اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

مازندران - تنکابن  
چهارشنبه 09 فروردین 1396

 آبشار تودارک بین تنکابن (شهسوار) و رامسر یکی از بلندترین آبشارهای استان مازندران و به ارتفاع تقریبی چهل و پنج متر در دل کوهستان واقع شده است و چشم انداز زیبایی از مناطق طبیعی ایران را برای طبیعت گردان به ارمغان آورده است. آبشار تودارک شامل دو آبشار است که آبشار کوچکتر معروف به آبشار لیمرا و پیش از آبشار اصلی و به ارتقاع هفت متر است و حوضچه ای ایجاد کرده است.

مرطوب بودن دیواره آبشار باعث رشد انواع گلسنگ و خزه شده است و نیز وجود چشمه گوارا، روح و روان هر بیننده ای را نوازش میدهد. آب پس از ریزش به صورت نهری، از سطح جاده که همانند آب نما ساخته شده است عبور میکند.

مسیر دسترسی به آبشار تودارک 

برای رفتن به این آبشار باید از تنکابن به سمت رامسر حرکت کرده و بعد از پل شیرود به سمت روستای لشتو حرکت کنید. پس از طی چند کیلومتر به سه راهی می رسید. بعد از سه راهی به سمت راست بپیچید و دوباره به سه راهی دیگری میرسید که آن را هم باید به سمت راست بروید که از این سه راهی حدود بیست کیلومتر تا آبشار فاصله دارد. بخشی از مسیر دسترسی به آبشار تودارک، آسفالت نیست و استفاده از خودروهای آفرود توصیه می شود. حداقل تا دو روز بعد از بارندگی از این جاده استفاده نکنید.

دیدگاه کاربران


rarr
rarr
چهارشنبه 15 بهمن 1399 ساعت 12:39

جاده آبشار تودارک لشتو در فصل بهار بسیار دیدنی میشه. جاده اش خاکی اما امکان رفتن هست.


jarband
jarband
شنبه 13 دی 1399 ساعت 15:27

دو تا آبشار اینجا قرار داره و آبشار کوچکتر در همان مسیر آبشار لیمرا و قبل از آبشار اصلی و قرار گرفته و موجب تشکیل یک حوضچه هم شده.


roli_perspolisi
roli_perspolisi
چهارشنبه 21 خرداد 1399 ساعت 12:30

آبشار تودارک یکی از آبشارهای زیبا بین رامسر و شهسواره. بسیار زیباست 😍😍👌👌


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار