اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

مازندران - رامسر   ( رامسر ، سادات شهر )
شنبه 08 خرداد 1395

شهر زیبای رامسر به علت سبزی و طراوت خود به بهشت ایران زمین لقب گرفته است، شهر رویایی رامسر با طبیعت افسانه ای، شکوفه های زیبای بهار نارنج، جنگل های سبز و بکر موجود در آن و موقعیت جغرافیایی خاص خود به یکی از جاذبه های گردشگری جهان تبدیل شده است. 

شهر رامسر در گذشته از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده بود که به مجموعه‌‌ی این آبادی‌ها سخت سر می‌گفتند. علت نام گذاری این منطقه به سخت سر این بوده است که مردم غیور آن هیچ گاه در مقابل زورگویی و ستم بیگانگان سر تعظیم فرود نمی‌آوردند و همواره با ظلم و ستم مبارزه می‌کردند. اما پس از گذشت سالیان سال بر اثر تحولات بسیار، نام این منطقه به رامسر تغییر پیدا کرد.

علاوه بر طبیعت زیبا و آب و هوای دلپذیر، شهر رامسر دارای تاریخ غنی نیز می‌باشد و جاذبه های تاریخی و جاذبه های مذهبی زیادی در آن یافت می‌شود، که قدمت اماکن مذهبی آن به دو هزار سال می‌رسد. یکی از معروف‌ترین اماکن تاریخی و مذهبی رامسر امام‌زاده بسمل می‌باشد. 

اگر در زمان سفر خود به رامسر به دنبال تجربه‌ی معنوی متفاوتی بودید به امام زاده بسمل در سادات شهر سری بزنید و به آرامش و آسودگی خاطر برسید. هر سال هزاران بازدید کننده از این مکان دیدن می‌کنند. در ایام محرم باشکوه ترین مراسم برای عزاداری مردم در این امامزاده برگزار می‌شود و از این رو عزاداران از نقاط مختلف کشور به این منطقه می‌آیند.

سید محمد ملقب به بسمل ابن السید حسین یکی از نوادگان آقا سید علی معروف به آقا پلاسید می‌باشد. عارف و شاعر مرثیه سرای قرن سیزدهم هجری که مقبره کوچک و بی پیرایه او در سادات شهر (سادات محله سابق) رامسر از روز اول مزار مشتاقان و حاجت خواهان است. گفته اند که هنوز جوان بود که از مدرسه بریده و به کنج ریاضت و مجاهدت نشست. اهل سیر و سلوک و سالک طریقت بود ولی ظاهرا در این طریق از مکتب خاصی پیروی نمی‌کرد و به مصداق ((والذین جاهدوا فینا لنهدینّهم سبلنا)) به درجات عالیه و مقامات معنوی دست پیداکرد و کرامات عدیده ای سینه به سینه از او منقول است که برای دیر باوران باور کردنی نیست.

آرامگاه این شخصیت مذهبی بزرگوار در فضایی باز و پوشیده از گیاهان سبز و زیبا قرار گرفته است. امامزاده بسمل در سال 946هجری قمری ساخته شده و در سال 1383 مجددا بازسازی شد و بر روی آرامگاه این شخصیت معنوی بزرگ ضریح قرار گرفت.

امامزاده مقدس آقابسمل در میان مردم رامسر بسیار عزیز و محترم شمرده می‌شود و از ارج و منزلت بالایی برخوردار است. درکنار آرامگاه ایشان، دو مسجد تاریخی با نام آقاسیدابوطالب و مسجدآقاپلاسید واقع شده است که هر دو مسجد با کنده کاری های زیبا در ستون ها و تزئینات زیبای سقف خود از مکان های تاریخی و زیبای رامسر هستند.  

مسافرین عتبات عالیات و حجاج قبل و بعد از عزیمت به این سفر مقدس برای شکرگزاری و ادای احترام به این مکان های معنوی در شهر رامسر می‌روند.

سایر جاذبه های گردشگری رامسر

هر رامسر به علت زیبایی و دل انگیز بودن خود همواره زبان‌ زد خاص و عام بوده است، جای جای این مهد زیبایی‌ جلوه‌ی طبیعت ایران است. اما از جمله زیباترین مکان‌ها برای بازدید در طول اقامت در این شهر کشتی تفریحی مایا، دریاچه زیبای قو و روستای جنگلی اربکله می‌باشد. که می‌توانید با مراجعه به سایت ویلاجار اطلاعات کاملی از این مکان ها و نحوه‌ی دسترسی به آن را بیابید.

اقامتگاه مناسب

می‌توانید جهت یافتن بهترین اقامتگاه در طول سکونت خود در شهر رامسر لیست ویلاهای رامسر یا اقامتگاه های بومگردی این شهر را در سایت ویلاجار ببینید و مطابق با سلیقه‌ی خود اقامتگاه مورد نظرتان را رزرو کنید.

دیدگاه کاربران


اکرم قدیری
اکرم قدیری
دوشنبه 03 اردیبهشت 1403
من چهل ختم بسم‌الله نذر کرده بودم که سر هفتمین روز به خواستم رسیدم راجع به همون مشکلم دوستم ب اقابسمل نذرکرده بود بخاطر نام مبارک پرودگار من شجره نامه ایشان رو تحقیق کردم میخام بگم هرشخص عارف یا شاعر یاامامزاده وقتی درپیشگاه خداوند محترم باشه میشه به اون متوسل شد
یگانه سادات شیرازی
یگانه سادات شیرازی
یکشنبه 19 شهریور 1402
آقابسمل رو یکی از بهترین دوستانم ده سال پیش بهم معرفی کرد واقعا حاجت میده ، من که تا دلم رو بهش گره میزنم آقا نمیزاره دست خالی از پیشش برم
التماس دعا 🤲🏻🤲🏻
سید رضا میرابوطالبی
سید رضا میرابوطالبی
یکشنبه 25 اردیبهشت 1401
برخلاف تصوربرخی افرادوکامنتهای ارسالی امامزاده آقاسید محمدمعروف به امامزاده بسمل(بسمل تخلص نامبرده دراشعار ومراثی بوده است)دارای شجره نامه متقن ومحکم بوده وباسی واندی فاصله نسلی به آقاامام سجادعلیه السلام میرسندسادگی مزارشان بنابه وصیت خودش بوده است.اگرچه درسالهای اخیر بازسازیهایی انجام شده است.ضمناامامزاده دیگردرکنارمزار آقابسمل ساداتشهر،آقاسیدعلی معروف به آپلاسید(سیدبزرگ) که ازاجدادسادات منطقه وسادات اصفهان...میباشد
سید رضا میرابوطالبی
سید رضا میرابوطالبی
یکشنبه 25 اردیبهشت 1401
برخلاف برخی ازکامنت های ارسالی عزیزان امامزاده اقاسیدمحمد معروف به آقابسمل (بسمل تخلص اشعارومراثی وی بوده است) اتفاقا امامزاده هست وبا شجره نامه کاملا صحیح ومتقن که با سی واندی فاصله به آقا امام زین العابدین علیه السلام میرسند.وتا سالیان بسیارمدیدی مزا رساده و بی پیرایه این امامزاده واجب الاحترام بنا به وصیتش بوده که درسالهای اخیر موردبازسازی قرارگرفته وبه شکل جدید درآمده است.
ضمنا امامزاده واجب الاحترام دیگر درجنب امامزاده بسمل امامزاده سیدعلی معروف به آقا پلاسیداست.
جهت مزیداطلاعات درخدمت هستیم
زهرا
زهرا
دوشنبه 15 آذر 1400
یه درخت خیلی بزرگ و قدیمی تو امامزاده وجود داره که خیلی عجیبه
خدیجه بهشتی
خدیجه بهشتی
چهارشنبه 06 مرداد 1400
در محرم ماه هیئت های عزاداری به این امامزاده میان و زنجیز زنی میکنند بسیار دیدنی است مراسمشون.
mahnaz__h
mahnaz__h
شنبه 22 خرداد 1400
امامزاده بسمل را معمولا جمعه ها میرن. من برای رفتن به آبگرم معدنی همیشه از کنار این امامزاده رد میشم و دیدم مردم خیلی به زیارتش میرن اما هیچ وقت سعادت زیارت نداشتم.
saber.amirian7130
saber.amirian7130
یکشنبه 12 اردیبهشت 1400
این امامزاده به چهل شهیدان هم معروف هست و جزو مکان هایی است که همیشه برای عزاداری شلوغ میشه و از مناطق اطراف میان.
rezaaa
rezaaa
شنبه 16 اسفند 1399
امامزادگان آقا بسمل و آقا پلاسید از نوادگان امام سجاد هستند که در رامسر میتونید به زیارت این بزرگواران برید و کنار فضای امامزاده میتونید پیک نیک راه بندازید.
seyed
seyed
پنج شنبه 16 بهمن 1399
شام غریبان امام حسین امسال تو امامزاده بسمل سادات شهر رامسر بودم. یه امامزاده دیگه هم اینجا هست کنار بسمل.
behnaz
behnaz
سه شنبه 16 دی 1399
شاید باور نکنید که در این دوره در جایی مثل رامسر افراد زیادی برای گرفتن حاجت و برگزاری مراسم به اینجا میرن. واسه من خیلی عجیب بود مردم اعتقاد زیادی به این امامزاده دارن.
n.asemi
n.asemi
پنج شنبه 22 آبان 1399
من خیلی اعتقاد دارم به این امامزاده. ❤️ خیلی جای آروم و خلوتی هستش و هر کی اینجا اومده و نذر کرده حاجتش رو گرفته.
ashrafzade
ashrafzade
دوشنبه 05 آبان 1399
من از فردی شنیدم امام زاده بسمل از نوادگان امام زین العابدین (ع) است و در سادات شهر واقع شده. اما شخص دیگری نظر دیگه ای داشت که میگفت این آقا اصلا امامزاده نیست و فقط یه عارف بزرگ و مورد احترام مردم بوده که دفن شده وگرنه هیچ مقام دیگری نداره. بهتر بود در مورد تاریخچه این افراد اطلاع رسانی های بهتری صورت گیرد.
mobin
mobin
دوشنبه 07 مهر 1399
ما هر سال محرم میریم آقا بسمل. هیئت زنجیر زنی میاد و عزاداری باشکوهی برگزار میشه اما امسال کرونا اجازه نداد بریم. هر وقت میرم دلم نمیاد از اینجا جدا بشم.
هوشنگ
هوشنگ
چهارشنبه 15 مرداد 1399
بقعه در کنار قبرستانی وسیع و مسجدی قدیمی به نام میرابوطالب، قرار دارد. در ورودی و صندوق یا ضریح آن قدمتی چندین ساله دارد.
mokpe56
mokpe56
پنج شنبه 26 تیر 1399
امامزاده آقا پلاسید اسمش پلا به معنی بزرگ هستش و در شهر سادات شهر، در شرق رامسر قرار دارد.
nahid_khaki
nahid_khaki
سه شنبه 10 تیر 1399
یک دنیا انرژى مثبت و روحیه پاک و سبک از زیارت این عالمِ عالیقدر نصیب آدم میشه. در ضمن مقبره ایشان که به این شکل درست شده امام زاده نیستند و یک مقام بزرگ و عارف بوده اند.
nimajad
nimajad
یکشنبه 01 تیر 1399
در مرکز سادات شهر دو تن از امام زادگان به نام آقا بسمل و آقا پلاسید دفن شده اند. و ساختمان آرامگاه آنها زیبا و نوساز است.. و به اشعاری مزین شده.
mohammadreza
mohammadreza
دوشنبه 26 خرداد 1399
بهار پارسال رفتیم امامزاده بسمل در سادات شهر رامسر خیلی دلچسبه.. درختی در این امامزاده قرار داره که عمرش تقریبا هزار سال میشه.
elah_hjm
elah_hjm
چهارشنبه 21 خرداد 1399
واقعا حاجت میده... ساختمانش هم خیلی جالبه با امامزاده های مرسوم متفاوته..جای آروم و بی نظیریه..رفتین نذر کنید انشاالله حاجت میگیرید.