد یک فضای جنگلی است و با بارش باران و گل شدن زمین ها هم خودرویتان در زمین گیر میکند و هم قدم زدم در فضای گل آلود جنگل کار دشواری است.  

هنگام بازدید از جنگل تودارک نظافت را رعایت کنید و به هیچ وجه زباله های خود را در فضای جنگل رها نکنید زیرا این مسئله هم باعث به ظاهر مناظر آبشار لطمه میزند و هم برای درختان و موجوداتی که در جنگل زندگی میکنند خطر جدی محسوب میشود.

در منطقه آبشار تودارک هیچ نوع امکانات رفاهی و گردشگری وجود ندارد به همین دلیل تمام لوازم مورد نیاز از جمله آب، خوراکی و لوازم کمک های اولیه همراه خود بیاورید.

و برای اینکه لذت بیشتری از این سفر ببرید لباسهای راحت و کفش مخصوص پیاده روی استفاده کنید.

مسیر دسترسی به آبشار تودارک

برای رفتن به این آبشار باید از تنکابن به سمت رامسر حرکت کرده و بعد از پل شیرود به سمت روستای لشتو حرکت کنید. پس از طی چند کیلومتر به سه راهی می رسید. بعد از سه راهی به سمت راست بپیچید و دوباره به سه راهی دیگری میرسید که آن را هم باید به سمت راست بروید که از این سه راهی حدود بیست کیلومتر تا آبشار فاصله دارد. بخشی از مسیر دسترسی به آبشار تودارک، آسفالت نیست و استفاده از خودروهای آفرود توصیه می شود. حداقل تا دو روز بعد از بارندگی از این جاده استفاده نکنید.

اقامت در تنکابن

برای اقامت در تنکابن می‌توانید ویلاهای تنکابن را در سایت ویلاجار مشاهده کنید و از هزینه اجاره روزانه هر ویلا مطلع شوید.

در طی سفر به تنکابن حتما از دشت زیبای دریاسر و جاده جنگلی دوهزار نیز دیدن کنید.

دیدگاه کاربران


سحر
سحر
چهارشنبه 10 آذر 1400
از بلندترین آبشار های مازندرانه که از دو تا آبشار تشکیل شده، به آبشار کوچکتر آبشار لیمرا میگن، صدای آبشار خیلی قشنگ و آرامش بخشه
r.t8306
r.t8306
دوشنبه 04 مرداد 1400
در فصل بهار بسیار سرسبز و با طراوت است و آب بسیار زلالی هم دارد.😍😍😍😍😍
_nahasti_
_nahasti_
چهارشنبه 19 خرداد 1400
آبشار تودارک ارتفاع زیادی داره 👍👍 جاده جنگلی این آبشار خاکی و جنگلی و مملو از درخت های سرسبز است. تمشک های خوشمزه ای هم داره.
mahdiye.ashoori
mahdiye.ashoori
سه شنبه 18 خرداد 1400
تودارک زیبای من😍😍 حدودا 45 متر ارتفاع داره و در قلب جنگل واقع شده. برای رسیدن به این آبشار زیبا باید از میان جنگل عبور کرد.
hajati.amin
hajati.amin
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1400
آبشار تودارک بلند ترین آبشار مازندران است. در میان جنگل های تودارک قرار داره. مسیر تودارک هم برای قدم زدن خیلی عالیه.
amin
amin
یکشنبه 15 فروردین 1400
سفر به آبشار تودارک برای من یک تجربه جدید از طبیعتگردی بود. تنهایی رفتم جاده اش کمی مشکل بود و من رو با چالش های جدیدی مواجه کرد.
mahabad
mahabad
شنبه 14 فروردین 1400
من پاییز در جنگل های تودارک دوچرخه سواری میکنم خیلی خوبه. مسیرهای سخت و طولانی اما در نهایت لذت بخش و زیبا😘
mohsen4
mohsen4
شنبه 16 اسفند 1399
به نظر من زیبا ترین چشم انداز رو اینجا داره. پاییز خیلی خوشگل میشه.
omidzendegi88
omidzendegi88
پنج شنبه 14 اسفند 1399
من اینجا زمانی که پر از مه شده بود رفتم جای واقعا قشنگیه.👏👏😘😘 با دوچرخه هم میشه تا پای آبشار رفت.
rarr
rarr
چهارشنبه 15 بهمن 1399
جاده آبشار تودارک لشتو در فصل بهار بسیار دیدنی میشه. جاده اش خاکی اما امکان رفتن هست.
jarband
jarband
شنبه 13 دی 1399
دو تا آبشار اینجا قرار داره و آبشار کوچکتر در همان مسیر آبشار لیمرا و قبل از آبشار اصلی و قرار گرفته و موجب تشکیل یک حوضچه هم شده.
roli_perspolisi
roli_perspolisi
چهارشنبه 21 خرداد 1399
آبشار تودارک یکی از آبشارهای زیبا بین رامسر و شهسواره. بسیار زیباست 😍😍👌👌