اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

سمنان - شهمیرزاد  
سه شنبه 10 بهمن 1402

یکی از مرزهای شگفت انگیز و رویایی در ایران که 2 استان سمنان و مازندران را به یکدیگر وصل میکند اوپرت یا همان اُپِرت است. این روستا که از زیبایی ها و جاذبه های گردشگری ایران است اقلیم های مختلف جنگل، بیابان و دشت را در کنار یکدیگر دارد.

اوپرت منطقه ای بکر است که کوه های آن همچون دیواری در مسیر حرکت ابرها قرار گرفته اند. زیباترین چیزی که در دره اوپرت نظر همه را به خود جلب میکند، اقیانوس ابرهاست. ابرهای باران زا در قسمت شمالی دیوار اوپرت متوقف میشوند و به همین خاطر قسمت شمالی، گیاهان سرسبز و تازه روییده و در بخش جنوبی اکثر زرد رنگ هستند. در منطقه اپرت، گیاهان و جانوران متنوعی وجود دارد.

وقتی به تیغه اوپرت برسید تماشای زیبایی های دشت، کوه های سرسبز هیرکانی، کوه های سنگی، گله اسب های وحشی، گله گاو و گوسفندان، چشمه های آب گوارا و خانه های روستایی با سقف های رنگی در دامنه کوه شما را شگفت زده میکند.

آب و هوای ییلاق اوپرت، روح تازه ای در انسان میدمد و از طرفی دیگر باعث رشد و پروش گیاهان دارویی از جمله مازش کو، اوک چو، زیره، کولک، زولنگ، پاروک، الزی شده است که خواص دارویی عالی برای انسان دارند. علاوه بر کمپینگ و تماشای زیبایی های منطقه اوپرت، دوستداران طبیعت میتوانند به پیاده روی، دامنه گردی در مسیر ییلاق و کوهنوردی بپردازند.

جاذبه‌های گردشگری منطقه اوپرت

گردشگرانی که علاقه مند به سفر به این منطقه هستند، بازدید از دیگر مکان های طبیعی نزدیک به دره اپرت را در برنامه سفر خود قرار میدهند که شامل دریاچه چورت، باداب سورت، بازدید از چشمه هایی همچون کنگل چشمه، قل قل چشمه، عمارت سرچشمه، تماشای آبشار فینسک، قدم زدن در جنگل های راش و انجیلی دودانگه، آبشار اوبن در پل سفید جاده فیروزکوه و آبشار خزه بن است.

بهترین زمان برای سفر به اوپرت

در فصل بهار و تابستان هوا خنک و طبیعت سرسبز است و بهترین زمان برای کمپینگ میباشد. همچنین در این فصل ها اگر به منطقه اپرت سفر کردید میتوانید از عشایر، محصولات لبنیاتی خرید کنید و از سیاه چادر آنها بازدید کنید. فصل پاییز هم به دلیل ترکیب رنگ قرمز، نارنجی و زرد برگ درختان بهترین زمان برای عکاسی است.

دسترسی به منطقه اوپرت

اگر از تهران به سمت این منطقه شگفت انگیز سفر میکنید، 2 مسیر پیش روی شماست. یکی از سمت شهمیرزاد و دیگری جاده فیروزکوه. نحوه دسترسی از مسیر شهمیرزاد به این صورت است که از شهمیرزاد به سمت فولاد محله و ساری حرکت کنید و در بین راه مسیرتان را به سمت منطقه پرور ادامه دهید و بعد از عبور از روستاهای کولیم، کاور، ملاده و سرخده به روستای اوپرت میرسید. اگر مسیر جاده فیروزکوه را طی کردید باید به روستای چاشم و از انجا به روستای اوپرت بروید. البته مسیر جاده فیروزکوه بسیار زیباست و در بین راه میتوانید گردنه گدوک، پل ورسک، راه آهن شمال و غار اسپهبد را تماشا کنید.

اگر در فصل گرم سال به این منطقه سفر کنید، میتوانید از چادر برای اقامت شبانه خود استفاده کنید و اقامتی لذت بخش داشته باشید و یا خانه های روستای اوپرت را کرایه کنید تا در طول مدت اقامتتان هم زندگی روستایی را تجربه کنید هم طعم دلپذیر محصولات ارگانیک و محلی را بچشید.

دیدگاه کاربران