اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

مازندران - تنکابن  
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396

دشت دریاسر تنکابن از زیباترین و سرسبزترین مناطق شمال ایران است که استان مازندران در قسمت جنوبی شهر تنکابن و در منطقه دوهزار واقع شده است.

دشت دریاسر که در بین چهار کوه محصور شده در ارتفاع بیش از دو هزار متری از سطح دریا قرار گرفته است. به همین علت زمستان های بسیار سردی دارد.

دریاسر از سمت جنوب غربی به کوه الموت، بلندترین کوه این منطقه محدود میشود و در واقع این دشت، مرزی است که پوشش برفی و یخچالی کوه الموت را به پوشش سرسبز و جنگلی مناطق شمالی ایران متصل می کند.

دشت دریاسر دارای چشمه های فراوان، یخچال های طبیعی، کوه های بلند و بکر و از همه مهمتر گل های زرد رنگ بابونه است که سطح این دشت را در فصل بهار زیبا می کنند و در میان چمن های سبز رنگ جلوه بی نظیری را برای دشت به ارمغان می آورند و چشم هر بیننده ای را خیره می کند. درواقع از مهمترین جذابیت های دریاسر وجود گل های بابونه است که خواص نسبتا زیادی دارند.

یکی دیگر از ویژگی های دشت دریاسر، جوشیدن ده ها چشمه از بین سبزه هایی است که کف دشت را پوشانده اند. به صورتی که در فصل بهار، زمانی که آب این منطقه زیاد می شود و برف های حاصل از زمستان ذوب میگردد، به سختی امکان پیدا کردن مکانی عاری از رطوبت و آب در این دشت است. همچنین رودخانه پر آب و خروشانی نیز از میان این دشت جاری می باشد که سرچشمه آن از ارتفاعات سیالان است. وجود این رودخانه خروشان زیبایی دشت دریاسر را دو چندان ساخته است. کوه سیلان در جنوب دشت دریاسر و جنگل های شهسوار و دوهزار با ارتفاعی حدود 4185 متر بین دره الموت و دره دوهزار قرار دارد. جنوب این قله الموت، شرق آن طالقان و غرب آن گردنه سیلان، قله های خشچال و کندیگان واقع شده اند.

دشت دریاسر با داشتن پتانسیل های طبیعی از جمله چشمه های متعدد، رودخانه خروشان، گل های زرد رنگ بابونه، چمن های سرسبز و انبوه، چشم انداز کوه های مجاور که از جنگل های انبوه پوشیده شده اند، یخچال های طبیعی و آب و هوایی دلچسب در میان طبیعت دوستان به بهشت اردیبهشت ایران معروف است.

دشت دریاسر همه سال در اردیبهشت ماه، مملو از گل های زرد رنگ بابونه با اندازه 20 الی 30 سانت میشود که این زمان معمولا همراه با پیمایش گروه های کوهنوردی و طبیعتگردی از سراسر ایران میباشد.

به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی این منطقه در فصول مختلف سال، مناظر ویژه ای را می توان در آن شاهد بود.

در فصل بهار چشمه های جوشان که از کف دشت جاری می شوند، چمن های سبز رنگ که سرتاسر دشت را می پوشانند و گلهای زرد رنگ از یک سو و کوه های پوشیده شده از جنگل های انبوه و قله پر برف سیالان از سوی دیگر، چشم اندازی بی نظیر به دشت می بخشد. در فصل پاییز نیز یکی از بی نظیرترین صحنه ها در این دشت نمایان میشود، هزاران هزار برگ از درختان جدا شده و به زمین می ریزند و پهنای دشت را با رنگ های مختلف نارنجی و زرد و قرمز مانند فرشی زیبا مزین می سازند.

یک از صحنه های عجیب و در نوع خود تکرار نشدنی که می توان در این دشت، در هنگام شب مشاهده کرد شهاب سنگ ها هستند که نور بسیار زیادی داشته و در صورت مناسب بودن هوا، می توان شب هنگام به بیرون رفت و آسمان را برای مدتی طولانی تماشا کرد و از عبور این شهاب سنگ ها و آسمان پر ستاره لذت برد.

البته معمولا در هنگام شب هوای این منطقه کمی سرد است، پس پوشش مناسب به تن داشته باشید.

مسیر دسترسی به دشت دریاسر تنکابن

پس از رسیدن به شهر تنکابن، در غرب استان مازندران، مسیر جاده دوهزار را پیش بگیرید تا به دوراهی امامزاده قاسم برسید. سمت چپ جاده، مسیری دیده میشود که به طرف دره می رود و در انتها به روستای عسل محله ختم میشود. سپس از این منطقه حدود یک و نیم ساعت کوهپیمایی لازم است تا پس از گذر چشمه ها و تپه ها به دشت دریاسر برسید. برای اقامت در این منطقه نیز میتوانید با اجاره ویلا در جاده 2000 یا رزرو ویلا در تنکابن سفری به یاد ماندنی به دشت دریاسر داشته باشید. همچنین امکان اجاره سوئیت در تنکابن نیز موجود است.

دیدگاه کاربران


shahr
shahr
شنبه 14 فروردین 1400 ساعت 13:34

نام دیگر دشت دریاسر بهشت اردیبهشت ایران است، چون این دشت در ماه اردیبهشت پر از گل‌های زرد رنگ بابونه می ‌شود که تماشای آن ‌ها لحظه‌ای بهشت را برای انسان تداعی میکند.🍃🌸


elmira
elmira
چهارشنبه 13 اسفند 1399 ساعت 15:10

دقیقا مثل نقاشی هستش😍😍😍 پیشنهاد میکنم حتما به این بهشت زمینی برید عالیه.


irani
irani
سه شنبه 14 بهمن 1399 ساعت 14:03

دریاسر بین 4 کوه بلند محصور شده که بلدترین آنها کوه الموت است و در سمت جنوب غربی دشت قرار گرفته.


cauee
cauee
چهارشنبه 10 دی 1399 ساعت 15:18

اگر از طبیعت دریاسر خوشتان اومد میتونید ویلا بگیرید اینجا موجود هست ما یه ویلا اجاره کردیم با قیمت بسیار بالا اما خب چاره ای هم نبود. ولی محیط بسیار زیبایی داره ازش خسته نمیشید.


zibadasht98
zibadasht98
چهارشنبه 05 آذر 1399 ساعت 10:29

دریا سر زیبا وطن من 🌺🌺 فضای گرم و بی نظیری داره برای عکاسی فوق العاده است. اما به وقتش برید که گل ها خشک نشده باشند.❤️البته یک ساعت کوهپیمایی با شیب تند داره.


havar1393
havar1393
شنبه 17 آبان 1399 ساعت 10:15

رفتم عالیه دریاسر ولی تو فصل مناسبش باید رفت الان دیگه برگ درخت ها زرد و‌ نارنجی شده بسیار دیدنی هستش و حتما باید رفت 😍🔥😎


kayvan_shekhazade
kayvan_shekhazade
دوشنبه 28 مهر 1399 ساعت 10:02

انگار یه تیکه از بهشته. به گلهای زردی که در تمام دشت پراکنده شدند در زبان محلی میگن خترکان که زیبایی این طبیعت را هزار برابر کرده. با اینکه جاده سختی داره اما عالی.👌👌


farzad136767
farzad136767
چهارشنبه 29 مرداد 1399 ساعت 16:54

من رفتم. چه جاده سختی داشت. برای رسیدن بهش هم پیاده میشه رفت برای اونایی که تا حالا نرفتن هم با اسب.


rasool
rasool
پنجشنبه 09 مرداد 1399 ساعت 13:23

دریاسر واقعا جای قشنگیه و در سفر هایم به شمال حتما آنجا را به اینجا میرم.


baharsabouri
baharsabouri
چهارشنبه 18 تیر 1399 ساعت 17:16

میشه گفت تکه‌ای از بهشته،،واقعا دلنشین و آرام‌ بخشه 👌👌 رویایی و بی نظیر.


aksbegir
aksbegir
شنبه 07 تیر 1399 ساعت 11:26

اردیبهشت خیلی خوشگله. تا اواسط تیر همینطوری خیلی قشنگ هستش. واقعا دشت رویایی و بی نظیری است.


mahyar.mogharrari
mahyar.mogharrari
شنبه 31 خرداد 1399 ساعت 11:55

دشت دریاسر در منطقه دیدنی دوهزار واقع شده و جنوب تنکابن است. به اینجا میگن بهشت اردیبهشت ایران ❤️❤️..آب و هوای مطلوبی داره اما در زمستان خیلی سرد میشه..


abbas.mahzar
abbas.mahzar
یکشنبه 25 خرداد 1399 ساعت 12:29

من دریاسر را که نزدیک محمود آباد هست دیدم ولی کوه و جنگلی نداره..تعریف دوهزار و شهسوار رو خیلی شنیدم. انگار این دریاسر یه چیز دیگه است. واقعا از تصاویرش لذت بردم. به نظر میاد شهریور ماه برای این منطقه زمان مناسبی باشه.


ebrahim.alahdadiii0098
ebrahim.alahdadiii0098
سه شنبه 20 خرداد 1399 ساعت 17:13

این منطقه عالیه واقعا زیباست، تنها عیب و اساسی ترین مشکل تنکابن برخورد تند مسئولین و مامورینش هست که خیلی خیلی تند برخورد میکنند متاسفانه.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار