اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

مازندران - نور  
چهارشنبه 08 اسفند 1397

در بخش شمالی کشورمان، جاذبه های طبیعی گوناگونی وجود دارد که بازدید از آن ها، بسیار لذت بخش است. سواحل زیبای دریای خزر، جنگل های سرسبز، چشم اندازهای تماشایی، امکانات گردشگری متعدد و... این خطه را بسیار محبوب و پرطرفدار نموده به طوریکه همه ساله، گردشگران داخلی و خارجی بسیاری به این مناطق از کشورمان سفر می کنند تا از جاذبه های زیبای آن دیدن کنند.

یکی از استان های خطه شمالی کشور، استان مازندران می باشد که دارای مناطقی زیبا و سرسبز است. این استان، در تمام ایام سال، پذیرای گردشگران و طبیعت گردان می باشد. دریا و ساحل، دریاچه ها، کوه ها، آبشار ها و جنگل ها، از جمله نقاط دیدنی استان مازندران محسوب می گردند. پارک جنگلی نور، یکی از جاذبه های طبیعی این استان به شمار می رود که توصیه می شود حتما از آن بازدید کنید. درختان سر به فلک کشیده، طبیعت سرسبز، هوای پاک و تازه و سکوت دلچسب این پارک جنگلی، آرامش را برایتان به ارمغان خواهد آورد. در این منطقه زیبا و سرسبز می توانید اوقات خوشی را در کنار عزیزانتان سپری کنید.

بسیاری از قسمت های جاده ای که شما را به این پارک جنگلی می رساند، آسفالت شده است، از این رو، دسترسی به آن آسان می باشد. در اواسط مسیر نور به محمود آباد، تابلویی مشاهده می شود که شما را به پارک جنگلی نور می رساند. این پارک جنگلی، به پارک سعیدی آشتیانی نیز نامیده می شود.

پارک جنگلی نور، 3600 هکتار مساحت دارد و بر طبق نظر کارشناسان، بزرگ ترین پارک جنگلی طبیعی در خاورمیانه محسوب می گردد. ورودی غربی این پارک جنگلی، در کیلومتر 5 جاده اصلی نور به محمود آباد قرار گرفته است و دارای سردری سنگی با پوشش چوبی می باشد.

یکی از علت های محبوبیت این پارک جنگلی، دسترسی مناسب آن به جاده ساحلی نور و مجاورت آن با شهرهای محمود آباد، رستم رود، نور و آمل می باشد.

پارک جنگلی نور، با سعی و تلاش حسین سعیدی آشتیانی، بنیان گذار پارک ‌های جنگلی در ایران، در سال 1351 هجری شمسی، طراحی و ساخته شد. در گذشته، به دلیل مجاورت این پارک با شهر رستم رود، آن را پارک جنگلی رستم رود می نامیدند لیکن بعد ها نام آن را به پارک جنگلی نور تغییر دادند.

پارک جنگلی نور، از واپسین جنگل ‌های جلگه ای در ایران به شمار می رود. از ویژگی های منحصر به فرد این پارک جنگلی، می توانیم چشم اندازهای زیبا و نزدیک بودن آن به دریا را نام ببریم.

به منظور راحتی مسافران، آلاچیق هایی در این پارک جنگلی تعبیه شده است که می توانید در کنار عزیزانتان، در آن ها اتراق نمایید و لحظات خوشی را تجربه کنید. در صورتی که به حرفه عکاسی علاقمند هستید، دوربینتان را نیز به همراه خود ببرید زیرا این جنگل و طبیعت زیبایش، می تواند سوژه های مناسبی را برای عکاسی فراهم کند.

آلاچیق، رستوران، قهوه خانه، مسجد و سرویس بهداشتی، از جمله امکانات رفاهی در این پارک به شمار می رود.
با اجاره ویلاها در شهر محمود آباد یا نور و هم چنین روستای سیاهکلا، امکان اقامت خواهید داشت و یا در صورت تمایل می توانید در طبیعت کمپ برپا کنید و شب را در دل جنگل بگذرانید.

بهترین زمان برای بازدید از این پارگ جنگلی، دو فصل بهار و تابستان می باشد. البته ،این پارک در هر فصلی از سال، زیبایی های خاص خود را دارد.

پارک جنگلی نور، در جاده نور به محمود آباد قرار گرفته است.

دیدگاه کاربران


ali_kazemi_aak
ali_kazemi_aak
چهارشنبه 07 خرداد 1399 ساعت 13:42

پارک جنگلی نور بسیار بسیار زیباست و احساس آرامشی وصف نشدنی به انسان میده. 👏👏👌👌👍👍👍


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار