اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

مازندران - ایزد شهر   ( کیلومتر 9 جاده محمود آباد به نور )
یکشنبه 24 اردیبهشت 1402

گردشگری فرایندی است که طی آن میتوان با بناهای قدیمی، شهرهای کهن و طبیعت آشنا شد و از دیدن آنها لذت برد اما برخلاف تصور عموم گردشگری فقط به این مواردی که گفته شد محدود نمیشود چرا که هر سال شاهد اضافه شدن فضاهای شگفت انگیز جدید به صنعت بزرگ گردشگری هستیم که با گذشت زمان به یک مکان و هویت تاریخی تبدیل میشوند.

در کنار طبیعت زیبا و وصف ناپذیر مناطق شمالی ایران، در شهر ایزدشهر یک بنای مدرن فرهنگی با نام موزه گالری دیدی قرار دارد که نظر هر گردشگری را به خود جلب میکند.

در سال 1395 موزه گالری دیدی در 3 طبقه و هر طبقه با  مساحتی حدود 3 هزار متر با هزینه شخصی آقای علی توسلی احداث شد. آقای توسلی یک مجموعه دار بزرگ در ایران است که لقب اقای خاص هنر را به خود اختصاص داده است. هدف ایشان از افتتاح این موزه گالری، به نمایش گذاشتن آثاری است که در طول 50 سال جمع آوری کرده است.

سازه هرمی و شیشه ای در کنار درختان بلند کاج سبب شده است تا این بنا را مشابه موزه لوور پاریس بدانند.

جانمایی فواره و آبنما های زیبا، محوطه گلکاری شده ماشین های قدیمی و تندیس های برنزی در حیاط سرسبز و با طراوت این مجموعه فرهنگی هنری، جذابیت ورودی را چندین برابر کرده است.

سازنده این مجموعه با نگاهی اقتصادی، در کنار فضایی فرهنگی، مرکز خرید مدرن و رستوران و کافه نیز برای گردشگران در نظر گرفته است. و میتوان گفت تلفیق هنر، طبیعت و بازار  مجموعه ای جذاب را فراهم کرده و حدود 2000 نفر در روز از آن بازدید میکنند و همین امر دلیلی بر هوشمندی سرمایه گذار آن است.

نام گالری توسط آقای توسلی انتخاب شده و دلیل آن وجود خیابان های شهرک دلکده است که با کلمه دل شروع شده اند، به همین خاطر قصد داشته نام گالری، دلبر دلکده باشد که DD مخفف انگلیسی این دو کلمه است. البته دیدی اشاره به دیدن و تماشاکردن هم دارد.

در طبقه اول غرفه های خرید به شکل خلاقانه و هنری طراحی شده است که گردشگر میتواند به راحتی هر آنچه که نیاز دارد خریداری کند.

حتی به رخ کشیدن هنر و زیبایی را میتوانید در پلکانی که برای رسیدن به طبقات به کار رفته مشاهده کنید. در یکی از همین پلکان نقش پرندگان سفیدی را میبینید که گویی در کنار ما در حال پرواز هستند.

طبقه دوم گنجینه هنر معاصر ایران است که مشابه موزه های اروپایی با اصول هنری چیده شده اند. در این طبقه میتوانید در کنار آثار متعلق به مالک گالری، آثار های دیگر هنرمندان ایرانی و خارجی را مشاهده نمایید. البته علاقه مندان به آثار هنری میتوانند، خریداری انجام دهند. گالری دیدی، مجموعه ای از 600 تابلو، 150 تندیس، 800 اثر هنری و ماشین های لوکس قدیمی میباشد.

در موزه دیدی، سکه های قدیمی، اشیا تاریخی، دست نوشته های خط ثلث، سند های ازدواج و شجره نامه های دروه قاجار و نقاشی های قرن 11 به نمایش گذاشته شده است.

طبقه سوم نیز شامل رستوران، کافه و نمایشگاه های آثار نسل هنرمند نوگرای ایرانی میباشد. ناگفته نماند که در ورودی گالری خانه کتاب برای دوستداران کتاب قرار گرفته است.

این مجموعه دارای پارکینگ، عابربانک، فضای سبز، سرویس های بهداشتی، آبخوری، نیمکت و انتظامات است تا مسافران و گردشگران بتوانند ساعاتی را بی دغدغه در این مکان بی نظیر سپری کنند.

مجتمع فرهنگی هنری دیدی در کیلومتر 9 جاده محمود آباد به نور، در منطقه ایزدشهر قابل دسترسی میباشد. همه روزه از ساعت 10 صبح تا 11 شب مجموعه فعال است و برای بازدید از موزه لازم است بلیط تهیه کنید.

بعد از بازدید از مجموعه دیدی میتوانید در منطقه ایزدشهر با اجاره ویلا اقامتی خوش در کنار خانواده و دوستان داشته باشید و زمان بیشتری را به گشت و گذار در این شهر ساحلی زیبا بگذرانید و از سایر جاذبه های گردشگری در این منطقه و نزدیک به آن دیدن کنید.

دیدگاه کاربران


آتنا
آتنا
دوشنبه 25 اردیبهشت 1402
جالبه به نظرم اگر رفتید ایزدشهر دیدن کنید