اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

مازندران - رامسر   ( رامسر ، سادات شهر )
شنبه 08 خرداد 1395

امامزاده آقا بسمل یکی از اماکن زیارتی و تفریحی شهر رامسر است که هر ساله نظر هزاران بازدیدکننده را به خود جلب میکند.

این امامزاده در سادات شهر نزدیک رامسر قرار دارد و در ایام محرم دسته ها و هیات های عزاداری زیادی به این محل می آیند تا عزاداری نمایند.

عارف و شاعر مرثیه سرای قرن سیزدهم هجری که مقبرهء کوچک و بی پیرایهء او در سادات شهر (ساداتمحلهء سابق) رامسر از روز اول مزار مشتاقان و حاجتخواهان است. گفته اند که هنوز جوان بود که از مدرسه بریده و به کنج ریاضت و مجاهدت نشست. اهل سیر و سلوک و سالک طریقت بود ولی ظاهرا در این طریق از مکتب خاصی پیروی نمیکرد و به مصداق ((والذین جاهدوا فینا لنهدینّهم سبلنا)) به درجات عالیه و مقامات معنوی دست پیداکرد و کرامات عدیده ای سینه به سینه از او منقول است که برای دیر باوران باور کردنی نیست.

دیدگاه کاربران


mobin
mobin
دوشنبه 07 مهر 1399 ساعت 16:06

ما هر سال محرم میریم آقا بسمل. هیئت زنجیر زنی میاد و عزاداری باشکوهی برگزار میشه اما امسال کرونا اجازه نداد بریم. هر وقت میرم دلم نمیاد از اینجا جدا بشم.


هوشنگ
هوشنگ
چهارشنبه 15 مرداد 1399 ساعت 17:07

بقعه در کنار قبرستانی وسیع و مسجدی قدیمی به نام میرابوطالب، قرار دارد. در ورودی و صندوق یا ضریح آن قدمتی چندین ساله دارد.


mokpe56
mokpe56
پنجشنبه 26 تیر 1399 ساعت 13:09

امامزاده آقا پلاسید اسمش پلا به معنی بزرگ هستش و در شهر سادات شهر، در شرق رامسر قرار دارد.


nahid_khaki
nahid_khaki
سه شنبه 10 تیر 1399 ساعت 12:22

یک دنیا انرژى مثبت و روحیه پاک و سبک از زیارت این عالمِ عالیقدر نصیب آدم میشه. در ضمن مقبره ایشان که به این شکل درست شده امام زاده نیستند و یک مقام بزرگ و عارف بوده اند.


nimajad
nimajad
یکشنبه 01 تیر 1399 ساعت 12:52

در مرکز سادات شهر دو تن از امام زادگان به نام آقا بسمل و آقا پلاسید دفن شده اند. و ساختمان آرامگاه آنها زیبا و نوساز است.. و به اشعاری مزین شده.


mohammadreza
mohammadreza
دوشنبه 26 خرداد 1399 ساعت 11:45

بهار پارسال رفتیم امامزاده بسمل در سادات شهر رامسر خیلی دلچسبه.. درختی در این امامزاده قرار داره که عمرش تقریبا هزار سال میشه.


elah_hjm
elah_hjm
چهارشنبه 21 خرداد 1399 ساعت 16:51

واقعا حاجت میده... ساختمانش هم خیلی جالبه با امامزاده های مرسوم متفاوته..جای آروم و بی نظیریه..رفتین نذر کنید انشاالله حاجت میگیرید.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار