اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

مازندران - نوشهر  
چهارشنبه 10 مهر 1398

یکی از جاذبه های گردشگری و طبیعی استان مازندران و شهرستان نوشهر، آبشار زیبای دارنو می باشد. در جنگل های نوشهر، هفت آبشار به هم پیوسته وجود دارد که یکی از آن ها، آبشار دارنو است. این هفت آبشار، به صورت پیوسته، پشت سر یکدیگر قرار دارند. این آبشار ها، به قدری زیبا و تماشایی هستند که از آن ها به عنوان گنجینه طبیعی ایران یاد می شود.

آبشار دارنو که حدودا 25 متر ارتفاع دارد، دومین و مرتفع ترین آبشار این مجموعه به شمار می رود. به تماشا نشستن این آبشار زیبا و مناظر سرسبز پیرامون آن، گوش فرا دادن به صدای دلنشین آب و همچنین استشمام هوای پاکیزه، بدون شک برایتان لذت بخش و خاطره انگیز خواهید بود.

در صورتی که قصد دارید به این منطقه بروید، می بایست وسایل و لباس ‌های مناسب به همراه خود ببرید. نزدیک ترین شهر به منطقه مذکور، مرزن آباد می باشد.

برای بازدید از آبشار دارنو، از محل پارک اتومبیل ها، مسیر طولانی را در دل جنگل باید پیاده روی کنید. قابل ذکر است که این مسیر، بسیار زیبا، سرسبز و تماشاییست، بنابراین در مدت پیاده روی، احساس کسالت و خستگی نخواهید داشت.

در صورتی که به حرفه عکاسی علاقه دارید، دوربین عکاسی تان را نیز همراه خود ببرید زیرا در این منطقه، سوژه ها و چشم انداز های بسیار زیبایی برای عکاسی وجود دارد.

منطقه ای که این آبشار در آن قرار گرفته است آب و هوای مرطوب دارد، به همین دلیل، در تمام طول سال می توان از آن بازدید نمود، لیکن بهترین زمان برای مراجعه به این منطقه، بهار و تابستان می باشد. در این دو فصل، هوا گرم تر است، بنابراین امکان آب تنی نیز برایتان فراهم خواهد بود. در نیمه دوم سال، به خصوص در فصل پاییز، این منطقه بسیار زیبا، رنگارنگ و رویایی خواهد شد. تماشای آبشار و مشاهده طبیعت با رنگ های گوناگون، تجربه فراموش نشدنی و دلنشینی برایتان می باشد.

هنگام سفر به این منطقه، حتما کفش مناسب و پوشاک عایق رطوبت همراه خود داشته باشید. در صورتی که تمایل دارید شب را در طبیعت سپری کنید، کیسه خواب یا پتوی مسافرتی، لوازم بهداشتی و شخصی، ظروف شخصی (بشقاب، لیوان، قاشق، چنگال)، لباس اضافه و چادر مسافرتی را فراموش نکنید. به دلیل اینکه در این منطقه فروشگاهی وجود ندارد، از قبل، از دو روستای دلسم و یا ویسر، وسایل و خوراکی های مورد نیازتان را خریداری نمایید.

به منظور دسترسی به این آبشار، می بایست از چالوس و از کمربندی نوشهر، به طرف جاده معدن سنگ نوشهر پیش بروید تا به دریاچه فراخین برسید. آبشار زیبای دارنو در نزدیکی این دریاچه قرار دارد. در مسیر رسیدن به آبشار دارنو، یک رودخانه نیز مشاهده خواهید کرد. در هنگام بازدید از این آبشار، بهتر است از شخصی که با این منطقه آشنایی دارد، راهنمایی بگیرید تا در جنگل گم نشوید. از اولین آبشار تا آبشار دارنو، حدوداً نیم ساعت پیاده روی در پیش رو خواهید داشت.

دیدگاه کاربران


امیرعلی
امیرعلی
یکشنبه 15 آبان 1401
خیلی محل قشنگیه و با شکوه ترین آبشاریه که دیدم و کلا نیم ساعت تا پای آبشار پیاده روی داره که مسیرش جنگلیه و رودخونه زلال هم در طول مسیر جریان داره
سیامک
سیامک
دوشنبه 06 دی 1400
اگه خواستید این آبشار زیبا رو ببینید باید اول به نوشهر برید و از نوشهر به سمت دارنو حرکت کنید، مسیر خاکیه و انتهای آن از کنار رودخونه میگذره که اگه در ماه های پر آب سال سفر کنید نمیتونید اون مسیر و با ماشین برید و باید حتما پای پیاده حرکت کنید که اونم نیم ساعت بیشتر طول نمیکشه
mehdinaderi56
mehdinaderi56
دوشنبه 29 شهریور 1400
من که به این آبشار رفته بودم نگهبان جنگل فراخین می گفت این آبشار از بین رفته
نسیم راست روشن
نسیم راست روشن
چهارشنبه 13 مرداد 1400
مسیر سختی و پیاده روی هم دارد حتما با یک راهنما برید و تجهیزات با خودتون حتما ببرید تنها نرید خلوته خطرناکه و طبیعت بسیار بکر و زیبایی دارد و آبشار بی نهایت دیدنی است .
nasrin.a.sh
nasrin.a.sh
یکشنبه 30 خرداد 1400
مسیر دسترسی به این آبشار خیلی طولانی نیست اما نسبتا سخت دشوار بود. من به همراه یک گروه پیمایش کردیم. به دیدن طبیعت زیباش می ارزه.
rasoulhadipour
rasoulhadipour
یکشنبه 19 اردیبهشت 1400
پس از عبور از دریاچه فراخین در غرب نوشهر میتونید به دیدن این آبشار رویایی برید که در قلب جنگل مخفی شده..
hosein_etemadii
hosein_etemadii
پنج شنبه 19 فروردین 1400
دارنو و این جنگل رویایی یکی از زیباترین جاهایی است که در طول عمرم دیدم😍👌💚 دریاچه فراخین هم نزدیک این آبشار قرار داره. بسیار با شکوه با عظمت در دل جنگل قرار گرفته.
rasoul
rasoul
دوشنبه 18 اسفند 1399
آبشار دارنو در غرب نوشهر بسیار زیباست. بعد از عبور از جنگل های سرسبز به یک آبشار طبقاتی میرسیم که با دیدنش غرق در بزرگی و شکوه پروردگار از این همه ظرافت میشیم.
behnaz72
behnaz72
دوشنبه 22 دی 1399
بعد از دریاچه فراخین باید سه کیلومتر پایینتر بریم تا به رودخانه برسیم. باید از کنار رودخانه در خلاف جریان عبور کنیم تا به آبشار اول برسیم.
naser
naser
چهارشنبه 12 آذر 1399
من به عنوان یک نوشهری حتما پیشنهاد میدم از این آبشار دیدن کنید من که کیف میکنم هر وقت اینجا میرم. سعی کنید با ماشین آفرود بیاید. جاده اش خوبه اما با آفرود بیاید خیلی بهتره.
mostafa.zandieh
mostafa.zandieh
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399
جاده معدن، بعد از نیروگاه به این آبشار می رسه و بعد از آبشار میتونین از دریاچه فراخین هم دیدن کنید یکی از زیباترین جاهایی هست که تو عمرم دیدم😍👌💚