اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

در صورت نداشتن نام کاربری بر روی ثبت نام کلیک نمایید

register image

جهت ثبت نام در ویلاجار لطفاً اطلاعات ذیل را وارد نمائید


در صورت داشتن نام کاربری بر روی ورود کلیک نمایید

چهارمحال و بختیاری - سامان  
1395 06 01 دوشنبه

شهر سامان به عنوان یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری در استان چهارمحال و بختیاری به شمار می رود. آثار تاریخی متعددی از جمله: پل زمانخان، پل کاهکش، پل هوره و پل چوبی و ... در شهر سامان قرار دارد که تاریخی بودن و معماری خاص این آثار، در کنار رودخانه پرخروش زاینده رود جاذبه های گردشگری بسیار با ارزشی را در این منطقه به وجود آورده است و سالانه بسیاری از گردشگران و مسافران داخلی و خارجی از آنها در شهر سامان بازدید میکنند.


جاذبه های گردشگری شهر سامان:

پل زمانخان یکی از مهمترین پل های تاریخی است که از بی نظیر ترین جاذبه های تاریخی در شهر سامان محسوب میشود و در فهرست آثار ملی به شماره 1744 به ثبت رسیده است. 

پل زمانخان در سال 1022 ه.ق و در دوره صفویه بر روی صخره های سنگ طبیعی با پایه های سنگی، مصالح آجر و ملات گچ - خاک برروی رودخانه زاینده رود احداث شده است. دلیل نامگذاری این پل، ساخت پل در زمان یکی از بزرگان طایفه قشقایی به نام زمانخان میباشد.

پل زمانخان دارای 2 دهانه به شکل طاق قوسی به طول 22 متر و عرض 5 متر با ارتفاع 13 متر میباشد.

رود خروشان زاینده رود، پل زمانخان و طبیعت سامان ترکیب زیبایی را تشکیل داده اند که باعث شده است یکی از قطب های گردشگری در چهارمحال بختیاری قرار گیرد.

واحدهای اقامتی و پذیرایی، پارکینگ، سکوی نشیمن، فضای سبز، فضای بازی کودکان، سرویس بهداشتی، جاده آسفالت و دسترسی نزدیک به جایگاه بنزین از امکانات شهر سامان به شمار میرود.
 

پل کاهکش واقع در روستای کاهکش شهر سامان در حاشیه رودخانه زاینده رود

همسایگان این روستا در همسایگی با روستاهای شوراب صغیر، چم نار و چم خرم قراگرفته است که دارای باغات میوه از جمله گردو، گندم، جو، هلو و بادام میباشند. شغل مردم این روستان دامداری، باغداری، کشاورزی است.
 

پل تاریخی هوره که در زمان صفوی بنا شده است و دلیل ساخت این پل از بین رفتن پل قدیمی هوره و سخت بودن گذر از رودخانه در فصل بارندگی و زمستان بوده است.

پل هوره توسط مرحوم حاج سید عطاالله مرتضوی و مرحوم حاج محمد یادگار و کمک های اهالی روستا بنا شده است. پل هوره دارای 7 دهانه و 8 ستون است که دهانه مرکزی از مابقی دهانه ها بزرگتر است. علت نامگذاری این پل، ساخته شدن پل در روستایی به همان نام است. پل از ملات ماسه سیمان، مصالح بوم آورد و سنگ است. طاق ها نیم دایره و به روش رومی سنگ چین است.
 

سایر جاذبه های گردشگری سامان

- مسجد جامع سامان متعلق به دوره قاجار 
- حمام قدیمی ملا رحیم
- حمام بالا ده
- مسجد ابوالفضل متعلق به دوره قاجار
- مقبره دهقان سامانی میرزا ابوالفتح سامانی از شاعران سامان
- مسجد و حسینیه آل محمد(ص)
- روستاهای یاسه چاه (روستای بدون کوچه)، هوره، چلووان و سوادجان که به دلیل نوع بافت معماری، ویژگیهای فرهنگی و اقلیمی منحصر به فرد، جاذبه های طبیعی، صنایع دستی  و توسعه صنعت گردشگری مورد توجه قرار گرفته اند
- غار آهکی و کوه محلی قیس که اطراف آن از گل‌ها و گیاهان خودرو پوشانده شده است.

مسافران میتوانند در دهکده زاگرس با اجاره ویلا یا واحدهای اقامتی که به پل زمانخان و زاینده رود مشرف هستند از طریق سایت ویلاجار در شهر سامان اقامت داشته باشند.