اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

مازندران - تنکابن  
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396

دشت دریاسر تنکابن یکی از زیباترین مناطق شمال ایران است که در قسمت جنوبی شهر تنکابن و در منطقه دوهزار واقع شده است. 

دشت دریاسر که در ارتفاع بیش از دو هزار متری از سطح دریا قرار دارد، بین چهار کوه محصور شده است. از سمت جنوب غربی، کوه الموت، بلندترین کوهی است که این دشت را احاطه کرده است و در حقیقت این دشت مرزی است که پوشش سبز و جنگلی شمال ایران را به پوشش برفی و یخچالی کوه الموت متصل می کند. 

دشت دریاسر دارای یخچال های طبیعی، چشمه های فراوان، کوه های بلند و بکر و از همه مهمتر گل های زرد رنگ بابونه است که سطح این دشت را در فصل بهار زیبا می کنند و در میان چمن های سبز رنگ جلوه بی نظیری را برای دشت به ارمغان می آورند و چشم هر بیننده ای را خیره می کند.

از جالب ترین ویژگی های دشت دریاسر، جوشیدن ده ها چشمه از میان سبزه ها در کف این دشت است به صورتی که در فصل بهار، زمانی که آب این منطقه زیاد می شود به سختی مکان خشکی را می توان در دشت پیدا کرد و همچنین رودخانه پر آبی نیز از وسط این دشت جاری می باشد که از ارتفاعات سیالان سرچشمه می گیرد و زیبایی دشت را دو چندان می کند. از این رو این منطقه بی نظیر را بهشت اردیبهشت ایران می نامند.

به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی این منطقه در فصول مختلف سال، مناظر ویژه ای را می توان در آن شاهد بود.
 در فصل بهار چشمه های جوشان که از کف دشت جاری می شوند، چمن های سبز رنگ که سرتاسر دشت را می پوشانند و گلهای زرد رنگ از یک سو و کوه های پوشیده شده از جنگل های انبوه و قله پر برف سیالان از سوی دیگر، چشم اندازی بی نظیر به دشت می بخشد. در فصل پاییز نیز یکی از بدیع ترین صحنه ها در این دشت شکل می گیرد؛ میلیون ها برگ که از درختان جدا می شوند، به زمین می ریزند و کف دشت را با رنگ های مختلف فرش می کنند. 

از دیگر صحنه های عجیبی که می توان در این دشت و در شب مشاهده کرد شهاب سنگ ها هستند که نور بسیار زیادی دارند. در صورت مناسب بودن هوا، می توان به بیرون رفت و آسمان را برای مدتی طولانی تماشا کرد و از عبور این شهاب سنگ ها و آسمان پر ستاره لذت برد.

مسیر دسترسی به دشت دریاسر تنکابن

پس از رسیدن به شهر تنکابن، در غرب استان مازندران، مسیر جاده دوهزار را دنبال کرده تا به دوراهی ای به نام دوراهی امامزاده قاسم برسید. در سمت چپ جاده، مسیری به سمت دره می رود که انتهای آن به روستای عسل محله خواهد رسید. پس از آن باید حدود یک تا یک و نیم ساعت کوهپیمایی کرده و بعد از عبور از تپه ها و چشمه های بین راه به دشت دریاسر برسید.

دیدگاه کاربران


kayvan_shekhazade
kayvan_shekhazade
دوشنبه 28 مهر 1399 ساعت 10:02

انگار یه تیکه از بهشته. به گلهای زردی که در تمام دشت پراکنده شدند در زبان محلی میگن خترکان که زیبایی این طبیعت را هزار برابر کرده. با اینکه جاده سختی داره اما عالی.👌👌


farzad136767
farzad136767
چهارشنبه 29 مرداد 1399 ساعت 16:54

من رفتم. چه جاده سختی داشت. برای رسیدن بهش هم پیاده میشه رفت برای اونایی که تا حالا نرفتن هم با اسب.


rasool
rasool
پنجشنبه 09 مرداد 1399 ساعت 13:23

دریاسر واقعا جای قشنگیه و در سفر هایم به شمال حتما آنجا را به اینجا میرم.


baharsabouri
baharsabouri
چهارشنبه 18 تیر 1399 ساعت 17:16

میشه گفت تکه‌ای از بهشته،،واقعا دلنشین و آرام‌ بخشه 👌👌 رویایی و بی نظیر.


aksbegir
aksbegir
شنبه 07 تیر 1399 ساعت 11:26

اردیبهشت خیلی خوشگله. تا اواسط تیر همینطوری خیلی قشنگ هستش. واقعا دشت رویایی و بی نظیری است.


mahyar.mogharrari
mahyar.mogharrari
شنبه 31 خرداد 1399 ساعت 11:55

دشت دریاسر در منطقه دیدنی دوهزار واقع شده و جنوب تنکابن است. به اینجا میگن بهشت اردیبهشت ایران ❤️❤️..آب و هوای مطلوبی داره اما در زمستان خیلی سرد میشه..


abbas.mahzar
abbas.mahzar
یکشنبه 25 خرداد 1399 ساعت 12:29

من دریاسر را که نزدیک محمود آباد هست دیدم ولی کوه و جنگلی نداره..تعریف دوهزار و شهسوار رو خیلی شنیدم. انگار این دریاسر یه چیز دیگه است. واقعا از تصاویرش لذت بردم. به نظر میاد شهریور ماه برای این منطقه زمان مناسبی باشه.


ebrahim.alahdadiii0098
ebrahim.alahdadiii0098
سه شنبه 20 خرداد 1399 ساعت 17:13

این منطقه عالیه واقعا زیباست، تنها عیب و اساسی ترین مشکل تنکابن برخورد تند مسئولین و مامورینش هست که خیلی خیلی تند برخورد میکنند متاسفانه.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار