اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

مازندران - بابلسر   ( شهرک خزرشهر )
چهارشنبه 23 تیر 1395

شهرک خزرشهر کجاست؟

شهرک خزرشهر در 6 کیلومتری جاده بابلسر به فریدون کنار واقع شده و یکی از بهترین و قدیمی ترین شهرک های استان مازندران است که شامل دو شهرک خزرشهر جنوبی و خزرشهر شمالی میباشد. هر دو شهرک شمالی و جنوبی در مقابل هم و در دو طرف جاده قرار گرفته اند. شهرک خزرشهر شمالی در حاشیه و امتداد ساحل دریای خزر واقع شده است. این شهرک حدود 200 الی 300 متر ساحل اختصاصی دارد که باقی نوار ساحلی آن سنگریزی شده است. شهرک خزرشهر در جاده بابلسر به فریدونکنار و نزدیک به شهرک دریاکنار قرار دارد و به لحاظ تاریخی بعد از شهرک دریاکنار بنا شده است.

 

تاریخچه شهرک خزرشهر

در اوایل دهه 40 با توجه به استقبال مسافران و توریست ها از شهرک دریاکنار و هم چنین نزدیک بودن استان مازندران به تهران و راه اندازی جاده هراز، ایده ساخت شهرکی جدید توسط مهندسین شرکت آبادانی جزایر با مدیریت آقای همایون صنعتی زاده به وجود آمد و در سال 1342 اولین کلنگ شهرک زده شد و اجرای نقشه و جداسازی قطعات آغاز شد.

در سال 1349 تعدادی از خیابان ها احداث شد ولی فقط خیابان اصلی شهرک آسفالت شد. ویلاها در اوایل سال 1350 به بهره برداری رسید که تعداد ویلاها در آن دوره، حدود 8 دستگاه ویلا کنار ساحل از پلاک های 901  تا 908 و 1 دستگاه با نام ویلای نمونه و 2 ویلای دیگر از چوب های فنلاندی بود.

در آن زمان خریداران ویلاها افراد مرفهی بودند که قادر به خرید یک ویلا با قیمتی حدود 100 الی 120 هزار تومان بصورت نقد یا اقساط بودند.

در آن سالها ساخت و ساز در شهرک به صورتی متعادل در حال رشد بود به طوریکه در هر ماه تعدادی ویلا در قسمت های مختلف شهرک احداث می گردید ولی گویا این سرعت ساخت و ساز، رضایت مسئولین شرکت آبادانی جزایر را تامین نمی نمود تا اینکه در سالهای 1350 تا 1351 تحول اصلی در خزرشهر ایجاد شد و آقای دکتر شهمیرزادی که در آن زمان رئیس سازمان آب و برق خوزستان بود زیر نظر عبدالرضا انصاری (استاندار خوزستان) به عنوان مدیر عامل شهرک خزرشهر با حقوق مکفی و 1% سهام شرکت آبادانی جزایر مشغول به کار شد (سهام آقای عبدالرضا انصاری 4% و سهام اشرف پهلوی 95% بود) فعالیت خود را شروع و ساخت و ساز با سرعت عجیبی آغاز شد و سیل خریداران را برای خرید ویلاهای در دست ساخت به سوی خزرشهر کشاند. در این موقع قیمت ویلاها به حدود 150 تا 200 هزار تومان رسیده بود و رشد روزانه قیمت‌ها باعث رونق بازار می شد. در سال 1350 هیئت جدید سرپرستی شهرک، آقای ناصر کریمی را که تا آن زمان در کاغذ پارس هفت تپه زیر نظر آقای شهمیرزادی فعالیت می نمود به عنوان شهردار خزرشهر تعیین کرد.

در سالهای 1350 و 1351 قیمت ویلاها که اکثراً به صورت چوب و بتن ساخته میشد باز هم افزایش یافت و به حدود 250 الی 350 هزار تومان رسید و از طریق بانک عمران با شرایط اقساطی به فروش می رسید. هجوم افراد متمول و متوسط به شهرک خزرشهر، آغاز شد و امکانات رفاهی مناسب، خیابانهای عریض و متراژ مناسب ویلاها، باعث فروش بیشتر ویلاها شد و همزمان با هجوم خریداران جهت بازدید و تحویل ویلاها، محوطه سازی و فضای سبز هم رونق گرفت و میادین و رفیوژهای سبز احداث شد و با افزودن فضای سبز و محوطه سازی، این شهرک به شهرکی مدرن و مناسب تبدیل گردید.

تا اواخر سال 1351 شهرک خزرشهر فقط دارای 2 خط تلفن بود که یکی در دفتر شهرک و دیگری در درب ورودی اصلی بود که نگهبان شهرک، پیامهای دریافتی را به مراجعین انتقال میداد بعد از گذشت مدتی، مشکل تلفن و برق و فاضلاب حل گردید و هر ویلا دارای یک خط تلفن اختصاصی شد. در این سال ها مالکین ویلاها برای گذراندن اوقات فراغت در نوروز و تابستان، از طرحی به نام مارینا برای استفاده از قایق های خصوصی، ماهیگیری و استفاده از آفتاب بهره مند بودند.

در سال 1356 و با زمزمه اعتصابات و نزدیکی به انقلاب اسلامی، رشد شهرک سازی در خزرشهر ادامه داشت اما در این سال رشد آن کند و کندتر شد و در سال 1357 با بالا گرفتن اعتراضات مردم و فرار مسئولین تراز اول شرکت آبادانی جزایر نه تنها ساخت و ساز متوقف شد، بلکه قیمت ویلاها که اکثراً رشد عجیب و غریبی نموده بودند و بعضی از آنها حدود یک میلیون تومان رسیده بود سیر نزولی پیدا نموده و به قیمت سالهای قبلی برگشت تا جائیکه همه فروشنده بودند و خریدار بسیار اندک بود و قیمت ها بر اساس عرضه و تقاضا روز به روز پایین و پایین تر می آمد.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بعضی ویلاهای مسئولین و صاحبان قدرت در رژیم سابق مصادره گردید.

از سال 1360 مجدداً خزرشهر بیدار شد و این شهرک از زیر خروارها خاک سربلند کرد و با سرعت به تعمیر خرابیها و نصب شیشه و محافظ ویلاهائی که اکثر صاحبان آنها به خارج رفته و بعضی امکان بازگشت را نداشتند با تشکیل هیئت مدیره ای منتخب از مالکین که از چند سال قبل تشکیل شد به صورت انتقالی به این هیئت تحویل گردید و تا حدودی به کارها سر و سامان داده شد و مجدداً ساخت وسازها شروع و متعاقب آن بار دیگر با شروع امنیت نسبی، قیمت ویلاها رو به فزونی گذاشت.

 

علت محبوبیت شهرک خزرشهر

شهرک خزرشهر شمالی با مساحت 120 هکتار دارای 1270 قواره زمین و وسعت خزرشهر جنوبی دارای مساحتی به اندازه 480 هکتار و 1280 قواره زمین می باشد.

ساخت ویلا و محوطه سازی در این شهرک به زیبایی و بسیار خاص انجام شده و برای زیباتر شدن محوطه اطراف ساختمان ها از گیاهان کوتاه قد استفاده کرده اند.

شهرک خزرشهر به علت برخورداری از آب و هوای مناسب و ساحل پاک، در تعطیلات و به خصوص فصل تابستان پذیرای گردشگران داخلی و خارجی میباشد.

با توجه به امکانات در نظرگرفته شده برای این شهرک مانند سه رستوران اختصاصی، زمین والیبال، زمین بسکتبال، زمین فوتبال، زمین تنیس، کافی شاپ، سوپر مارکت و امکانات دیگر و نوع ساخت و ساز ویلاهای موجود در آن، می توان خزرشهر را جزو گران ترین و البته محبوب ترین شهرک های ویلایی استان مازندران شمرد.

داخل شهرک خزرشهر، امکانات تفریحی و گردشگری زیادی برای ساکنان و مهمانان در نظر گرفته شده که از این حیث بسیار مورد توجه مشتریان خرید ویلا بوده و هست.

خرید ویلا در این شهرک در بین خانواده ها بسیار محبوب است زیرا علاوه بر امکانات گفته شده، ویلاهای موجود در این شهرک در محوطه کاملا امن و مناسبی قرار گرفته اند و امنیت آنها 24 ساعته فراهم است. نگهبانان فعال در شهرک خزرشهر حدودا 100 نفر هستند که در 3 شیفت کاری در ساعت های 6 صبح تا 14 عصر، 14 عصر تا 22 شب و 22 شب تا 6 صبح مشغول حفاظت و نگهبانی می باشند. علاوه بر این، دو درب ورودی در خزرشهر شمالی موجود است که یکی از آنها درب اصلی و ضروری این شهرک به حساب می رود. خزرشهر جنوبی نیز یک درب دارد. این نوع ساخت و در نظر گرفتن درب های مخصوص برای ورود و خروج، جنبه دیگری از امنیت شهرک خزرشهر را بیان می کند.

در خزرشهر شمالی در فصل تابستان، طرح سالمسازی ساحل و شنا در دریا برای آقایان و بانوان اجرا میشود. علاوه بر آن در ساحل امکان کرایه جت اسکی موجود است. این شهرک دارای یک هتل 3 ستاره است که تا دریا فقط پانصد متر فاصله دارد.

 

خرید ویلا در شهرک خزرشهر

افرادی که متقاضی خرید ویلاهای لوکس و لاکچری با قواره زمین بزرگ هستند میتوانند ویلاهای موجود در خزرشهر را با مساحت زمین بیش از 1000 متر و حداقل 600 متر را بررسی کنند و سرمایه گذاری مناسبی را در این منطقه انجام دهند. معمولا ویلاهای قدیمی تر شهرک متراژ بالاتری دارند و نمای آنها هم تلفیقی از مدرن و سلطنتی است.

ساخت ویلا در این شهر با محدودیت ارتفاع تا سقف 9 متر مواجه است و تراکم تا حداکثر 40 درصد اعلام شده است. در صورتی که سازنده خواستار تراکم بیش از این مقدار باشد لازم است با شهرداری هماهنگ کند.

برای خرید ویلا در این شهرک می توانید از مشاوران املاک با تجربه که در این شهرک حضور دارند کمک بگیرید و همه جوانب خرید از جمله، متراژ زمین و ساختمان، موقعیت قرار گیری ویلا و قیمت آن را بسنجید و سپس تصمیم بگیرید. عوامل مختلفی همچون فاصله تا دریا و امکانات ساختمان مورد نظر نیز روی قیمت ویلا تاثیر گذار است.

تمام پیگیری هایی که به مجوز، ساخت و ساز و کارهای اداری ساکنین شهرک خزرشهر مربوط می شود در شهر فریدون کنار انجام میشود.

اغلب ویلاهای موجود در خزرشهر به صورت فلت ساخته شده اند و تعداد خواب آن ها نیز متغیر است. با توجه به نیاز مشتری ویلاهای 3 یا 4 خوابه نیز موجود می باشد.

خزرشهر شمالی دارای 7 خیابان اصلی و 45 خیابان فرعی می باشد که با استفاده از فضاسازی پوشش های گیاهی بسیار زیبا و جذاب هستند.

 

مدیریت شهرک خزرشهر

این شهرک سالانه و به طور مداوم به وسیله ساکنین خود مدیریت می شود و هیئت مدیره، هرسال مبلغی را به عنوان هزینه های محوطه سازی و خدمات شهرک از ساکنین دریافت می کنند. هیئت مدیره شهرک برای رفاه حال ساکنین و مدیریت بهتر شهرک، مقررات و قوانینی را تنظیم نموده که مورد تایید ساکنان آن نیز می باشد.

هم اکنون جناب آقای فیض الهی رئیس هیئات امناء شهرک می باشد.

 

اقامت در شهرک خزرشهر

مسئله ورود و خروج در شهرک خزرشهر بسیار مهم است و برای ورود به شهرک های خزرشهر مانند شهرک دریاکنار نیاز به کارت تردد می باشد و به همین جهت، فقط مالکین یا مهمانان آنها و یا افراردی که ویلا اجاره کرده اند امکان استفاده از شهرک، ویلاها و خدمات تفریحی در آن را دارند. امکان اجاره ویلا در شهرک خزرشهر جنوبی و اجاره ویلا در شهرک خزرشهر شمالی از طریق سایت ویلاجار وجود دارد.

دیدگاه کاربران


هادی فاتح پور
هادی فاتح پور
دوشنبه 29 آبان 1402
یک تیکه از لس آنجلس توی ایرانه اونم خزرشهر🤩🤩🤩
رضا
رضا
چهارشنبه 16 آذر 1401
بسیار عالی و زیباست من مشهد زندگی میکنم و یکی از آرزوهای بنده این است که بتوانم به زودی در خزر شهر شمالی بتوانم یه ویلای شیک برای خودم و خانواده خریداری کنم . سلامت و پایدار باشید 🌹🌹
عسل
عسل
یکشنبه 14 آذر 1400
برای اجاره ویلا منطقه خوبی محسوب میشه چون هم ویلا های لوکسی داره و هم امکانات بالایی داره
اریانژاد
اریانژاد
سه شنبه 05 مرداد 1400
شهرک خیلی پیشرفته ای است و امکانات خیلی خوبی دارد و ساحل تمیزی هم دارد.
with.nursee
with.nursee
شنبه 11 اردیبهشت 1400
شهرک خزرشهر برای اجاره محیطش واقعا خوبه 👏👏 نرخ اجاره اینجا ایام 6 ماه دوم سال با 6 ماه اول متفاوت هست.
saghijafari_
saghijafari_
یکشنبه 15 فروردین 1400
ویلاهای لوکس و شیک خزرشهر ارزش یک بار رزرو رو داره👌🏾👌🏾 نورپردازی های عالی و حرفه ای و محوطه سازی خیلی خوبی کار شده.
baran
baran
شنبه 16 اسفند 1399
افسوس که جنگل های سرسبز و زیبای شمال و مناطقی که زیستگاه موجودات دیگه بوده با این ویلاسازی های بی رویه رو به نابودی هستند. شهرک های شمالی مثل همین شهرک برند ضرر زیادی به محیط زیست زده..
yeganeh
yeganeh
چهارشنبه 15 بهمن 1399
اجاره ویلا در خزرشهر شمالی، گزینه‌ خوبی برای اقامت در استان مازندران هست که امکانات رفاهی عالی هم داره.
cars
cars
دوشنبه 15 دی 1399
به جرات از بهترین و شیک ترین شهرک های شمال هستش. اینجا که برید به جز ویلاهای لوکس کلی ماشین لوکس هم میبینید.

دوشنبه 03 آذر 1399
خزرشهر و دریاکنار کنار هم هستند و من خودم چند بار اینجا رفتم بسیار شهرک های خوب و لاکچری هستند ولی گرانترین شهرک کل مازندران شهرک امیردشت هست که خیلی با این ٢ شهرک اختلاف داره
fakhroddin.hosseyni.84
fakhroddin.hosseyni.84
دوشنبه 03 آذر 1399
طراحی ویلاهاش خیلی شبیه هم و تکراری شده. ولی محوطه و فضاهاش و دسترسی به سی ساید خیلی خوبه.😍😍
8danialtaheri7
8danialtaheri7
چهارشنبه 14 آبان 1399
پل هوایی خزرشهر به سمت خزرشهر شمالی رو با دوچرخه و بی دوچرخه میرفتم خیلی سال پیش عالی بود...این منطقه بسیار زیبا و لاکچری هستش.
mylsland
mylsland
چهارشنبه 23 مهر 1399
من اینجا ویلا دارم 👍🏻👍🏻 شهرک خزرشهر بی نظیر چند ساله که تو این شهرک هستم و بهترین فضای سبز و محوطه سازی رو داره 👍
arezood2
arezood2
دوشنبه 27 مرداد 1399
فکر کنم اینجا برای ورود کارت تردد نیاز باشه. چند تا شهرک توی شمال همین مدلی هستن.
khatir_gallery
khatir_gallery
سه شنبه 07 مرداد 1399
بسیار زیباست.😍😍😍😍😍 انقد منظره های قشنگ داره که فکرشو نمیکنی داخل ایران باشه. خیلی شیک و قشنگ و مرتب هستش.
vahedi_baran
vahedi_baran
سه شنبه 17 تیر 1399
گرانترین برند ویلایی ایران شهرک خزرشهر در حاشیه دریای خزر می باشد. این شهرک جزو اولین شهرک های ساخته شده قبل از انقلاب هستش.
آزاده67
آزاده67
دوشنبه 02 تیر 1399
خیلی با کلاسه، خیلی آرومه و خیلی قشنگه به من که خیلی خوش میگذره. ویلاهای فوق العاده ماشین های لوکس و البته آدم های پولدار و فضای اروپایی داره سی سایدشم عالیه خلاصه که حتما برید اینجا.
پریچهر
پریچهر
سه شنبه 27 خرداد 1399
من بابلسر بودم و وقتی میخواستم به فریدون کنار برم، شهرک ساحلی خزر شهر دیدم که کلی ویلا داشت که اکثرا هم گرون هستش..اجاره هاشون خیلی بالاست.
mahmoud.rmp
mahmoud.rmp
شنبه 24 خرداد 1399
این شهرک از دهه چهل راه اندازی شده و طی سالیان گذشته خیلی پیشرفت کرده و همیشه مسافر داره. رشد شهرک بعد از انقلاب متوقف شد اما دوباره از سر گرفته شد و ساخت و سازهای زیادی صورت گرفته.
saman34555
saman34555
چهارشنبه 21 خرداد 1399
برای رفتن به شهرک کارت عبور باید داشته باشید و فقط کسایی که ویلا اجاره کرده اند میتونند وارد شهرک بشن.