اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

در صورت نداشتن نام کاربری بر روی ثبت نام کلیک نمایید

register image

جهت ثبت نام در ویلاجار لطفاً اطلاعات ذیل را وارد نمائید


در صورت داشتن نام کاربری بر روی ورود کلیک نمایید

اصفهان - نایین   ( نایین - انارک - چوپانان روستای آشتیان )
1395 07 19 دوشنبه

ریگ جن ناحیه وسیعی از تپه های شنی و با تلاق های نمک می باشد که در دل دشت کویر قرار گرفته است. این ناحیه جز صعب العبور ترین نواحی جهان است.

کویرهای اطراف روستای آشتیان که در ادامه کویر ریگ جن هستند، علاوه بر زیبایی، چشم نوازی و ارتفاع زیاد، پدیده ای دیگر به نام دق (دغ) را در کنار خود داشته که عبارتست از زمینی خشک، محکم و مسطح که شیب آن کمتر از نیم متر در هر کیلومتر است. دق آشتیان مناسب برای سواری با انواع خودرو و موتور بوده و یکی از جاذبه های گردشگری منطقه محسوب می گردند. تماشای طلوع و غروب خورشید، همچنین رصد ستارگان و شب نشینی دور آتش در شب در این مکان انجام می شود.

کویر روستای آشتیان، کویری بکر و زیبا و نزدیک و در دسترس جاده اصلی است.

راهنمای مسیر حرکت از تهران:

برای حرکت از تهران به سمت انارک باید به سمت جنوب حرکت نموده تا پس از شهر های قم، کاشان باید به سمت هر‌های اردستان و نایین برانید. سپس در مسیر شرق حرکت نموده تا پس از پیمودن 75 کیلومتر انارک را مشاهده نمایید. برای رسیدن به روستای آشتیان باید انارک را به مقصد چوپانان ترک کنیم، پس از طی مسافت 80 کیلومتر در چند کیلومتری چوپانان در سمت چپ جاده مسیر فرعی به سمت روستای آشتیان و حجت آباد جدا می‌شود. این جاده زیبا و پر پیچ و خم از میان ریگ‌های روان شما را به سمت روستا هدایت می‌کند در انتهای راه به یک دوراهی می‌رسیم که با رفتن به سمت چپ و طی مسافت 500 متر به روستا می‌رسیم.

راهنمای مسیر حرکت از اصفهان:

از اصفهان به سمت شرق حرکت نموده و پس از رسیدن به نایین با ادامه مسیر به سمت شرق پس از طی 75 کیلومتر به انارک خواهید رسید. انارک در شمال شرقی اصفهان قرار دارد. برای رسیدن به روستای آشتیان باید انارک را به مقصد چوپانان ترک کنیم، پس از طی مسافت 80 کیلومتر در چند کیلومتری چوپانان در سمت چپ جاده مسیر فرعی به سمت روستای آشتیان و حجت آباد جدا می‌شود. این جاده زیبا و پر پیچ و خم از میان ریگ‌های روان شما را به سمت روستا هدایت می‌کند در انتهای راه به یک دوراهی می‌رسیم که با رفتن به سمت چپ و طی مسافت 500 متر به روستا می‌رسیم.

توجه: نزدیک‌ترین فروشگاه در روستای چوپانان قرار دارد. قبل از ورود به روستا نسبت به تهیه مایحتاج خود در شهر انارک اقدام نمایید.